Lansarotė - kvapą gniaužianti ugnies sala

Kai kurie žmonės tiki, kad Lansarotės sala gimė iš ugnies ir vandens ir prieš milijonus metų didingai iškilo Atlanto vandenyne. Tai labiausiai į rytus nutolusi Kanarų salyno sala – nuo Afrikos krantų ją skiria tik 125 km. Nors sala yra gausiai lankoma turistų iš viso pasaulio, tačiau joje neišvysite modernių daugiaaukščių pastatų, reklaminių stendų ir kitų objektų, būdingų gyvenamoms vietovėms. Apsilankę šioje saloje, pritariančiai linkčioja – tai tikrai viena gražiausių salų. Egzotiški ugnikalnių peizažai, saulėti paplūdimiai, ryškiai mėlyna vandenyno spalva ir elegantiška vietinė architektūra nepalieka abejingų!

Lankytinos vietos

Timanfajos parkas

Tai vienas gražiausių ir labiausiai turistų lankomų parkų visoje saloje. Jo teritorijoje yra net 32 ugnikalnių kūgiai. Iki išsiveržiant ugnikalniams, ši žemė buvo derlingiausia visoje Lansarotės saloje. Po katastrofos (1730–1736 metais) žemės...

Kaktusų sodai

El Jardin del Cactus (Kaktusų sodai) buvo sukurti žymaus menininko Cesar Manrique. Tai tikrai įspūdinga kaktusų kolekcija kuri buvo surinkta botanikos eksperto Estanislao Gonzales Ferrer. Čia auga per tūkstantis kaktusų rūšių. Ant kaktusų sode...

Las Verdes urvas

Las Verdes urvai, arba „Žalieji urvai“ yra dalis Lansarotės požeminio urvų masyvo – Atlantida, kurie susiformavo prieš 3000 metų. Tunelis yra apie 6 km ilgio ir 1,6 km po vandeniu. Tai vienas iš ilgiausių vulkaninės kilmės tunelių visame pasaulyje.

Papagayo paplūdimys

Natūraliai apsaugotas nuo smarkių vėjų ir apdovanotas baltu smėliu, paplūdimys yra labai lankomas turistų ir vietinių gyventojų. Paplūdimyje yra visos reikalingos paslaugos bei nepakartojamo grožio gamta.

Sezaro Enrikės namai

Dailininkas, skulptorius ir architektas Sezaras Enrikė šiandien yra tapęs salos veidu, o jo namas - vienu labiausiai lankytinų objektų. Tik jo dėka saloje nėra aukštų pastatų, kurie pažeistų mėnulinį lavos kraštovaizdį. Netoli nuo Arecifės,...

Lansarotės akvariumas - akvaparkas

Lansarotės akvariumas yra didžiausias akvariumas visose Kanarų salose. Čia plaukioja daugybė žuvų besiveisiančių Kanarų salose, taip pat tropinių žuvų ir vėžiagyvių, ryklių. Lansarotės akvariume yra trys dideli baseinai tinkantys ir vaikams ir...

Los Hervideros uolos

Nuostabus natūralus gamtos kūrinys. Pažodžiui verčiant jo pavadinimą jis reiškia “verdantys katilai". Ugnikalnių išsiveržimo metu įvykusio sprogimo rezultatas – susiformavo urvai ir šuliniai, pro kuriuos, banguojant jūrai vanduo veržiasi į vidų, o...

Salinas de Janubio druskų kasyklos

Didžiausia saloje esantį jūros druskos išgavimo vieta. Salos gyventojai čia išgaudavo iki 10 000 tonų druskos per metus.

Nakvynė

Lansarotės saloje vyrauja 4 ir 5 žvaigždučių viešbučiai. 7 dienų nakvynė asmeniui juose gali kainuoti nuo 500 eurų už 3* ekonominės klasės viešbutį iki 1000 eurų ir daugiau už prabangų 5* viešbutį. Norint šioje saloje apsistoti pigiau, siūloma rinktis iš daugybės mažų viešbutukų bei nakvynės namų. Viena naktis svečių namuose gali kainuoti nuo 15 eurų asmeniui. 

Transportas

Norint geriau pažinti salą, rekomenduojama išsinuomoti automobilį. Salos keliai puikūs, stačių kalnų nėra daug. Jeigu nuomotis automobilio nenorite, galėsite naudotis puikiai išvystyta visuomeninio transporto sistema. Autobusai veža į visas turistų lankomas vietas bei oro uostą. Bilietą galima pirkti tiesiai iš vairuotojo. Vaikams iki 4 metų, jeigu jie neužima atskiros sėdimos vietos, jis yra nereikalingas. Autobusai važinėja gana dažnai, bilieto kaina (priklausomai nuo maršruto) svyruoja nuo 1 iki 4 eurų. Taksi Lansarotėje yra gana brangus, už kelionę gali tekti sumokėti 20 eurų ir daugiau.

Maistas

Maitintis saloje galima išties nebrangiai, tačiau viskas priklauso nuo turisto. Jeigu ruošiatės gyventi viešbutyje, kuriame yra galimybė gamintis maistą patiems, rekomenduojama apsipirkti vietinėse parduotuvėse. Šviežia žuvis čia gana pigi – nuo 6 eurų už kilogramą, šviežios krevetės kainuoja apie 8 eurus už kilogramą. Jeigu vis dėl to ketinate valgyti kavinėse bei restoranuose, už karštą patiekalą vidutiniškai sumokėsite 10 – 13 eurų. Alkoholis – pigus, butelį vyno galima nusipirkti už 2 eurus. Lansarotė iš visų Kanarų salų labiausiai garsėja savo kulinariniu paveldu. Čia galima paskanauti ne tik tradicinės virtuvės patiekalų, bet ir gurmaniškų šedevrų – ožkienos ar juodosios Kanarų kiaulės mėsos, puikaus vyno.

Tradiciniai patiekalai:

Šviežia žuvis, įvairios jūros gėrybės;

Papas arrugadas (bulvės išvirtos sūriame jūros vandenyje ir pašutintos, pagardintos įvairiais aliejiniais padažais);

Desertai:

Ledai su trintų migdolų išmirkytų medaus ir cukraus sirupe užpilu;

Saldžiosios churro lazdelės, įdarytos šokoladu;

Kaktusų džemas;

Gėrimai

Šviežiai spaustos cukranendrių sultys;

Iš saloje užaugintų vynuogių gaminamas aromatingas vynas;

Kaktusų likeris;

Klimatas

Kanarų salos dėl pavydėtino savo klimato dažnai yra vadinamos „Amžino pavasario salomis“. Lansarotė yra karščiausia Kanarų salyno sala. Salos klimatas yra gana švelnus ir sausas, kritulių čia iškrenta išties nedaug. Vidutinė oro temperatūra žiemos dieną yra apie 21 laipsnis šilumos, vasarą – apie 29 laipsniai šilumos.

Panašios kryptys

Monakas - Prancūzijos rivjeros perlas
Tamperė: puiki idėja smagiam savaitgaliui
Kipras – vieta, kur niekada nepritrūks saulės, vyno ir meilės
Fuerteventūra - kvapą gniaužianti laukinė gamta ir banglentininkų rojus
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt