Turkija - antikos lobynas skalaujamas šiltos Viduržemio jūros
Lankytinos vietos
Kapadokija
Pamukalė ir Hierapolis
Žaliasis Kanjonas
Efesas
Kleopatros sala
Demrė – Myra – Kekova
- Kapadokija
- Pamukalė ir Hierapolis
- Žaliasis Kanjonas
- Kleopatros sala
- Demrė – Myra – Kekova
Nakvynė
Turkija yra kontrastų šalis visomis prasmėmis. Įvairiuose kurortuose galima rasti labai skirtingų viešbučių – nuo paprastų, ekonominio tipo viešbutukų kiek toliau nuo jūros, iki prabangių aukščiausios klasės viešbučių, įsikūrusių didžiulėse teritorijose. Savaitės atostogos paprastame 3* viešbutyje gali kainuoti nuo 250 eurų. Norintieji atostogauti prabangiame 5* viešbutyje turės sumokėti nuo 450 – 500 eurų ir daugiau.
Makalius rekomenduoja
Transportas
Eismas Turkijoje gana chaotiškas, gatvės labai judrios. Atostogaujant ir nenorint patirti papildomo streso, rekomenduojama naudotis viešuoju transportu arba taksi. Autobusai važiuoja labai dažnai, tačiau norint, kad jie sustotų - reikia pakelti ranką. Kitu atveju taip ir liksite stovėti stotelėje. Važiuoti autobusais nebrangu, tačiau laiko sąnaudos, palyginti su taksi, gali būti didesnės. Taksi paslaugos brangokos (1 km kainuoja apie 1 eurą). Kelionė maršrutiniu autobusiuku (dolmušu) kainuoja pigiau (kurorte – apie 2 liras).
Maistas
Turkijoje didžiulis vaisių ir daržovių pasirinkimas, visa tai šviežia, naujo derliaus. Nors turkai – dideli mėsos mėgėjai, vegetarams ten tikrai bus ko paskanauti. Sultingi apelsinai Turkijoje daug pigesni už obuolius ar morkas, kilogramas baklažanų kainuoja apie 1 eurą. Taip pat galima nusipirkti egzotiškų vaisių ir uogų. Būtina paragauti turkiškų desertų - chalvos, lukumo (marmelado su įvairiais riešutais), sluoksniuotos tešlos deserto baklava. Turkiški desertai labai saldūs, tačiau nepalieka abejingų. Norintiems paragauti tikros turkiškos skrudintų pupelių kavos nereikėtų jos prašyti kavinėje ar restorane - dažniausiai gausite paprastos tirpios kavos. Jei bus proga pabendrauti su turkais apsipirkinėjant - jie visada pasiūlys tikros turkiškos kavos arba juodos arbatos. Pastarąją jie geria daug dažniau.
Populiariausi patiekalai:
Shish kebab, doner kebab – avienos patiekalai.
Barbunya (raudonoji kefalė), kilic baligi (kardžuvė) – žuvies patiekalai.
Dolma – riešutai ir razinos, suvynioti į vynmedžių lapus.
Kamiyari – baklažanai, prikimšti maltos mėsos.
Giozleme – susuktas blynas, į kurį dažniausiai dedama fetos arba daržovių.
Ayran – jogurtinis gėrimas.
Alkoholiniai gėrimai
Nuo 2013 - ųjų metų Turkijoje labai apribotas alkoholio vartojimas. Alkoholinių gėrimų galima nusipirkti tik specializuotose parduotuvėse ir tik 22 valandos. Taip pat uždrausta vartoti alkoholinius gėrimus viešoje vietoje. Tačiau kurortų viešbučiuose, naktiniuose klubuose ir baruose - viskas po senovei. Galima vaišintis turkų taip mėgstamu alumi, įvairiais kokteiliais iš importuotį gėrimų. Tradicinis Turkijos gėrimas - anyžių degtinė raki. Šis gėrimas tikra stiprus ir pasižymintis netradiciniu anyžiu skoniu. Patiks tikrai ne kiekvienam, bet pabandyti verta.
Makaliaus patarimai
Turkija yra turtinga ne tik nuostabia gamta, architektūriniais paminklais, bet ir kurortų gausa. Kuriame gi apsistoti?
Apsistoti Antalijoje rekomenduojame negalintiems nei dienos be didmiesčio pulso, žmonių minios, bet norintiems pasimėgauti kokybiškais paplūdimiais. Čia nuolat vyksta įvairūs kultūriniai renginiai bei šou. Prekybos centrai, modernūs klubai, daugybė kavinukių, turgūs – Antalija gali pasiūlyti viską, ko geidžia didmiesčių gyvenimą dievinantys turistai. Šis kurortas labiausiai patiks aktyviam jaunimui, poroms, šurmulio mėgėjams.
Į Alaniją atvykę turistai gali grožėtis didingomis kalnų pilimis, siauromis senamiesčio gatvelėmis bei spalvingomis parduotuvėmis. Labai svarbus Alanijos privalumas – didelis nebrangių viešbučių pasirinkimas. Būtent dėl šios priežasties Alaniją dažnai renkasi jaunimas, aktyvios poros bei žmonės, kurie mėgsta greitą miesto tempą. Čia gausu, barų, restoranų, naktinių klubų bei parduotuvių. Pagrindinis miesto veiksmas vyksta Atatiurko gatvėje, nuo kurios galima pasivaikščioti link pilies, puošnia pakrante.
Kemero miestas yra labai jaukus. Gražus parkas pakrantėje, vilos, paskendusios žalumoje ir gėlėse, rytietiškai šurmuliuojantis turgus. Šiame kurorte gausu modernių viešbučių ant jūros kranto, dažnai juos renkasi jauni, tačiau ramų poilsį mėgstantys poilsiautojai. Nors Kemeras yra gana mažas miestelis, tačiau jame yra daugybė kavinukių, nedidelių barų ir naktinių klubų, kuriuose galima smagiai pašėlti. Vyresni, ramesnio poilsio keliautojai, dažniau renkasi aplink Kemerą išsidėsčiusius mažus kurortinius miestelius - Kirišą, Beldibį.
Marmaris garsėja ir linksmybėmis, ne veltui jis vadinamas „Turkijos Ibiza“. Marmarį mėgsta ne tik pasilinksminti atvykę turistai, bet ir aktyvaus poilsio mėgėjai. Kurorte galima nardyti po Viduržemio jūros gelmes, žvejoti. Nors pats Marmario miestas yra gana judrus, tačiau trokštantiems ramaus poilsio, tikrai nereikia toli bėgti. Šiame regione yra žavus priemestis Ičmeleras. Čia esantys viešbučiai labiau tiks ramesniam poilsiui su vaikais. Prie šių viešbučių ir paplūdimiai šiek tiek erdvesni, švaresni nei pačiame Marmaryje.
Bodrume – rekordinis barų, naktinių klubų ir diskotekų skaičius viename kvadratiniame kilometre. Nenuostabu, kad Bodrumą mieliau renkasi ne ramaus poilsio paplūdimiuose mėgėjai, o pramogų ištroškę turistai. Tačiau nepagalvokite, kad norint atostogauti su šeima, Bodrumą reikėtų aplenkti. Tikrai ne! Šiek tiek už Bodrumo naktinių linksmybių jau nė kvapo – vaizdingos pakrantės idealiai pritaikytos ramiam poilsiui su visa šeima. Aukščiausios klasės elitiniai viešbučiai, priklausantys žymiausių ir brangiausių viešbučių tinklams visame pasaulyje, paprasti ekonominės klasės viešbutukai, pensionai – visuose juose stengiamasi išlaikyti itin aukštą aptarnavimo lygį.