Briuselis - šarminga Europos sąjungos sostinė

Briuselis – tai ne tik Belgijos, bet tarsi ir visos Europos sostinė. Tai miestas, kuriame susitinka flamandų ir prancūzų kultūros. Čia taip pat užmezgami ir plėtojami svarbūs verslo sandoriai, sprendžiami pasaulio politikos įvykiai. Nepaisant to, Briuselis – puiki vieta praleisti ilgąjį savaitgalį ar vieną dieną, kai tenka ilgelėliau palaukti sekančio skrydžio. Mieste pilna parduotuvių, blusturgių, kavinių, barų, restoranų, muziejų bei kitų lankytinų vietų. Viešint Briuselyje būtina paragauti žymiųjų gruzdintų bulvių ir alaus, kurio šalyje verdama daugiau nei 500 rūšių. Rekomenduojama apsilankyti Karališkuosiuose rūmuose, mini Europos parke, bei parlamento kvartale - tai vienos žymiausių vietų mieste.

Lankytinos vietos

Didžioji aikštė

Didžioji aikštė yra pati lankomiausia miesto vieta. Nuo XI a. joje vykdavo turgus. XV a. aikštėje iškilo rotušė ir įvairių gildijų namai. Beveik visi namai buvo sugriauti 1695 m. prancūzų apgulties metu. Vėliau namai buvo atstatyti barokiniu...

Besišlapinančio berniuko skulptūra

Ši nedidelė skulptūra, autentiškai vadinama Manneken Pis, buvo pastatyta 1619 m. Pasakojama, kad šia skulptūra yra įamžinta valstybės karinė narsa. Berniukas yra XII a. kunigaikščio sūnus, kuris šlapinosi prie medžio per mūšį. Gyva tradicija, kad...

Briuselio Karališkieji rūmai

Neoklasikinio stiliaus pastatas, kuris yra oficiali karališkosios šeimos atstovų būstinė. Rūmai įsikūrę Place des Palais aikštėje ir yra vienas gražiausių statinių šioje miesto dalyje.

Mini Europos parkas

Netoli Belgijos sostinės įsikūręs parkas, kuriame 1:25 sumažintu mastelio santykiu atvaizduoti Europos pastatai.  Vienas populiariausių parko objektų – metalinė konstrukcija Atomium, kuri vaizduoja 165 mlrd. kartų padidintą geležies atomą.

Parlamento kvartalas

Parlamento kvartale susitelkęs modernių pastatų kompleksas. Prašmatnus stiklinis parlamento pastatas dar kartais vadinamas „Dievo užgaida“. Parlamentą galite aplankyti plenarinių sesijų metu. Tačiau savo vizitu vertėtų pasirūpinti iš anksto.

Kakavos ir šokolado muziejus

Visai netoli Grand Place aikštės esantį muziejų tiesiog privaloma aplankyti belgiško šokolado gerbėjams. Čia susipažinsite su seniausiomis šokoladą auginusiomis actekų ir majų civilizacijomis,  šalimis, kuriose dabar išauginama daugiausiai bei...

Karališkasis dailės muziejus

Belgijos karališkasis dailės muziejų sudaro dvi dalys: Senosios dailės muziejus, kuriame eksponuojami flamandų dailės kūriniai, ir Moderniojo meno muziejus, kurio kolekcijos išdėstytos per 8 aukštus.

Nakvynė

Briuselis tikrai nėra pats pigiausias Europos miestas, tad ir pigią nakvynę jame rasti - ne pati lengviausia užduotis. Jeigu apsistojomo vieta ir kokybė nėra prioritetas renkantis nakvynę, kambarį svečių namuose galima rasti už 20 € žmogui. Šiek tiek aukšesnės klasės viešbučiai asmeniui kainuos 50-70 € už naktį, o jei norėsite apsistoti gerame viešbutyje miesto centre, tai kainuos nuo 90 € nakčiai.

Transportas

Briuselio viešojo transporto sistema yra pavyzdinė. Čia viešasis transportas funkcionuoja puikiai, metro, tramvajai, autobusai važiuoja tiksliai ir laiku. Miesto transportas naudoją tą pačią bilietų sistemą. Pats papasčiausias yra vienkartinis bilietas, kuris galioja visame viešajame transporte vieną valandą. Pagal poreikį ir viešnagės trukmę, galima įsigyt dienos bilietus arba mėnesinius bilietus. Metro Briuselyje yra vienas patogiausių ir greičiausių būdų keliauti miesto centre. Mieste veikia 4 metro linijos, traukiniai važiuoja kas tris minutes piko metu ir maždaug kas 10 minučių vakarais ir savaitgaliais. Jei reikia pasiekti vietą, kurioje nėra metro stoties, patariama naudotis autobusais. Autobusų tvarkaraščiai yra iškabinti ant kiekvienos stotelės ir skelbiami internete, tačiau jie nevažiuoja taip dažnai kaip metro, tad jei ketinate keliauti autobusu, pravartu pasitikrinti išvykimo laiką. Tramvajus - šiek tiek lėtesnė transporto sistema, tačiau važiuoja dažniau nei autobusai. Išvykimo, atvykimo laikai ir sustojimai yra iškabinti kiekvienoje tramvajaus stotelėje. Stotelėse taip pat pakabinti gatvių žemėlapiai. Traukiniai yra patogiausia transporto priemonė keliaujant už Briuselio ribų. Traukiniai važiuoja bent kartą per valandą, o bilietą galima įsigyti bet kurioje traukinių stotyje. Bilietai yra su atviru laiku, t.y gali būti panaudoti bet kuriuo laiku tą dieną, kuriai įsigijote bilietą. Įlipus į traukinį bilietai yra pažymimi.

 

Maistas

Belgijoje maisto gaminimo tradicijos yra perduodamos iš kartos į kartą, todėl dažnas belgas patvirtins, kad geriausias maistas - namuose gamintas maistas. Tačiau šalies sostinėje Briuselyje yra gausu įvairiausių maitinimo įstaigų - nuo kuklių kavinukių, iki žvaigždėmis pasidabinusių restoranų. Čia netrūksta sumuštinių barų, mieste ir turguose pardavinėjami bgelgiški vafliai, o belgiškų gruzdintų bulvyčių čia galima nusipirkti ant kiekvieno kampo.

Tradiciniai patiekalai

Lapin à la Gueuze - triušienos aluje troškinys;

Lapin aux Pruneaux - triušienos su slyvomis troškinys;

Rognons de veaux à la Liégoise - jautienos inkstų su kadagio uogomis troškinys;

Carbonade Flamande - flamandiškas karbonadas;

 

Moules Frites - keptos bulvės su šviežiomis midijomis;

Anguilles au vert - ungurys su žaliu padažu;

Frites - žymiosios keptos bulvytės;

Mitraillette - belgiški sumuštiniai;

Desertai ir sūriai

Belgiški vafliai: Lježo vafliai kieti, apvalūs ir viduje turi karamelės gabaliukus. Briuselio vafliai – minkšti ir purūs, patiekiami šilti, su grietinėle ir vaisiais.

Ryžių tartė ir varškės tartė;

Belgiškas šokoladas - belgų pasididžiavimas ir pagrindinis eksportuojamas maisto produktas;

Belgijoje svarbiausi šaltieji užkandžiai (valgomi dažniausiai po valgio, vietoj deserto) yra sūriai, kurių įvairovė labai didelė.

Gėrimai

Briuselyje, kaip nir visoje Belgijoje, labai populiarus alus. Populiariausios belgiško alaus rūšys – „Juliper“, „Cristal Alken“, „Duvel“, „Chimay“, „Kwak“, „Faro“, „Lambiek“ ir kt. Neįprastas lengvas, putojantis alus, kuriam būdingas vaisinis skonis, gaminamas tik nedideliame regione netoli Briuselio.

Geriama kava, arbata, atvežtiniai vynai.

Panašios kryptys

Lisabona - stebuklingoji Portugalijos sostinė
Madeira - aktyvus poilsis nuostabios gamtos apsuptyje
Eilatas - karštos atostogos ant Raudonosios jūros kranto
Kefalonija – Graikijos sala, kurioje norisi pasiklysti
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt