Italija - snieguota žiemos klasika

Keliaudami Italijos Alpėmis neteksite žado pamatę nuostabius vaizdus - didingos kalnų viršūnės, uolėtus šlaitus puošiantys sniego lopinėliai... Užburiantis vaizdas traukia ne tik jaukiai pasivaikščioti kvėpuojant tyru Alpių oru, bet ir pačiupus slidinėjimo įrangą leistis nuo kalno su draugais ar šeima. Linksmai pašėlus sniege ir pasibaigus slidinėjimo trasų laikui - linksmybės tikrai nesibaigia. Po 18 valandos, kai slidinėjimo centrai ir keltuvai nebedirba, Italijos Alpėse prasideda karaokė, šėlionės baruose, pažintys ir net šokiai su slidinėjimo batais! Vienas populiariausių slidinėjimo regionų Italijoje – Dolomitinės Alpės. Pasak specialistų, šis regionas ir daugybė čia įsikūrusių kurortų tinka ir profesionalams, ir pradedantiesiems. Trasos puikiai prižiūrimos, nepriekaištingai sureguliuota įvairiausių keltuvų sistema. Slidinėjimo kurortai vieni nuo kitų skiriasi kainomis, poilsiautojų kontingentu, infrastruktūra. Italijos slidinėjimo kurortai žiemos sporto entuziastams patrauklūs dėl keleto priežasčių: čia slidinėti yra pigiau, palyginus su Austrija, Prancūzija ar Šveicarija. Taip pat čia žymiai daugiau saulėtų dienų, net ir viduržiemį nebūna didelių šalčių. Puikiai įrengtos slidinėjimo trasos!

Lankytinos vietos

Livinjas

Tai vienas iš didžiausių bei gražiausių kalnų slidinėjimo kurortų Italijos Alpėse, esantis Šveicarijos pasienyje. 1800 m virš jūros lygio įsikūręs kurortas turistus vilioja ne vien geromis slidinėjimo sąlygomis, bet ir puikiomis kainomis -...

Bormijus

Bormijaus miestelis - tikras Alpių pasididžiavimas, garsėjantis švelniu klimatu, SPA malonumais. Jame gausu autentiškų pastatų, terminių šaltinių ir pirčių kompleksų.  Teigiama, jog vienoje iš Bormijaus pirčių lankėsi pats Leoardo da...

Kampitelas

Didingų kalnų apsuptyje įsikūręs Kampitelas stebina dangų remiančiomis kalnų viršūnėmis ir žaliuojančių slėnių kraštovaizdžiu. Tačiau grožis - ne vienintelis kurorto privalumas. šis Italijos Alpių miestelis didžiuojasi dirbtinio sniego sistema ir,...

Kanazėjus

Ypač vertinamas vietinių slidininkų ir svečių iš viso pasaulio - dėl strategiškai patogios vietos žiemos pramogų ištroškę turistai čia gali naudoti net tris "ski pasus" : Pordoi, Stella, Fedaia. Stačių ir sudėtingų nusileidimų Kanazėjuje nedaug,...

Vigo di Fasa

Vigo di Fasos veidą puošia unikali lotyniškoji architektūra, o saulėti peizažai ir panoramos atsiveria nuo dviejų kurortą vainikuojančių viršūnių: Cima Undici ir Cima Dodici. Čia ypač patiks mažiesiems slidininkams - Vigo di Fasoje įrengta moderni...

Madona di Kampiljas

Madona di Kampiljas, pripažintas prestižiškiausiu Italijos slidinėjimo kurortu, yra ypač populiarus - per valandą jis sulaukia kone 31 000 slidininkų.  Čia įsikūrusiose kalnų užeigose visada laukia soti vakarienė, miestelyje gausu barų, o...

Šv. Katerina

Miškingais šlaitais ir visiška ramybe garsėjantis miestelis - idealus kurortas jau patyrusiems slidininkams, mat dauguma trasų čia sudėtingos ir naujokams sunkiai įkandamos. O jei nenorite priimti iššūkio ir patikrinti savo galimybių, Šv. Katerina...

Nakvynė

Viešbučiai ir apartamentai Italijos alpėse atitinka europietiškus standartus. Slidinėjimo kurortuose (atsižvelgiant į regioną) dažniausiai statomi nedideli jaukūs namai. Nauji namai dažniausiai įrengti moderniai. Galima rinktis apgyvendinimą viešbutyje, arba apgyvendinimą apartamentuose, kuriuose būna įrengtos virtuvėlės su galimybe gamintis maistą. Dažniausiai siūlomas maitinimas: pusryčiai - švediškas stalas, o vakarienė pasirenkama iš siūlomo meniu. Pietūs viešbutyje dažniausiai nebūna siūlomi, nes slidininkai negrįžta į viešbučius, o pietauja slidinėjimo kurortų kavinėse. Jeigu norite susiplanuoti pigią slidinėjimo kelionę, patartina rinktis apartamentus keturiems asmenims, šiuo atveju kaina asmeniui už savaitės trukmės apgyvendinimą gali kainuoti apie 300 - 500 €. Savaitė asmeniui dviviečiuose apartamentuose arba viešbutyje kainuos 400 - 700 €.

Transportas

Kurortuose nuo savo gyvenamosios vietos (apartamentų ar viešbučio) iki keltuvų nukeliausite "ski busais". Tai - autobusai, kursuojantys po kurortą ir vežantys slidininkus iki keltuvo ar trasų. Turintiems "ski-pasą" dažniausiai jie yra nemokami. 

Jei ketinate pakeliauti po Italiją, siūlyčiau išsinuomoti automobilį. Čia visos didžiosios tarpatutinės automobilių nuomos kompanijos turi savo padalinius, o ir eismas toks pat kaip ir daugelyje Europos valstybių. Na, gal tik kiek tvarkingesnis nei pas mus :)

Maistas

Italija - ne tik picų, bet ir spagečių, puikaus alyvuogių aliejaus, kvapnios espreso, kapučino kavos bei vynų kraštas. Italijos slidinėjimo kurortuose maistas panašus kaip ir pagrindiniuose Italijos miestuose - Romoje, Milane ar Florencijoje.

Tradiciniai patiekalai:

Polenta - iš ryžių ir kukurūzų kruopų košės sulipdytas paplotėlis;

Lazagna – tai makaronų lakštų apkepas, įdarytas sūriu, mėsa, daržovėmis, pagardintas pomidorų padažu;

Risotto – ryžių patiekalas, gaminamas su įvairiausiais priedais;

Mortadella – moliūgo viduje troškinta antiena;

Abakjo – aviena su rozmarinais ir baltuoju vynu;

Desertai:

Tiramisu - desertas, pagamintas iš kavos, maskarponės sūrio ir biskvito;

Gelato - ledai, gaminami tik iš pieno, į juos pagal skonį pridedama kavos, šokolado, vaisių;

Gėrimai:

Limoncello - likeris, pagamintas iš alkoholio, citrinos žievelių ir cukraus;

Grapa - stipri itališka vynuogių degtinė;

Bombardini - specialus gėrimas iš kavos, kremo ir likerio.

Ski - pasai

Tai bilietai, leidžiantys naudotis keltuvais į kalnuose esančias trasas bei autobusais (ski-bus), vežančiais iš atokesnių svečių namų ar viešbučių slidinėtojus prie keltuvų. Dažniausiai tai būna magnetinė kortelė, kurią būtina turėti su savimi. 

Kiekviename kurorte reikia įsigyti atskirą ski-pasą, o kainos skiriasi nuo to, kelioms dienoms jį įsigysite (kuo daugiau dienų tuo pigesnė dienos kaina), nuo sezoniškumo („karščiausias“ sezonas Italijoje tęsiasi nuo gruodžio vidurio iki kovo vidurio, tuomet kainos būna didžiausios) ir nuo to, kiek Jums metų (vakams, paaugliams ir senjorams taikomos nuolaidos). Štai, pavyzdžiui slidinėjimo pasas Livinjo kurorte suaugusiems dienai kainuos apie 40 €, vaikams, jaunuoliams ir senjorams - nuo 32 €.

Naktinis gyvenimas

Slidinėjimo kurortuose veikia nesuskaičiuojama galybė apre-ski (po slidinėjimo) barųTai - laisvalaikio praleidimo vieta, baras ar kavinė, kur po dienos, praleistos trasose, su slidinėjimo apranga renkasi slidininkai pailsėti ir atsipalaiduoti. Jie išsidėstę tiek pačiuose kalnuose, tiek jų papėdėse.

Čia nuo pat ankstyvo ryto iki gilios nakties vyksta linkmybės, o žmonės nuolat keičiasi. Naktinio gyvenimo mėgėjams siūlau keliauti tiesiai į "Daphane's Pub" barą, kurio neaplenkia nė vienas apsilankęs Livinjo kurorte. Taip pat populiarūs "Ypioca Aperitif Bar Livigno" bei "Cronox" barai.

Naudingos nuorodos

Informacija apie slidinėjimo kurortuose esančias trąsas ir keltuvus ieškok čia.

Kurortų informacija (kiek kainuoja ski-pasas, kokia šiuo metu oro temperatūra, kiek ir kokių trasų turi, kokie artimiausi numatomi renginiai kurorte ir tiesioginė transliacija iš trasų) čia:

Makaliaus patarimai

  • Slidinėjimas laikomas ekstremaliu sprotu, tad labai patariame prieš kelionę apsidrausti.
  • Parduotuvės slidinėjimo regionuose paprastai veikia nuo antradienio iki šeštadienio su pietų petrauka nuo 12:30 iki 15 valandos. Sekmadieniais ir pirmadieniais nedirba.
  • Atostogaudami Italijos kalnuose išbandykite slidinėjimo kurortų siūlomas pramogas: populiariuosius senuosius ir modernius sveikatingumo centrus, vietinius restoranus, barus, diskotekas.
  • Tikrosios slidininkų linksmybės Italijos Alpėse prasideda "apres-ski", t.y. jau po 18 valandos, kai slidinėjimo centrai ir keltuvai nebedirba. Ir nors šis terminas kilęs iš prancūzų kalbos, praktiškai jis dažniau taikomas Italijoje.

Panašios kryptys

Sardinija - rojaus kampelis žemėje
Monakas - Prancūzijos rivjeros perlas
Islandija - ledo ir ugnikalnių žemė
Gran Kanarija - visas pasaulis vienoje saloje
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt