Sardinija - rojaus kampelis žemėje
Lankytinos vietos
Kaljaris - žavi salos sostinė
Sasaris (Sassari)
Torre di San Pancrazio ir Torre dell‘Elefante
Olbia, arba šiaurinė salos pakrantė
Maddalenos salynas
- Kaljaris - žavi salos sostinė
- Sasaris (Sassari)
- Torre di San Pancrazio ir Torre dell‘Elefante
- Olbia, arba šiaurinė salos pakrantė
Nakvynė
Nors viešbučiai Sardinijoje, kaip ir visoje Italijoje, nėra pigūs, tačiau savo kokybe tikrai pralenkia kitus miestus. Nors kartą gyvenime nuvykti ten – tikrai verta! Viešbučius galima rinktis netoli sostinės Kaljario, į kurią atskrisite, Sasario - antro pagal dydį Sardinijos miesto, kuris pagrįstai gali didžiuotis turtinga istorija, taip pat Pulos ir Olbia miestelių. Į Pulą šiltuoju sezonu atvyksta daugybė turstų mėgautis saulės voniomis, šilta jūra. Lankytojus pakeri ilga balto smėlio pakrantė – Santa Margarita bei didingi Sulcis kalnai. Naktį į centrinę aikštę susirenka vietiniai ir turistai, norintys pasidžiaugti šiltomis vasaros naktimis čia pat esančiuose restoranuose, baruose ar besižvalgydami po parduotuves, kurios sezono metu dirba tikrai ilgai. Tuo tarpu Olbia miestelis yra pagrindinė jungtis tarp Sardinijos ir žemyninės Italijos. Tai yra šios salos dalies ekonominis centras. Būtent čia iškilo pirmieji Sardinijos viešbučiai, tačiau net ir iki šiol miesto apylinkės išliko kaip vienas gražiausių Viduržemio jūros salų ruožų su mažai paveikta gamta ir natūralumu.
Dviviečio kambario kainos prasideda maždaug nuo 30 € asmeniui už naktį. Kaip visada, pigiau nakvynę galima rasti toliau nuo miesto centro bei užsisakant viešbutį ilgesniam laikui. Žinoma, ne sezono metu kainos yra žemesnės. Jei nusprendei apsistoti Kaljaryje – pigiau viešėti apartamentuose, na, o jei kurortiniame miestelyje – žinoma, viešbutyje.
Transportas
Po salą geriausia keliauti išsinuomotu automobiliu, kurio nuoma savaitei gali kainuoti šiek tiek daugiau nei 100 eurų. Apie ketvirtadalį Sardinijos salos sudaro nacionaliniai parkai, taigi automobiliu nuvažiuokite už miesto palydėti saulę ant Capa Caccia skardžio arba į valčių prieplaukos bokšto paplūdimį (Spiaggia Torre del Porticciolo). Viešasis transportas Sardinijoje, deja, neišvystytas. Yra porą traukinių linijų ir autobusų maršrutų, bet norint važiuoti iš pietinės salos dalies iki šiaurinės, gali tekti nusivilti.
Maistas
Privalai sudalyvauti pačioje nuostabiausioje jūros gėrybių puotoje restorane „Peschiera Pontis“, kuris yra vakarinėje salos dalyje, šalia Oristano miestelio. Porą valandų trunkanti maisto puota kainuoja 50 eurų (gėrimai įskaičiuoti). Ant stalo atkeliaus daugybė užkandžių, milžiniška lėkštė makaronų ir galiausiai paskutinis etapas – žuvies patiekalas (sudarytas iš 3-4 skirtingų keptų žuvų).
Sardiniečiai didžiuojasi savo tradiciniu, daugiau nei 2 tūkstančius metų gaminamu, sūriu „Pecorino Sardo“, daromu tik iš Sardinijos avių pieno. Šio sūrio dedama į daugelį Sardinijos patiekalų, todėl salos virtuvės skonis yra „Pecorino Sardo“ skonis.
Išskirtinis salos produktas „Fregola“ gaminamas iš manų kruopų ir vandens. Džiovinant šie makaronai trumpai pakepinami krosnyje, todėl yra tokio specifinio skonio ir kvapo. Valgomi su įvairiais priedais arba kaip salotų pagrindas.