Dubajus – prabanga tviskantis, pompastiškas, ultramodernus miestas
Lankytinos vietos
Madinat Jumeirah
Burj al Arab
Dubai Marina
Deira (senasis Dubajus)
Burj Khalifa bokštas ir jo prieigos
- Madinat Jumeirah
- Burj al Arab
- Dubai Marina
- Deira (senasis Dubajus)
- Burj Khalifa bokštas ir jo prieigos
Nakvynė
Nors Dubajus garsėja prabangiais viešbučiais, pigią nakvynę čia rasti nesunku. Viešbučių pasirinkimas – nuo 1 iki 7 žvaigždučių. Prabangiausi viešbučiai įsikūrę Jumeirah paplūdimyje ir turi privačias paplūdimio zonas, o pigios nakvynės reikėtų ieškoti Deiros rajone, kur gausu miesto tipo viešbučių.
Makalius rekomenduoja
Transportas
Patogiausia keliauti taksi arba metro. Dvi metro linijos nusidriekusios per visą miesto ilgį, o nuvažiuoti iš vieno galo į kitą tekainuos apie 2 eurus. Jei važiuosite trumpesnį atstumą – kaina bus dar mažesnė, mat ji priklauso nuo stotelių skaičiaus. Metro visiškai naujas, tviskantis ir modernus, ir, beje, valdomas kompiuterio – mašinisto prie vairo čia nepamatysite. Kursuoja kas 5 minutes. Trumpesniems atstumams puikiai tiks taksi, kurie čia labai pigūs (pigesni nei Vilniuje). Tačiau turėkite galvoje, kad miestas yra labai ilgas, išsidėstęs palei Golfo įlankos pakrantę, tad ilgesniems atstumams įveikti sutaupysite pasirinkę metro.
Maistas
Kaip ir viešbučių pasirinkimas, taip ir restoranų pasirinkimas Dubajuje – beribis, kiekvienam pagal skonį ir kišenę. Vakarienė prabangiame restorane dangoraižio viršutiniame aukšte Jūsų piniginę paplonins 50-100 eurų, o gal ir daugiau. Ne tokiems išrankiems keliautojams siūloma gausybė pigesnių alternayvų. Vietinėse užeigose sočiai pavakarieniauti galima už 5-10 eurų, jų rasite ant kiekvieno kampo. Dominuojančios virtuvės – indų, libaniečių, kinų, galima rasti ir nebrangių itališkų picerijų. Sutraukti vandens pypkę (kaljaną), vietinių vadinamą shisha kainuos 4-8 eurus.
Alkoholiniai gėrimai
Turėkite mintyje, kad parduotuvėse nenusipirksite alkoholinių gėrimų (jie parduodami tik specializuotose parduotuvėse ir tik turintiems licenziją Dubajaus emyrato gyventojams). Restoranuose ir baruose alkoholio kainos išties nemažos – alaus butelis (0,33 l) atsieis apie 6-10 eurų, alkoholinis kokteilis – apie 10-12 eurų. Tačiau į Dubajų leidžiama atsivežti 4 litrus alkoholinių gerimų asmeniui, tad, jei yra poreikis, prieš skrydį apsipirkti Duty free parduotuvėje būtų visai nebloga mintis. Alkoholio vartojimas viešoje vietoje draudžiamas, tačiau niekas nedraudžia gurkšnoti viešbučio kambaryje.