Praha - didingas karalių miestas

Praha – miestas, į kurį greičiausiai norėsis sugrįžti dar kartą. Tai miestas, turintis nuostabią architektūrą, daugybę senų, istoriją pasakojančių pastatų, vingiuotų gatvelių. Praha dar dažnai vadinama šimto bokštų miestu, neretai savo grožiu prilyginama romantiškajam Paryžiui. Būtent dėl to pastaraisiais metais turizmas Čekijos sostinėje ir didžiausiame šios šalies mieste itin suklestėjo. Pažintis su Prahos miestu gali būti labai įvairi. Mėgstantys išbandyti neragautus patiekalus, Čekijos sostinėje ras daugybę kavinių ir restoranų, siūlančių tradicinius šalies patiekalus ir, žinoma, alų. Besidomintys šalies kultūra galės pasivaikščioti po didingą istorinį miesto centrą, kuris yra įtrauktas į UNESCO kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Mėgstantys naktinį gyvenimą, galės pasimėgauti puikiais naktiniais klubais, kuriuose kartas nuo karto savo pasirodymus surengia garsiausi pasaulio didžėjai. Prahos grožis ir spalvingumas yra tiesiog stebuklingas, todėl ją aplankę turistai dažnai po kurio laiko vėl sugrįžta. :)

Lankytinos vietos

Sternbergo rūmai

Baroko stiliaus rūmai, stovintys Hradčany skvere. Rūmai pastatyti XVII a., tarp 1698-1707 metų grafui Wenceslasui Sternbergui. Šiuo metu juose įsikūrusi Nacionalinė galerija, kurioje eksponuojama Senųjų meistrų kolekcija.

Šokantis namas

Tai modernios architektūros pastatas miesto centre, kuriame įsikūrę biurai. Jį suprojektavo kroatų kilmės čekų architektas Vlado Milunic. Ant pastato stogo yra prancūzų restoranas iš kurio atsiveria miesto vaizdai.

Senasis Žydų kvartalas

Tai nedidelis Žydų kvartalas, esantis tarp Senosios miesto aikštės ir Vltavos upės. Rajonas pavadintas imperatoriaus Juozapo II vardu, kurio reformos palengvino žydų gyvenimą. Vaikščiodami šiame rajone aptiksite keletą įžymių vietų: žydų...

Vrtbovská sodai

Mažajame kvartale esantys itališko barokinio stiliaus sodai, įkurti 1720 metais. Tai ramybės oazė ir vienas iš gražiausių sodų Prahoje, esantis miesto centre. Įdomiausia jame apsilankyti pavasarį ar vasarą, kada sodas pražysta įvairiausiomis...

Karolio tiltas

Tai turbūt viena iš labiausiai turistų lankomų vietų Prahoje. Karolio tiltas buvo pradėtas statyti 1357 m. karaliui Karoliui IV, jį suprojektavo Peter Parler. Šis tiltas garsus ne tik tuo, kad jis jungia senamiestį su Mažuoju kvartalu, bet ir čia...

Strahovo vienuolynas

Strahovo vienuolynas buvo pastatytas 1140 m. Jis geriausiai žinomas dėl savo didingos 800 m. senumo bibliotekos, kurioje yra sukaupta daugiau kaip 200 000 knygų kolekcija. Seniausia knyga – IX a. „Strahov evangelijos“, kuri eksponuojama prie įėjimo.

Senamiesčio tilto bokštas

Senamiesčio tilto bokštas yra vartai tarp Karolio tilto ir Prahos senamiesčio. Tai vienas gražiausių vėlyvosios gotikos bokštų Europoje, pastatytas tarp 1370-1391 m.

Šv. Vito katedra

Didžiausia ir svarbiausia Čekijos Respublikoje esanti katedra. Jos statybos darbai truko net 6 amžius, kol galiausiai 1929 m. ji buvo pašventinta. Ši katedra yra viena iš geriausių Rytų Europos gotikinės architektūros pavyzdžių.

Senamiesčio aikštė

Senamiesčio aikštė įžymi ne tik  dėl astronominio laikrodžio, bet ir dėl didingų pastatų. Pastatų architektūra įvairi, pradedant gotikiniu, baigiant renesansiniu stiliumi.

Prahos pilis

Pilis buvo pastatyta IX a. Jos valdos prasiplėtė XII-XIII a. Šiuo metu tai įspūdingų pastatų kompleksas, kuris apima tris kiemelius, XIX a. statytą Kryžiaus koplyčią, Šv. Vito katedrą, rūmus, vienuolyną. Dabartinę savo išvaizdą pilis įgijo...

Nakvynė

Prahoje yra daugybė įvairių apgyvendinimo variantų. Norintieji pamatyti miestą ir neteikiantys per didelio dėmesio nakvynės vietai, gali apsigyventi svečių namuose. Viena naktis paprastuose ir tvarkinguose svečių namuose asmeniui gali kainuoti nuo 17 € iki 30 €. Jeigu norite apsistoti miesto centre, kainos svyruoja nuo 25 € iki 40 €. Nakvynė prabangiame 5* viešbutyje miesto centre asmeniui gali kainuoti nuo 60 € iki 120 € ir daugiau.

Transportas

Metro - greitas ir efektyvus būdas keliauti po Prahą. Bilietus galima nusipirkti visose metro stotyse, viešbučiuosiu, kioskuose. Bilietus galima įsigyti iš anksto, o po to komposteryje pažymėti įėjimo į stotį datą ir laiką.

Prahos tramvajai - šiek tiek lėtesnis, tačiau labai įdomus keliavimo būdas - pamatysite daug daugiau! Kiekvienoje tramvajų stotelėje iškabintas visų čia sustojančių tramvajų trasų sustojimų sąrašas ir maršrutų planai.

Autobusai - kadangi Prahos metro ir tramvajai yra labai efektyvios keliavimo priemonės, turistai retai kada renkasi keliones autobusu. Jie aptarnauja atokesnius Prahos rajonus. Autobusai važiuoja kasdien nuo 5 valandos ryto iki vėlyvo vakaro. Autobusuose galioja tie patys bilietai kaip ir visame visuomeninio transporto tinkle. Prahoje važinėja ir naktiniai autobusai. Jie keliones pradeda tuomet, kai nebevažinėjo dienos autobusai. Važiuoja kas pusvalandį.

Taksi Prahoje naudotis nerekemenduojama, jeigu nėra poreikio. Kelionės taksi yra gana brangios, o vairuotojai yra linkę apgaudinėti turistus.

Maistas

Tradiciniai Čekijos patiekalai yra būdingi visam rytų Europos regionui. Čekijoje maisto gamybos tradicijos yra neatsiejama nuo kaimo gyventojams būdingo maisto ruošimo. Nors daugelis pabrėžia, jog čekų nacionalinė virtuvė nėra taip išpuoselėta kaip prancūzų ar italų, tačiau yra mėgiama dėl maisto ruošėjo įdedamos meilės, energijos ir atsidavimo pačiam darbui. Jau daugelį amžių čekų virtuvė yra žinoma dėl gaminamo itin riebaus maisto, tačiau šiandien, regis, ši tradicija blėsta. Gaminamas maistas yra ne tiks riebus, kur kas sveikesnis ir lengvesnis.

Populiariausi čekų patiekalai

Vepřovį knedlķky zelķ - kiauliena su virtinukais ir raugintais kopūstais;

Svickova - kepta nugarinė. Patiekiama su grietinėlės padažu ir virtinukais.

Gulaš - Guliašas;

Husa - kepta žąsis;

řķzek - džiūvėsėliuose kepti veršienos kotletai;

Bramborak - rūkytas kiaulienos plokštainis. Pateikiami susluoksniuoti bulvės ir rūkytos kiaulienos gabaliukai;

Ma˛enż sżr - keptas sūris. Apvoliotas džiūvėsėliuose ir iškeptas;

Polévka - sriuba. Bulvių, raugintų kopūstų ir česnako derinys yra labai mėgiamas, verdant sriubas.

Desertai

Palacinky - lietiniai su vaisių ar džemo įdaru, bei šokoladu ar grietinėle ant viršaus;

Ovocne knedliky - virtinukai įdaryti slyvomis, bei užpilti cukrumi, sūriu ir tirpintu sviestu;

Jablecny strudl – specialiai paruošiami obuoliai kartais pateikiami su vaniliniais ledais ar grietinėle;

Gėrimai

Pivo - alus. Dažnai įvardijamas kaip nacionalinis šalies gėrimas. Geriausias alus yra padarytas pietinėje Čekijos respublikos dalyje. Pilsner Urquell yra laikomas žymiausiu ir geriausiu alaus gamintoju;

Vķno - vynas. Gaminamas Moravijoje, rytinėje šalies dalyje;

Slivovice - slyvų brendis. Žymus iš vaisių gaminamas brendis Moravijoje;

Becherouka - aštriai saldus likeris, dažnai geriamas pagerinti virškinimą.

Panašios kryptys

Porto - Portugalijos Paryžius ir Portveino sostinė
Paslaptingas dykumų ir senovės palikimo kraštas – Jordanija
Islandija - ledo ir ugnikalnių žemė
Budapeštas - spalvingoji Vengrijos sostinė
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt