Dominikos Respublika – Karibų jūros regiono svajonė

Dominikos Respublika yra antra pagal dydį Karibų valstybė po Kubos. Dar kartais laikoma „mikro žemynu“ dėl savo kontrastingos geografijos – nuo gyvybingų mėlynų Dominikos paplūdimių, iki vėsių kalnų miestelių, apsuptų pušų. Čia yra ir aukščiausia Karibų jūros regiono viršūnė, daugybė pažintinių takų, žėrinčių lagūnų, egzotiškos laukinės gamtos ir nepažintų krantų. Miesteliai gali pasigirti Ispanijos kolonijine architektūra, apleistais dvarais ir draugiškomis kavinėmis, kuriose vietiniai nuotaikingai žaidžia domino. Atsakingas turizmas čia dar tik vystosi, tačiau įgauna pagreitį, stengiasi išsaugoti ir puoselėti Dominikos Respublikos kultūrą ir kraštovaizdį.

Lankytinos vietos

Santo Domingo

Tai susitikimų miestas. Čia pirmą kartą susikirto vietinės Europos ir Afrikos kultūros, kur buvo plėtojamas daugiakultūris supratimas, bandant suderinti žinias, kalbą, tikėjimą ir patirtį. Santo Domingo yra praeities ir dabarties hibridas, kurį...

Bahia de las Aguilas paplūdimys

8 km ilgio paplūdimys pietvakarinėje Dominikos Respublikos pakrantėje, vietinių, o taip pat ir turistų, dažnai laikomas vienu gražiausių paplūdimių pasaulyje. Jis yra Jaragua nacionaliniame parke. Tai didžiausia saugoma gamtos teritorija visuose...

Punta Rucia

Ramus paplūdimio miestas, sąmoningai išvengęs plėtros. Netoli įspūdingo smėlio kranto „Arenal Cay“ įsikūręs miestelis Dominikos Respublikoje dėl turtingos povandeninės ekosistemos suteikia galimybę užsiimti vandens sportu ir nardymu. Netoliese...

Puerto Plata

Šis uostamiestis žinomas dėl „viskas įskaičiuota“ kurortų ir golfo aikštyno, o iš tikrųjų yra seniausias miestas šiaurinėje pakrantėje. Naršykite miesto gatves ir atraskite turtingus Vokiečių tabako pirklių namus, pastatytus 1870 – aisiais, XVI a....

Jarabacoa

Yra toks posakis: „Dievas yra visur... bet miega Jarabacoa“, nes šiame mieste galima mėgautis ramybe, apsupta gražiausios Dominikos Respublikos gamtos. Taip pat yra sakančių, kad nėra romantiškesnės vietos nei Jarabacoa, kur jodinėjant žirgais...

Punta Cana

Su daugiau nei 30 kilometrų balto smėlio paplūdimiais, palmėmis, turkio spalvos jūra ir prabangiais ir erdviais kurortais bei puikia infrastruktūra, tai labiausiai lankoma turistų vieta Karibų jūros regione. Čia savo stichiją ras visi – ramūs...

Banginių stebėjimas Samanos įlankoje

Kiekvieną žiemą, nuo gruodžio iki kovo, tūkstančiai kuprotųjų banginių atplaukia į Samanos įlanką poruotis, todėl tai yra viena iš geriausių vietų pamatyti šiuos nuostabius milžinus gamtoje. Samanos miestas, yra pagrindinis banginių stebėjimo...

Apgyvendinimas

Dominikos Resupublikoje yra daugybė viešbučių tinklų, kurie siūlo nakvynes nuo daugumai prieinamų kainų iki labai prabangių. Šie kompleksai dažniausiai yra įsikūrę keli kilometrai nuo miesto, o tai gali būti tobula tiems, kurie tik nori atsipalaiduoti, tačiau ne taip patogu tiems, kurie nori aplankyti miestą ir atrasti Dominikos kultūrą.

Kita vertus, kiekvienas viešbutis turi savo ypatybes, kurios prisitaiko prie Jūsų kelionės tikslo – nuo ramybės tolimiausiuose kampeliuose iki viešbučių, skirtų visai šeimai ar draugų grupėms.

 

Transportas

Autobusai – Trys pagrindinės kompanijos – „Caribe Tours“, „Expreso Bávaro“ ir „Metro“ – teikia patogias autobusų paslaugas tarp pagrindinių miestų ir turistų lankytinų vietų.

Automobilio nuoma – bene patogiausias pasirinkimas norint judėjimo laisvės, o jei norite tyrinėti kaimo ir kalnų regionus rekomenduojame nuomotis visureigį.

Guvagos (Guaguas) – maži autobusai ar mikroautobusai; visur esantis, pigiausias ir mažiausiai patogus, tačiau dažnai vienintelis viešasis transportas.

 

Virtuvė

Šalyje kiekvienas regionas turi sau būdingiausius patiekalus. Tačiau bendrai Dominikos virtuvėje dominuoja keletas produktų, tokie kaip balti ryžiai, pupelės, žaliosios pupelės, kakava, juka, čili, saldžiosios bulvės, bananai, avokadai. Keletas tradicinių arba populiarių ir rekomenduojamų paragauti patiekalų Dominikos Respublikoje:

Sancocho – septynios skirtingų rūšių mėsos iš keturių rūšių gyvūnų sumaišomos su šakninėmis daržovėmis ir gysločiais, kad gautųsi labai sotus, tirštas, mėsingas troškinys.

„Mangú“ – unikalus ir labai populiarus patiekalas, susidedantis iš trintų gysločių, dažniausiai patiekiamas su kiaušiniais, keptu vietiniu saliamiu ir „Queso Frito“ (keptu sūriu). Kartu patiekiami jie yra žinomi kaip „Los Tres Golpes“ („Trys smūgiai“). Jis dažniausiai patiekiamas kaip pusryčių patiekalas, o kartais pasirodo ir ant pietų stalo.

Baltieji ryžiai – būtinybė. Senoviniai grūdai dažniausiai būna prie kiekvieno stalo, tiek kaip garnyras, tiek kaip pagrindinis patiekalas. Nuo pačių standartiškiausių variantų, iki daugybės tradicinių receptų derinių (su vištiena, balandų žirniais, pupelėmis, mangais, makaronais, daržovėmis, jūros gėrybėmis ir kt.) – ryžiai yra neatsiejama Dominikos virtuvės dalis.

„La Bandera Dominicana“ – arba „Dominikos vėliava“ dar vadinama nacionaliniu standartiniu pietų patiekalu iš ryžių, pupelių ir mėsos.

„Pollo Guisado” – vištiena greitai paruošiama ir nebrangi. Nenuostabu, kad tai viena populiariausių mėsos rūšių Dominikos Respublikoje. O jei nebandėte „Pollo Guisado“, daug ką praradote neragavę šios sultingos sodraus skonio vištienos su nuostabiu padažu.

„Habichuelas con Dulce“ (kreminis pupelių desertas) – vienas iš tų patiekalų, kurį kiekviena šeima gamina skirtingai. Kiekvienas receptas siūlo keletą variantų, kaip jį pritaikyti savo skoniui. Pupelių pagrindu pagamintas desertas yra unikalus ir būtinai turi būti paskanautas.

Klimatas

Dominikos Respublika ištisus metus lepina saulėtu ir karštu klimatu. Nuo gruodžio iki kovo vidurio temperatūra yra geriausia – iki 27°C šilumos, o vakare atvėsta. Saulėtas mėlynas dangus yra pastovus didžiąją metų dalį, ypač pakrančių regionuose. Aktyviausias turizmas tęsiasi nuo gruodžio vidurio iki balandžio.

Lietus yra gausiausias vasarą, nors oro sąlygos kasmet keičiasi, o gruodį kartais irgi būna tropinių liūčių, Dominikos Respublikos uraganų sezonas kasmet trunka nuo birželio 1 iki lapkričio 30 dienos. Uraganai Dominikos Respublikoje nėra įprastas reiškinys, tai reiškia, kad galite tikėtis dažnesnių liūčių, tačiau jos retai trunka visą dieną.

Dominikos Respublikos aukštumose – nuo Jarabacoa iki Constanza, įskaitant kalvotas Puerto Plata ir Barahona provincijų dalis – yra šalčiausia temperatūra. Miesteliai mėgaujasi pertrauka nuo karščio dėl pastovių Atlanto vandenyno vėjų.

 

Panašios kryptys

Marokas - ryškiaspalvė vakarų karalystė
Gruzija - šarminga, svetinga ir išskirtinė
Kefalonija – Graikijos sala, kurioje norisi pasiklysti
Berlynas - neribotų galimybių miestas
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt