Roma: amžinasis miestas

Į amžinąjį miestą nuvykti nori visi! Ir ne veltui! Italijos sostinei apibūdinti nepakaktų žodžių. Didybe spinduliuojantys istoriniai paminklai, žmonių temperamentas, maistas, gėrimai, sportas, menai – šiame mieste telpa viskas!  Vienas didžiausių miesto privalumų yra tas, kad nors jis yra gana didelis, tačiau per keletą dienų jį tikrai galima apeiti pėsčiomis. Šioks toks iššūkis kojoms, tačiau oi, kaip verta! Roma – tarsi muziejus po atviru dangumi. Todėl, jeigu nori pamatyti tūkstančius metų menančią didybę, tikrai nebūtina išleisti daugybės pinigų. Žinoma, jeigu lankysiesi mieste pirmą kartą, nepraleisk progos apsilankyti Koliziejuje ar Šv. Petro bazilikoje, rekomenduoju bilietus į šiuos objektus nusipirkti internetu – nereikės stovėti eilėse, kurios sezono metu tikrai būna labai ilgos. Nepagalvok, kad be Koliziejaus ir Šv. Petro bazilikos Romoje nėra daugiau ką aplankyti! Yra, dar ir kaip yra!  :heart:

Lankytinos vietos

Šv. Petro bazilika

Katalikų šventovė, krikščionybės epicentras. Pirmoji bažnyčia čia buvo pastatyta 324 m., o 16 a. ji išaugo į įspūdingą baziliką, papuoštą Michelangelo kupolu. Įdomus dalykas – šios bazilikos kupolas yra 136 metrų aukščio, o popiežiaus altorius...

Vatikanas

Šioje vietoje buvo nukankintas ir palaidotas Šv. Petras, o Vatikanas tapo jo įpėdinių popiežių rezidencija. Čia priimti sprendimai lėmė Europos likimą. Didingą Šv. Petro baziliką lanko piligrimai iš viso pasaulio. Prie bažnyčios stovinčiuose...

Piazza della Repubblica

Šioje aikštėje 19 a. tarp pastato kolonadų buvo įsikūrusios prabangios parduotuvės. Dabar čia įsikūrę bankai, kavinės, kelionių agentūros.

Piazza del Popolo

Kitaip vadinama „žmonių aikštė“. Čia rasite žymųjį Egipto obeliskas bei keturis liūtus-fontanus. Šioje aikštėje vykdavo viešos egzekucijos ir įvairios šventės, bet nuo 1811 m. ji buvo paversta elegantišku skveru.

Ispanijos aikštė

Šios aikštės pavadinimas nurodo į greta esančią Ispanijos ambasadą. Palmėmis apsodinta aikštė yra viena gyviausių visame mieste. 18 a. čia dažnai lankydavosi anglų aristokratai ir turtuoliai iš Šiaurės Europos. 17 a. čia buvo pastatyti rūmai...

Fontana di Trevi

Trevi fontanas pastatytas Kvirinalio rūmų gale. Tai didžiausias ir garsiausias Romos fontanas. Centrinės fontano figūros vaizduoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų. Trevi fontanas populiarus ne tik dėl savo skaidraus vandens, bet ir dėl legendos,...

Piazza Navona

Ištįsusi ovalo formos aikštė yra vienas populiariausių Romos kampelių. Aikštė plyti virš Dominiciano antikinio stadiono. Aikštėje yra keturi fontanai, suteikiantys išskirtinumo ir gyvybės šiam paminklui. Aikštėje dominuoja baroko stilius. Iki 19...

Panteonas

Pastatytas 118-aisiais m. Panteonas turėjo pakeisti čia stovėjusią šventyklą.  Kupolas buvo suformuotas liejant betoną ir jį maišant su tufu ir pemza ant laikino medinio karkaso. Cilindro, remiančio kupolą, sienos storis – 6 metrai. Kupolas buvo...

Kapitolijaus kalva

Buvęs senovės romėnų religinio ir politinio gyvenimo centras, nuo seniausių laikų čia buvo įsikūrusi šio miesto valdžia. Dabar tai – įspūdingų ir žymių pastatų vieta.

Circus Massimus

Buvusi lenktynių vieta, vyko žirgų ir vežimų lenktynės, sporto varžybos, žvėrių kovos.

Romos forumas

Romos Forumas – didelis architektūrinis ansamblis, išsidėstęs tarp Romos Kapitolijaus kalvos, Palatino kalvos ir Koliziejaus. Beveik visi čia esantys pastatai siekia Romos Respublikos laikus. Ankstyvosios Respublikos laikais forumas buvo chaotiška...

Palatino kalva

Buvęs aristokratų ir valdovų rajonas. Iš tikrųjų tai – viena iš septynių kalvų, ant jos buvo įkurta Roma. Koliziejuje įsigytas bilietas suteikia teisę apžiūrėti Palatino kalvos įspūdingus architektūros paminklus.

Romos Koliziejus

Koliziejus – didžiausias Romoje ir seniausias pasaulyje amfiteatras, pastatytas I a. Garsėjo gladiatorių kovomis. Koliziejumi vadinamas nuo VIII amžiaus. Užbaigtas Koliziejus tapo didžiausiu Romos imperijos pastatu – ilgis 185 m, plotis –156 m,...

Nakvynė

Iš tiesų, Romoje, kaip ir visoje Italijoje, nakvynė nėra pigi. Tačiau prieš rinkdamasis viešbutį, pasidomėk tikslia jo vieta bei atstumu nuo miesto centro. Pasirinkęs viešbutį toliau nuo centro ir tokiu būdu tikėdamasis sutaupyti pinigų, dar daugiau jų gali išleisti viešajam transportui ir sugaišti daugybę laiko.

Transportas

Keliaudamas į Romą, gali pasirinkti iš dviejų, arčiausiai miesto esančių oro uostų. Pigių skrydžio bilietų kompanija „Ryanair“ skraidina į Čiampino oro uostą, o „Wizzair“ - į Fiumičino. Tad nuo tavęs priklauso, koks bus kelionės tikslas. Gal jauti didesnę simpatiją tam tikroms oro linijoms, o gal vienos siūlo pigesnius lėktuvo bilietus, nei kitos :)

Čiampino oro uostas yra mažesnis už Fiumičino, nuo miesto nutolęs apie 11 kilometrų, todėl kelionė autobusu nuo oro uosto, iki centrinės Romos stoties Termini trunka apie 30 minučių. Paprasčiausias būdas pasiekti Romos centrą - naudotis terravision autobusų paslaugomis. Daugiau informacijos, kaip iš oro uosto pasiekti centrą rasi čia.

O kaip keliauti pačiame mieste? Rinkis metro. Roma turi puikią požeminio geležinkelio sistemą, kuri padės pasiekti daugumą populiariausių turistinių vietų. Roma taip pat turi platų tramvajų ir autobusų tinklą, kuris taip pat gali būti labai naudingas. Roma - didelis miestas, todėl turint mažai laiko bandyti viską apeiti pėsčiomis tikrai nerekomenduotina. Asmeniui bilietas kelionei autobusu, metro ar tramvajumi kainuos 1,50 € ir galios 100 min. Jei planuoji Romoje būti ilgesnį laiką, galima įsigyti septynių dienų metro ir autobusų bilietą už 24 €. Taip pat galima įsigyti ir visą dieną galiojantį bilietą už 6 €, arba trijų dienų už 16.50 €. Jaunesni nei 10 metų vaikai gali keliauti autobusu, tramvajumi arba metro nemokamai, jei juos lydi suaugęs asmuo, turintis galiojanti bilietą. Neblogas variantas yra įsigyti „Roma Pass“. Kainuoja jis 36 € ir suteikia galimybę 3 dienas laisvai akeliauti autobusu ir metro plius nemokamus sumažintos kainos įėjimus į įvairius muziejus ir lankytinas vietas. Taip pat galima įsigyti ir dviems dienoms už 28 €. Plačiau žiūrėk čia.

Maistas

Norintiems paragauti kažko itališko, teks paplušėti – vykti kur nors į priemiestį ir ieškoti autentikos. Viešbučiuose pusryčiams dažniausiai gausi krosaną su kava. Jei norite pasigaminti ir nemokėti už maistą labai daug, rekomenduoju apsipirkti didesnėje parduotuvėje ir maistą gamintis patiems. Beje, ieškodamas nakvynės vietos, atkreipk dėmesį į apartamentus su virtuvėlėmis!

Būtų nuodėmė nuvykus į Italiją neparagauti tikros itališkos picos ar makaronų. Skanios picos rasi praktiškai kiekvienoje kavinukėje, tačiau pabandyk ragauti picą, kurią parduoda supjaustytą gabalėliais, išsinešimui. Pažadu, tikrai nenusivilsi. Jeigu į Romą važiuoji su mintimi paragauti makaronų su jūros gėrybėmis, siūlau važiuoti traukiniu iki pajūrio – bilietai nebrangūs, užtruksi neilgai, pasimėgausi jūra ir paragausi burnoje tirpstančių makaronų! Ir nepamiršk taurės skanaus itališko vyno! Beje, tikrai puikias vietas nebrangiai ir skaniai pavalgyti Romoje rasi paspaudęs čia.

Makaliaus patarimai

Jeigu yra galimybė pasirinkti kelionės datą, siūlau Į Romą keliauti vėlyvą pavasarį bei ankstyvą rudenį. Turistų srautai daug mažesni nei vasarą, eilės prie lankytinų objektų daug trumpesnės, o oro temperatūra lepina ne ką mažiau, tačiau nėra varginanti!

Net neabejoju, kad vaikštinėdamas po miestą susidursi su troškuliu. Nepirk daugybės buteliukų vandens! Nusipirk vieną ir nuolat jį pripildyk „Nasoni“ fontanėliuose, kurie yra išdėstyti visame mieste. Sutaupysi ir pinigų ir laiko.

Jeigu nesi pasiruošę mokėti, nefotografuok gatvės artistų. Jie visada paprašys susimokėti už nuotrauką, o atsisakius tai daryti, galite įsivelti į aršų konfliktą. Italai tikri karštakošiai!

Daugiau patarimų esu surašęs čia.

Panašios kryptys

Monakas - Prancūzijos rivjeros perlas
Žaliasis Kyšulys - unikalus gamtos kampelis
Egiptas - amžina vasara apgaubta faraonų civilizacijos paslapčių
Berlynas - neribotų galimybių miestas
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt