Paryžius: meilės miestas

„Paryžius – visuomet gera idėja“. Tą žino kiekvienas čia apsilankęs. Juk taip romantiška trumpam pabėgti dviese į meilės miestą, pasigrožėti nuostabia miesto panorama, aplankyti galimybę muziejų, pamatyti daugybę pasaulinio garso meno kūrinių ar paragauti visų liaupsinamų patiekalų ir gėrimų. Svajinga ir nesuvokiamai magiška Prancūzijos sostinė apžavi kiekvieną apsilankiusį. Nuvykite aplankyti šio miesto bet kuriuo metų laiku ir jis pakerės jus savo nepakartojama atmosfera!

Lankytinos vietos

Luvras

Deja, neteko lankytis viduje, nes turėjome per mažai laiko. Visgi pamačius tikslią stiklinę Egipto piramidės kopiją aikštėje nejučiomis prisimeni filmą „Da Vinčio kodas“. Ši vieta išties turi kažką nepaprasto, tad gali akimirkai pagalvoti, kad...

Noterdamo katedra

Išties įspūdinga ir itin paslaptinga vieta. Vos tik įėjus į vidų nustebins jos dydis. Religiniai meno kūriniai (šventųjų skulptūros, paveikslai, raižiniai ir freskos) prikausto dėmesį: nuo itin žiaurių scenų iš Biblijos iki įspūdingo dydžio...

Monmartras

Dievinu filmą „Amelija iš Monmantro“! Kelionių vadovuose pasakojama, kad šis rajonas yra itin meniškas, jame slypi tikra prancūziška dvasia. Deja, viskas labai sukomercinta, nors ir smagu pamatyti, kaip atrodė tikrasis Paryžius. Visgi Monmartre...

Triumfo arka

Visuomet galvojau, kad per Triumfo arką važinėja automobiliai, tačiau pasirodo, kad ji žiede, kur gali patekti tik pėstieji (o pačiame centre dega amžinoji ugnis). Išorinė šio pastato (man visgi labiau norėtųsi jį taip vadinti) dalis atrodo išties...

Eifelio bokštas

Legendos byloja, kad norėdami pakilti į Eifelį, turistai eilėse praleidžia pusdienį, nors bilieto kaina yra nemaža (kaina priklauso nuo to kaip norite ir į kelintą aukštą norite patekti). Į pirmus du aukštus galite pakliūti tiek liftu, tiek...

Orsė muziejus

Orsė muziejus - vienas didžiausių ir žymiausių pasaulio muziejų, kuriame eksponuojami daugybė itin garsių ir įtakingų tapytojų, skulptorių, fotografų kitų menininkų darbai. Vien van Gogo "Žvaigždėtą naktį" pamatyti yra tiesiog nerealu! Jei kada...

Per Lašezo kapinės

Vienos žymiausių, jei ne pačios žymiausios kapinės visame pasaulyje. Čia amžino poilsio atgulė ne vienas garsus muzikantas, kompozitorius, aktorius, rašytojas, politinis veikėjas. Aplankyk paminklus, skirtus Gioachino Rossiniui, Džimui Morisonui,...

Nakvynė

Nemokantys ieškoti pigios nakvynės, jos Paryžiuje ir neras. Mokantieji, tiesa, irgi turės nusivilti – su žemų kainų nakvyne šiame meilės mieste šiek tiek kraupoka. Gyvenant miesto centre – Monmartre, prie Eliziejaus laukų ar Eifelio bokšto apylinkėse, kambario kaina tikrai gali pasikandžioti. Tad jei nori sutaupyti, rinkis viešbutį kiek toleliau, tačiau pasižiūrėk, kad arti būtų metro stotelė. Tuomet be didesnių problemų galėsi nuvykti iki miesto centro ir atgal.

Beje, jei keliausi su pigių skrydžių bendrovėmis, žinok, kad lėktuvas leisis ne pačiame Paryžiuje, o Bovė miestelyje. Jis yra apie 85 km nuo Paryžiaus. Tad įvertink, ar nereikės likti vienai nakvynei netoli oro uosto.

Transportas

Kaip jau minėjau, Paryžius nuo Bovė oro uosto yra nutolęs apie 85 km. Miesto centrą nesunkiai galima pasiekti autobusu, traukiniu, taksi ar nuomotu automobiliu. Rekomenduoju rinktis kelionę autobusu, kadangi iš ir į oro uostą tiesiogiai kursuoja Shuttle of Paris – Beauvais Airportautobusai. Jie keleivius vežą pagal tvarkaraštį, maždaug kas 20-25 min. po lėktuvo nusileidimo. Paryžiuje autobusas atvyksta iki Pershing autobusų stotį (Porte Maillot), iš kurios tolesnį savo tikslą gali pasiekti vietiniu metro. Kelionės trukmė - apie 1 val. 15 min., o bilieto kaina - 17 € (užsisakius internetu - 15,90 €). Lygiai taip pat iš Pershing stoties gali nuvykti atgal į oro uostą (autobusas išvykta likus 3 val. iki skrydžio). Bilietus galima įsigyti atvykus į oro uostą priešais 1-ąjį terminalą, taip pat autobusų kasoje, bilietų automate bei jau minėtoje Pershing stotyje.

Kitas būdas - keliauti iki Beauvais traukinių stoties autobusu (jų tvarkaraščiai taip pat suderinti su skrydžiais), o iš jos keliauti į Paryžių ir atvykti į Gare du Nord stotį. Kelionė iki šios Paryžiaus stoties truks panašiai, kaip ir keliaujant autobusu. Keliauti taksi nerekomenduoju, nes bus brangiau, o užtruks panašiai, kaip ir vykstant autobusu.

Beje, dar viena galimybė keliauti yra privačiais SuperShuttle aštuonviečiais autobusiukais. Kartu su grupele kitų keliautojų nuvažiuosi į bet kurią reikiamą vietą Paryžiuje (viešbutį ar lankytiną objektą). Paslauga teikiama 24 val. per parą kelionėms į ir iš Paryžiaus, priemiesčius bei Disneilendą. Kainuos brangiau, nei autobusas (apie 27 €), bet nuvyksi tiesiai ten, kur reikia.

Patogiausiais būdas keliauti po patį Paryžių yra metro. Vienkartinis bilietas metro ar autobusu kainuos 1,8 euro. Brangoka, todėl siūlau įsigyti dienos metro bilietą, kainuojantį 7-9 eurus, priklausomai nuo zonų, kuriose važiuosi. Bilietus galite įsigyti arba metro informacijos centre, arba automatinėse kasose. Tikiu, kad visiškai užteks 1-3 zonoms skirto bilieto (juo naudojomės ir mes – o trečioji zona jau yra Paryžiaus priemiestis).

Maistas

Prancūzijos virtuvė nuo seno garsėja savo gurmaniškais patiekalais, tačiau kainos irgi neatsilieka. Jeigu nesate pasiruošę išleisti už pietus asmeniui bent 30 eurų, geriau net nesižvalgykite į taip akį traukiančias restoranų iškabas. Verčiau apsilankykite mažose kavinukėse, kur aplinka ir patiekalai gal ir nėra taip prabangiai atrodantys, bet skonis ir kaina išties džiugina piniginę.

Jeigu ir tai jūsų nežavi, o Jūs apsistojote apartamentuose ar studijoje, kur yra bent nedidelė virtuvėlė – išsiaiškinkite, kur yra artimiausia žemų kainų maisto prekių parduotuvė. Patys paryžiečiai sutinka, kad maisto kainos parduotuvėse yra tikrai didelės, todėl mielai važiuoja į pigesnę parduotuvę, nors ši ir būtų tolokai nuo namų. Čia galima rasti kasdieninių prekių ir delikatesų, kurių kainos kartais būna mažesnės net kelis kartus, nei centre.

Paryžiaus renginiai

Paryžiuje kasmet rengiamos kalėdinės mugės. Tradiciškai jos vyksta miesto centre: Avenue des Champs-Elysées, La Défense (netoli Grand Arche), Place de la Trocadero, Saint-Sulpice Šv. Kalėdų senio namuose, Saint-Germain-des-Prés, prie Montparnasse Tower, Place des Abbesses, svajonių Šv. Kalėdų mugė vaikams – Disnėjaus pasaulyje. Jei dar mąstote, kada ir kaip čia prisiruošus aplankyti Paryžiaus Disneilendą - žiema tam tinkamas laikas.

Kiekvienais metais Prancūzijos sostinėje duris atveria pasaulinė paroda Paris Photo, kurioje dalyvauja galerijos iš įvairių šalių. Fotografijos gerbėjams tai išskirtinė galimybė pamatyti skirtingų tautybių ir pasaulėžiūros kūrėjų darbus.

Le Grand Testing – Paryžiaus vyno festivalis – žinomas įvykis išskirtinio vyno gerbėjų gretose. Festivalio metu vyksta degustacijos, kur paragauti savo produkcijos lankytojus kviečia gausybė vyndarių iš Prancūzijos ir kitų šalių, daug ir įdomių pasakojimų apie vynus, jų gėrimo kultūrą ir t.t.

Kasmet Paryžiuje vyksta Baltoji naktis, kurios metu visi norintys gali apsilankyti daugelyje miesto muziejų, galerijų ir kitų objektų, pamatyti vaidinimų, instaliacijų ir įvairiausių meno formų visiškai nemokamai.

Makaliaus patarimai

Pasivaikščiojimas. Nors visuomet teikiu pirmenybę visuomeninio transporto priemonėms, geru oru būtinai rinkitės pasivaikščiojimą – centrinis Paryžius yra gana nedidelis, o lankytini objektai išsidėstę netoli vienas nuo kito. Jums belieka tik sudaryti maršrutą ir pirmyn. Savo viešbutyje rasite nemokamų žemėlapių, kurie palengvins maršruto planavimą.

Eifelis. Būtinai prieš kildami į bokštą pasidomėkite orų prognozėmis, nes apniukusiu oru nepamatysite net trečdalio to įstabaus miesto vaizdo). Jeigu jums pavyks patekti į viršutinį aukštą tuomet, kai pradeda temti ir įjungiami žibintai gatvėse, patirsite neišdildomą įspūdį. Apsauga labai griežta, todėl stiklinių butelių geriau neturėkite. O jeigu keliaujate su kūdikiais, vėžimėlį palikite viešbutyje, nes kiek teko matyti jaunuosius tėvelius, nešioti kūdikį ir sulankstytą keturratį nėra labai patogu.

Daugiau patarimų Makaliaus kelionių laidoje.

Panašios kryptys

Kokkino Nero – Graikijos raudonųjų vandenų kurortas
Maljorka – čia svetingoji Ispanija atsiskleidžia visomis spalvomis
Algarvė - šilčiausias regionas Portugalijoje
Roma: amžinasis miestas
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt