Kampanija - regionas, glaudžiantis gražiausius Italijos kurortus

Kampanija – nuostabaus grožio pietų Italijos regionas, kerintis įspūdingais kraštovaizdžiais, vaizdingomis pakrantėmis, istorinėmis lankytinomis vietomis bei gardžiu maistu ir vynu. Tai antras pagal dydį bei tankiausiai apgyvendintas regionas Italijoje, kuriame gyvena apie šeši milijonai žmonių. Regiono pavadinimas kilo iš lotyno žodžio, reiškiančio „derlingas kaimas“. Greičiausiai pavadinimas duotas neatsitiktinai – čia žemės vienos derlingiausių Italijoje. Be to, šiame regione galima atrasti vienus gražiausių kaimų visoje šalyje. Tačiau labiausiai Kampaniją garsina nuostabus Čilento nacionalinis parkas, Sorento pusiasalis, Amalfio pakrantė, Vezuvijaus ugnikalnis bei jo lavoje paskendę istoriniai Pompėjos ir Herkulaniumo miestai. Tai viena romantiškiausių pakrančių pasaulyje, glaudžianti įspūdingas žalumoje skendinčias Kaprio ir Iskijos salas.

Lankytinos vietos

Sorrento

Sorrento – nedidelis miestelis šalia Neapolio įlankos. Nemaža Sorrento dalis įsikūrusi ant stačių skardžių, kuriuos skalauja šilta Tirėnų jūra. Miestas pasižymi prabangiais viešbučiais, romantiška prieplauka Marina Grande bei viso Sorrento...

Positano

Positano - ikoniškas miestelis, kuriame rausvos, alyvinės, baltos ir geltonos spalvos namai lipa vienas ant kito į aukštus kalnų šlaitus. Positano nesumaišysi nė su vienu Italijos miesteliui. Tai – legendinė vieta, kuri nuolat traukė ir vis dar...

Amalfis

Amalfis – dailus miestelis, pasižymintis pastelinėmis alyvų bei citrinų spalvomis, vietomis paryškinamas sodriai avietine spalva dėl šalia augančių spalvingų krūmų. Miestelį mėgsta pasaulio garsenybės, o jo vaizdai irgi buvo naudojami įvairiuose...

Ravello

Ravello miestelyje reikėtų aplankyti pagrindinius miesto objektus – tai Villa Rufolo ir Villa Cimbrone. Nuo šių sodų – muziejų atsiveria patys gražiausi Amalfio pakrantės vaizdai, be to, soduose auga įvairios spalvotos bei kvapnios gėlės, o juos...

Kaprio sala

Kaprio sala – viena vaizdingiausių salų Italijos pakrantėje. Kaprio sala yra palyginti nedidelė ir užima apie 10 kv. km. Šį nuostabų gamtos kampelį atradę turtingi romėnai turėjo čia savo vilas. Idiliškoji Kaprio sala turistų tarpe ėmė populiarėti...

Neapolis

Neapolis – šalia Vezuvijaus ugnikalnio įsikūręs Italijos miestas, Kampanijos regiono sostinė. Neapolyje gyvena apie 1 mln. gyventojų, o jo metropolinėje zonoje - apie 4 milijonus (nepaisant ugnikalnio artumo, ši teritorija yra viena tankiausiai...

Conca Dei Marni

Conca dei Marini – mažas miestelis, kuris ypač garsus dėl savo „Smaragdinio urvo“. Čia vanduo įgavęs įdomų žalsvą atspalvį, o pačiame urve tvyro keistas apšvietimas. Be natūralaus grožio Conca dei Marini taip pat gali pasigirti architektūros...

Vezuvijus

Vezuvijus, stūksantis Neapolio įlankos krante, yra Neapolio miesto simbolis. Magiškas kūgio formos ugnikalnis dominuoja judrioje ir gyvybingoje aplinkoje. Laukinės gamtos vaizdai tiesiog pribloškia keliautoją: nuo ugnikalnio viršūnės atsiveria...

Iskija

Didžiausia Neapolio įlankos sala dėl labai švelnaus klimato ištisus metus itin gausiai lankoma keliautojų iš viso pasaulio. Išskirtinio grožio gamta apdovanota sala pelnytai vadinama žaliąja. Derlinga jos žemė duoda ne tik pripažinimą įgyjančių...

Nakvynė

Nakvynė Kampanijos regione, kaip ir visoje Italijoje, nėra pigi, tačiau savo kokybe tikrai pralenkia kitus miestus ir salas. Iš pradžių reikėtų išsirinkti norimą regioną, paskui ieškoti geriausių nakvynės variantų. Sorento, Positano kurortai ir Kaprio, Iskijos salos - brangiausios, nes sulaukiančios daugiausiai turistų. Šiose vietose praktiškai nėra prastų viešbučių, visi - aukščiausios klasės. Nakvynė šiuose kurortuose asmeniui už naktį gali kainuoti nuo 50 € iki 300 € ir daugiau. Pigesnę nakvynę galima rasti Neapolyje ir kituose, mažesniuose ir rečiau turistų lankomuose miestuose.  Pavyzdžiui, rudens sezono metu paprastesnę nakvynę galima rasti už 20-25 eurus už naktį asmeniui. 3 žvaigždučių viešbutį netoli centro galima rasti maždaug už 60 eurų asmeniui.

Transportas

Norint Kampanijos regione savarankiškai, galima rinktis iš keletos skirtingų variantų.

Galima išsinuomoti automobilį. Tačiau turėkite omenyje, kad šiame regione,kaip ir visuose Italijos pakrantės regionuose, keliai yra išsidėstę pakrantėse, todėl yra siauri ir vingiuoti. Vairuoti reikėtų atsargiai, neviršijant greičio.

Norint keliauti viešuoju transportu, patartina naudotis Campania Unico sistema. Tai sistema, kuri leidžia keliautojams nusipirkti viešojo transporto bilietą, kuris galioja tam tikrose zonose ir tam tikrą laiko tarpą. Į šią sistemą yra įtraukti ir traukiniai, Neapolio funikulierius, Sita autobusai, kiurie važinėja Amalfi pakrante, Kaprio salos funikulierius, autobusas į Ischia. Į sistemą yra neįtraukti jūros keltai. Šios sistemos privalumas yra tas, kad naudojantis ja galima ne tik nusipirkti kelionės bilietus skirtingoms transporto priemonėms, bet ir įsigyti įvairių lankomų vietų bilietus iš anksto. Bilietai turi būti pažymimi kiekvieną kartą pakeitus transporto priemonę. 

Circumvesuviana - vietinė privati traukinio linija, kuri veikia aplink Vesuvijų nuo Neapolio iki Sorento. Turistam ši traukinio linija yra patraukli, todėl, kad tai yra vienintelė patogi viešojo tranporto linija, kuria galima pasiekti Pompėjos miestą ir Vesuvijų. Yra kelios skirtingos linijos, tačiau tik mėlynoji linija veža į Pompėją ir Vezuvijų.

Autobusai važinėja gana dažnai, tačiau tai nėra patogiausia transporto priemonė, nes dažniausiai jie būna pilni. Bilietai yra Uniico Campania sistemos dalis, juos galima nusipirkti iš anksto. Išimtis - AliBus, kuris važiuoja nuo oro uosto iki Neapolio centro. Bilietus galima nusipirkti autobuse.

Maistas

Kampanija ne tik linksmas ir šilumą spinduliuojantis kraštas, ji garsėja tradiciniais produktais. Drąsiai gali didžiuotis saulės spinduliuose sunokusiais sultingiausiais ir skaniausiais pasaulyje pomidorais, kurie pagardina daugybę vietos patiekalų ir, žinoma, picas. Pica yra didžiausias regiono pasididžiavimas. Kitaip ir būti negali - pica gimė Kampanijos regiono sostinėje Neapolyje. Picų kepėjas, Savojos karalienei Margaritai pagerbti sukūręs trispalvę picą su pomidorais, mocarelos sūriu ir baziliku, tapo tikra legenda. Ši pica išsaugojo savo pavadinimą „Pizza Margherita“ iki šiandien ir netgi yra įtraukta į Europos Sąjungos saugomų tradicinių vietos patiekalų sąrašą. Viena geriausių picerijų visame Kampanijos regione vadinasi "Starita". Į ją patekti nėra paprasta - reikia laukti ilgoje eilėje. Tačiau labai labai verta!

Neapolis yra spagečių gimtinė. Nors ir vartojama daugybė įvairių ir be galo skanių padažų, kad ir kaip būtų keista, svarbiausia yra spagečių pagaminimas, o neapoliečiai yra tikri šios srities ekspertai. 

Dar vienas Kampanijos pasididžiavimas yra pieno produktai, kurių priekyje garsioji mocarela – buivolių pieno sūris, meistriškai gaminamas Mondragonėje, Batipaljoje, Kapua ir Ebolio provincijose.

Kiti tradiciniai patiekalai:

Polenta - iš ryžių ir kukurūzų kruopų košės sulipdytas paplotėlis;

Lazagna – tai makaronų lakštų apkepas, įdarytas sūriu, mėsa, daržovėmis, pagardintas pomidorų padažu;

Risotto – ryžių patiekalas, gaminamas su įvairiausiais priedais;

Mortadella – moliūgo viduje troškinta antiena;

Abakjo – aviena su rozmarinais ir baltuoju vynu;

Desertai:

Regionui būdingiausias desertas yra Neapolio pastiera – traškios sluoksniuotos tešlos pyragas su rikotos sūriu ir likeryje išmirkytomis babomis (tradiciniais neapolietiškais biskvitais).

Kiti desertai:

Tiramisu - desertas, pagamintas iš kavos, maskarponės sūrio ir biskvito;

Gelato - ledai, gaminami tik iš pieno, į juos pagal skonį pridedama kavos, šokolado, vaisių;

Gėrimai:

Populiariausis - Sorento pusiasalio limončelas (citrinų likeris) ir Kampanijos vynai: TaurasiAglianicoGreco di TufoAsprino d’AversaLacrima ChristiFiano ir Solopaca, puikiai dera su neapolietišku maistu. 

Kiti gėrimai:

Crema di limone - kaip ir limončelas, citrinų likeris, tačiau pagamintas kremo pagrindu. Yra ne toks stiprus, baltos spalvos.

Grapa - stipri itališka vynuogių degtinė;

Bombardini - specialus gėrimas iš kavos, kremo ir likerio.

Vietinis alus - Nastro Azzurro, Moretti ir Peroni yra vietinio alaus rūšys, mėgstantiems alų - būtina paragauti.

Kava - būtina paeagauti tikros itališkos kavos. Prašykite caffe, espresso, cappucino arba caffe latte - tikrai nenusivilsite.

Klimatas

Kampanijos regionui būdingas Viduržemio jūros klimatas. Vasaros yra gana karštos ir sausos. Temperatūra vasaros laikotarpiu pakyla iki 25-35 laipsnių šilumos. Žiemos metu temperatūra nukrenta iki 13 laipsnių dienos metu. Rudenį ir pavasarį oras yra šiltas ir malonus apylinkių pažinimui.

Panašios kryptys

Sicilija - kelių civilizacijų lopšys
Dubrovnikas – neprilygstamasis Adrijos perlas
Gran Kanarija - visas pasaulis vienoje saloje
Kefalonija – Graikijos sala, kurioje norisi pasiklysti
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt