Turkija - antikos lobynas skalaujamas šiltos Viduržemio jūros

Turkija yra viena geriausių šalių atostogoms – ilgai trunkantis maudymosi sezonas, kaitri saulė, puikūs paplūdimiai, turtinga istorija, burnoje tirpstančiais desertais garsėjanti virtuvė.. Galima būtų vardyti ir vardyti! Dar vienas didelis pliusas – šalis garsėja daugybe įvairių kurortų, kurie yra skirtingi, tačiau saviti ir labai žavūs. Vieni jų – puiki vieta ramioms šeimos atostogoms su vaikais, o kiti, kartais net visai šalia esantys, – mėgiami stilingo jaunimo, norinčio šėlti iki paryčių.

Lankytinos vietos

Kapadokija

Stulbinančio grožio gamta, neįtikėtinos formos kalvos, urvai, tuneliai, sudarantys ištisus požeminius miestus – tikras geologinis šedevras! Unikalus regionas susiformavo prieš daugiau nei 60 mln metų, kai išsiveržus ugnikalniams, storas pelenų...

Pamukalė ir Hierapolis

Pamukalė dažnai yra vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu. Ir tikrai pelnytai! Šias, balto travertino terasas sukūrė pati gamta. Vaizdas – nepakartojamas! Čia pat stūkso ir antikinio Hierapolio miesto griuvėsiai, milžiniškas Akropolis, antikinis...

Žaliasis Kanjonas

Kai 1984 – aisiais metais buvo pastatyta didžiulė 185 metrų užtvanka, susiformavo vienas didžiausių pasaulyje dirbtinių ežerų – Žaliasis kanjonas. Kadaise ežero vietoje buvo gyvenvietė, tačiau dabar atrasti jos pėdsakus sunku – vietomis ežero...

Efesas

Efeso miestas yra vienas geriausiai išsilaikiusių Antikinių miestų. Kadaise jis buvo antras pagal dydį visoje Romos imperijoje, jame gyveno daugiau nei 200 tūkstančių žmonių! Pasak legendos, šį miestą įkūrė karingosios moterys amazonės. Vykti į...

Kleopatros sala

Egzistuoja legenda, jog prieš 2000 metų šioje vietoje maudėsi pati valdovė Kleopatra. Markas Antonijus padovanojo šią salą savo mylimąjai, tačiau jai nepatiko paplūdimio smėlis. Norėdamas išpildyti visus Kleopatros norus, jis įsakė iš Egipto...

Demrė – Myra – Kekova

Jeigu norite pažinti unikalią Likijos civilizaciją, siūlau aplankyti antikinį Myros miestą, kuris žymus unikaliomis kapavietėmis uolose ir amfiteatru. Demre miestą, kuriame gyveno ir nepaisydamas Romos valdžios persekiojimų krikščioniškąjį...

Nakvynė

Turkija yra kontrastų šalis visomis prasmėmis. Įvairiuose kurortuose galima rasti labai skirtingų viešbučių – nuo paprastų, ekonominio tipo viešbutukų kiek toliau nuo jūros, iki prabangių aukščiausios klasės viešbučių, įsikūrusių didžiulėse teritorijose. Savaitės atostogos paprastame 3* viešbutyje gali kainuoti nuo 250 eurų. Norintieji atostogauti prabangiame 5* viešbutyje turės sumokėti nuo 450 – 500 eurų ir daugiau.

Transportas

Eismas Turkijoje gana chaotiškas, gatvės labai judrios. Atostogaujant ir nenorint patirti papildomo streso, rekomenduojama naudotis viešuoju transportu arba taksi. Autobusai važiuoja labai dažnai, tačiau norint, kad jie sustotų - reikia pakelti ranką. Kitu atveju taip ir liksite stovėti stotelėje. Važiuoti autobusais nebrangu, tačiau laiko sąnaudos, palyginti su taksi, gali būti didesnės. Taksi paslaugos brangokos (1 km kainuoja apie 1 eurą). Kelionė maršrutiniu autobusiuku (dolmušu) kainuoja pigiau (kurorte – apie 2 liras).

Maistas

Turkijoje didžiulis vaisių ir daržovių pasirinkimas, visa tai šviežia, naujo derliaus. Nors turkai – dideli mėsos mėgėjai, vegetarams ten tikrai bus ko paskanauti. Sultingi apelsinai Turkijoje daug pigesni už obuolius ar morkas, kilogramas baklažanų kainuoja apie 1 eurą. Taip pat galima nusipirkti egzotiškų vaisių ir uogų. Būtina paragauti turkiškų desertų - chalvos, lukumo (marmelado su įvairiais riešutais), sluoksniuotos tešlos deserto baklava. Turkiški desertai labai saldūs, tačiau nepalieka abejingų.  Norintiems paragauti tikros turkiškos skrudintų pupelių kavos nereikėtų jos prašyti kavinėje ar restorane - dažniausiai gausite paprastos tirpios kavos. Jei bus proga pabendrauti su turkais apsipirkinėjant - jie visada pasiūlys tikros turkiškos kavos arba juodos arbatos. Pastarąją jie geria daug dažniau.

Populiariausi patiekalai:

Shish kebab, doner kebab – avienos patiekalai.
Barbunya (raudonoji kefalė), kilic baligi (kardžuvė) – žuvies patiekalai.
Dolma – riešutai ir razinos, suvynioti į vynmedžių lapus.
Kamiyari – baklažanai, prikimšti maltos mėsos.
Giozleme – susuktas blynas, į kurį dažniausiai dedama fetos arba daržovių.
Ayran – jogurtinis gėrimas.

Alkoholiniai gėrimai

Nuo 2013 - ųjų metų Turkijoje labai apribotas alkoholio vartojimas. Alkoholinių gėrimų galima nusipirkti tik specializuotose parduotuvėse ir tik 22 valandos. Taip pat uždrausta vartoti alkoholinius gėrimus viešoje vietoje. Tačiau kurortų viešbučiuose, naktiniuose klubuose ir baruose - viskas po senovei. Galima vaišintis turkų taip mėgstamu alumi, įvairiais kokteiliais iš importuotį gėrimų. Tradicinis Turkijos gėrimas - anyžių degtinė raki. Šis gėrimas tikra stiprus ir pasižymintis netradiciniu anyžiu skoniu. Patiks tikrai ne kiekvienam, bet pabandyti verta.

Makaliaus patarimai

Turkija yra turtinga ne tik nuostabia gamta, architektūriniais paminklais, bet ir kurortų gausa. Kuriame gi apsistoti?

Apsistoti Antalijoje rekomenduojame negalintiems nei dienos be didmiesčio pulso, žmonių minios, bet norintiems pasimėgauti kokybiškais paplūdimiais. Čia nuolat vyksta įvairūs kultūriniai renginiai bei šou. Prekybos centrai, modernūs klubai, daugybė kavinukių, turgūs – Antalija gali pasiūlyti viską, ko geidžia didmiesčių gyvenimą dievinantys turistai. Šis kurortas labiausiai patiks aktyviam jaunimui, poroms, šurmulio mėgėjams.  

 Į Alaniją atvykę turistai gali grožėtis didingomis kalnų pilimis, siauromis senamiesčio gatvelėmis bei spalvingomis parduotuvėmis. Labai svarbus Alanijos privalumas – didelis nebrangių viešbučių pasirinkimas. Būtent dėl šios priežasties Alaniją dažnai renkasi jaunimas, aktyvios poros bei žmonės, kurie mėgsta greitą miesto tempą. Čia gausu, barų, restoranų, naktinių klubų bei parduotuvių. Pagrindinis miesto veiksmas vyksta Atatiurko gatvėje, nuo kurios galima pasivaikščioti link pilies, puošnia pakrante.

Kemero miestas yra labai jaukus. Gražus parkas pakrantėje, vilos, paskendusios žalumoje ir gėlėse, rytietiškai šurmuliuojantis turgus. Šiame kurorte gausu modernių viešbučių ant jūros kranto, dažnai juos renkasi jauni, tačiau ramų poilsį mėgstantys poilsiautojai. Nors Kemeras yra gana mažas miestelis, tačiau jame yra daugybė kavinukių, nedidelių barų ir naktinių klubų, kuriuose galima smagiai pašėlti. Vyresni, ramesnio poilsio keliautojai, dažniau renkasi aplink Kemerą išsidėsčiusius mažus kurortinius miestelius - Kirišą, Beldibį.

Marmaris garsėja ir linksmybėmis, ne veltui jis vadinamas „Turkijos Ibiza“. Marmarį mėgsta ne tik pasilinksminti atvykę turistai, bet ir aktyvaus poilsio mėgėjai. Kurorte galima nardyti po Viduržemio jūros gelmes, žvejoti. Nors pats Marmario miestas yra gana judrus, tačiau trokštantiems ramaus poilsio, tikrai nereikia toli bėgti. Šiame regione yra žavus priemestis Ičmeleras. Čia esantys viešbučiai labiau tiks ramesniam poilsiui su vaikais. Prie šių viešbučių ir paplūdimiai šiek tiek erdvesni, švaresni nei pačiame Marmaryje.

Bodrume – rekordinis barų, naktinių klubų ir diskotekų skaičius viename kvadratiniame kilometre. Nenuostabu, kad Bodrumą mieliau renkasi ne ramaus poilsio paplūdimiuose mėgėjai, o pramogų ištroškę turistai. Tačiau nepagalvokite, kad norint atostogauti su šeima, Bodrumą reikėtų aplenkti. Tikrai ne! Šiek tiek už Bodrumo naktinių linksmybių jau nė kvapo – vaizdingos pakrantės idealiai pritaikytos ramiam poilsiui su visa šeima. Aukščiausios klasės elitiniai viešbučiai, priklausantys žymiausių ir brangiausių viešbučių tinklams visame pasaulyje, paprasti ekonominės klasės viešbutukai, pensionai – visuose juose stengiamasi išlaikyti itin aukštą aptarnavimo lygį.

Panašios kryptys

Kefalonija – Graikijos sala, kurioje norisi pasiklysti
Koso sala: lankytinos vietos, nakvynė, patarimai
Kampanija - regionas, glaudžiantis gražiausius Italijos kurortus
Paslaptingas dykumų ir senovės palikimo kraštas – Jordanija
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt