Tunisas – neatrastas Viduržemio jūros perlas
Lankytinos vietos
Kairouano miesto Medina (senamiestis)
El Jem
Sufetula
Kartagina
Sfakso miestas
Plage de la Mansourah
Douzas – Sacharos vartai
Tunisas (sostinė)
Sidi Bou Said kaimelis
- Kairouano miesto Medina (senamiestis)
- Sfakso miestas
- Plage de la Mansourah
- Douzas – Sacharos vartai
- Tunisas (sostinė)
- Sidi Bou Said kaimelis
Makalius rekomenduoja
Transportas
Keliauti po Tunisą patogu ir palyginti ekonomiška. Viešasis transportas yra gerai organizuotas, dažnas ir pigus, o tarp miestų galima keliauti vietiniais skrydžiais, traukiniais arba nuomotu automobiliu.
Traukiniai Tunise važiuoja reguliariai nuo 5 val. ryto iki vidurnakčio, ir yra greiti, pigūs bei patogūs. Didžiausias trūkumas yra tai, kad jie gali būti labai perpildyti. Vasaros mėnesiais ypač verta užsisakyti kelionės bilietus iš anksto (ne anksčiau kaip 3 dienos iki išvykimo). Populiarūs traukinių maršrutai:
Tunisas-Gabesas: Tai pagrindinė šiaurės-pietų traukinių linija, važiuojanti per Sousse ir Sfax.
Lezard Rouge (Raudonasis driežas): Šį istorinį traukinį privalo pamatyti visi geležinkelio entuziastai. Restauruoti traukiniai datuojami nuo 1911 m., o kelionės metu atsiveria įspūdingi Seljos tarpeklio vaizdai.
TGM priemiesčio linija: jungia centrinį Tunisą su La Goulette, Carthage, Sidi Bou Saïd ir La Marsa priemiesčiais prie paplūdimio. Kelionė trunka nuo 15 iki 50 minučių priklauso, kur vykstate.
Taksi Tunise yra labai pigūs pagal Europos ir Amerikos standartus. Įsitikinkite, kad vairuotojas naudoja skaitiklį, nes kartais vairuotojai taiko padidintas kainas. Bazinė kaina yra 4,7 DT (apie 1,45 Eur), kuri rodoma kaip „4 700“, kai išvykstate. Visuose taksi yra skaitikliai, o kelionėms nuo 21 iki 6 val. taikomas 50 % priedas. Taip pat taikomas papildomas mokestis už kiekvieną bagažo vienetą, nors vairuotojai dažnai jo neprideda.
Sostinėje yra Tramvajų tinklas, vadinamas „metro leger“. Yra 6 pagrindiniai maršrutai, kuriais lengva naršyti, jei prieš lipdami aiškiai žinote, kiek sustojimų turite keliauti. Bilietus galite nusipirkti mažuose kioskuose prie kiekvienos stoties įėjimo.
Nuomotu automobiliu keliauti po šalį yra patogu ir paprasta – Tunise yra platus aukštos kokybės kelių tinklas, jungiantis visus pagrindinius miestus ir miestelius. Palyginti su vakarietiškomis kainomis, degalai yra gana pigūs. Tačiau automobilių nuoma yra brangesnė. Norėdami išsinuomoti automobilį, turite būti vyresni nei 21 metų.
Maistas
Tuniso virtuvė yra įvairus skonių mišinys, reprezentuojantis šalies praeitį ir centrinę vietą Šiaurės Afrikoje. Nors virtuvė skirtinguose regionuose skiriasi, Tuniso maistas dažniausiai derina prancūziškus ir afrikietiškus skonius su aitriu prieskoniu. Patiekaluose, kurių pagrindas dažniausiai bus kuskusas, yra šviežių jūros gėrybių arba sočios ėrienos.
Slaptoji Tuniso kulinarinė super galia: vynas. Nors šalies Viduržemio jūros klimatas ir turtingas dirvožemis yra ideali vieta vynui gaminti, Tunisas dažniausiai nėra išskiriamas kaip gero vyno šalis. Visgi, kultūra nusipelno pagarbos už turtingą vyno istoriją ir šiuolaikinį daugelio vynuogių veislių auginimą.
Keletas patiekalų, kuriuos rekomenduojame:
Brik. Panašiai kaip samosa, brikas gaminamas vyniojant ploną tešlą aplink įvairius įdarus, tokius kaip bulves, kiaušinius ar tuną. Tešlos pyragaičiai vėliau kepami iki auksinės spalvos vynuogių kauliukų aliejuje. Šiuos skanius trikampio formos užkandžius geriausiai patiekiami karšti su išspaustomis šviežių citrinų sultimis.
Harissa. Tiršta, aštri pasta, pagaminta iš aitriųjų čili pipirų ir česnako, yra daugelio Tuniso patiekalų pagrindas. Harissa gali būti naudojama kaip ant grotelių keptos mėsos ir žuvies pagardas arba įmaišoma į sriubas ir troškinius.
Ojja. Nors ojja paprastai yra pusryčių patiekalas, Tunise jis atsiduria ant pietų ir vakarienės stalų. Pagal Tuniso standartus dažnai laikomas greitu maistu, Ojja pabrėžia didelę berberų skonių įtaką Tuniso virtuvei. Tradiciniame ojja sūriame pomidorų padaže kiaušiniai ir merguez – aštri avienos dešra – derinami sočiam patiekalui, kuris jūsų pietus gali paversti popietės miegu.
Yoyos. Tunisiečiai į desertą žiūri rimtai – visada patiekiamas po gausios vakarienės kartu su mėtų arbata. Kai kurie vietiniai desertai yra švieži sezoniniai vaisiai, saldūs kepti migdolų pyragaičiai ar ledai. Tačiau Tuniso spurgos, Yoyos, yra neapsakomas malonumas. Delikatesas sujungia saldų medaus skonį su subtilia apelsino užuomina. Dėl šilto ir blizgaus medaus glaisto jie yra gražūs, kvapnūs ir skanūs.
Klimatas
Tuniso klimatas skiriasi priklausomai nuo to, kurią šalies dalį planuojate aplankyti. Šalies šiaurėje vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Centrinėje šalies dalyje klimatas yra pusiau sausas, o pačiuose šalies pietuose – karštas, dykumos. Tačiau apskritai geriausias laikas aplankyti šalį yra kovo–birželio mėnesiais ir rugsėjo–spalio mėnesiais, kai temperatūra yra vėsesnė. Karščiausias mėnuo Tunise neabejotinai yra rugpjūtis, kai oras visoje šalyje yra karštas ir sausas. Temperatūra gali siekti 40 °C ir daugiau.