Varšuva - puikus pasirinkimas turiningam savaitgaliui
Lankytinos vietos
Lazienki parkas ir rūmai
Varšuvos senamiestis
Koperniko mokslo centras
Varšuvos sukilimo muziejus
Varšuvos karališkoji pilis ir aikštė
Karališkasis takas ir Vilanovo rūmai
- Lazienki parkas ir rūmai
- Varšuvos senamiestis
- Koperniko mokslo centras
- Varšuvos sukilimo muziejus
- Varšuvos karališkoji pilis ir aikštė
- Karališkasis takas ir Vilanovo rūmai
Nakvynė
Kaip ir kiekviena save gerbianti šalies sostinė, Varšuva gali pasiūlyti nakvynės variantus bet kokiam poilsiautojui, nuo pasilinksminti atvykusio jaunimo, iki darbo reikalais atkeliavusio verslininko ar prabangos ieškančių turistų. Pažiūrėjau, kad pavasarį nakvynę miesto centre arba netoli jo galima rasti ir už maždaug 15 eurų. Bet jei jau kalbam apie apsistojimą Varšuvoje, tiesiog negaliu neišskirti vieno mano pačių mėgstamiausių viešbučių, kuriuose esu buvęs - penkiažvaigždžio "Intercontinental Warsaw". Ne vieną kelionę esu suorganizavęs norėdamas įrodyti, kad prabangūs savaitgaliai 5* viešbutyje su pusryčiais (jų metu patiekiamas putojantis vynas ir šviežiai spaustos sultys), išskirtiniu nemokamu SPA centru (su aukščiausiai įrengtu baseinu visoje Europoje!) daug nekainuoja. Kas važiavo gali paliudyti, jog čia praleido tikrai įsimintiną laiką. Labai ir labai rekomenduoju!
Makalius rekomenduoja
Transportas
Lenkijoje siūlyčiau apsigyventi netoli miesto centro. Tuomet nemažai puikių vietų galėsite aplankyti tiesiog pėstute, o ramiems pasivaikščiojimams besigrožint senamiesčiu ir parkais Lenkijos sostinė yra labai tinkama vieta. Bet jei reikės pakeliauti kiek toleleliau - nebėda. Po miestą kursuoja tramvajus, autobusai ir metro, kurių bilietai tikrai nėra brangūs. Viešojo transporto bilietas kainuoja apie 1 eurą (4.40 zł), o taksi - apie 0,5 europinių centų (2.20 zł) už kilometrą.
Maistas
Daugelis žino, kad Lenkijoje kainos yra tikrai geros. Juk lietuviai tiesiog eilėmis traukia į šią šalį tam, kad prisikrautų pilnus vežimus maisto, gėrimų, rūbų ir kitokių prekių. Todėl čia apsistojant nereikia per daug sukti galvos apie tai, kaip maistą gamintis pačiam ir kuo labiau sutaupyti. Geriau daugiau laiko skirti sau ir keliauti valgyti į įvairiais mieste esančias užeigas, restoranus, barus ir kavines. Pavyzdžiui, pavalgyti vienam asmeniui nebrangiame restorane kainuotų apie 5 eurus (20.00 zł), o dviems žmonėms vidutinės klasės restorane (3 patiekalų pietūs) - apie 25 eurus (100.00 zł). Vietinio alaus bokalas čia kainuotų apie 2 eurus (8.00 zł) (o parduotuvėje nekainuos nė euro - 2-3 zł), puodelis kapučino kavos - taip pat apie 2 eurus (8-9 zł).
Nemanau, kad Lenkija yra ta kryptis, kurią itin įvertins gurmanai. Jie veikiau rinksis itališką, prancūzišką ir kitas pasaulinio pripažinimo pelniusias virtuves. Šiaip vietiniai patiekalai yra gana rieboki ir koloringi (garsioji žarnokų sriuba "Flaki" ir daug mėsos patiekalų). Kita vertus, viskas gerai pažįstama ir neretai labai artima lietuvių skrandžiui.
Makaliaus patarimai
- Nepamiršk išsikeisti šiek tiek zlotų. Nors daug kur galėsi atsiskaityti tiesiog banko kortele, visada būna vietų, kur norisi įsigyti kokį mažmožį, o kortelių tiesiog nepriima. O ir šiaip, turėti šiek tiek grynųjų niekada nepamaišys. Juk nežinai, kada gali jų prireikti.
- Kelio siūlau ieškoti žemėlapyje arba vaikštinėti su GPS. Ne kartą teko pavargti, kai bandant užkalbinti praeivį angliškai ar rusiškai, atsakymo taip ir nesulaukdavai. Žmonės padėti tikrai nori, bet kai ima atsakinėti lenkiškai, tai būna menka paguoda :)
- Vaikštinėdami mieste pažvelkite aukštyn, į pastatų sienas – kiek laikrodžių sugebėsite suskaičiuoti? Jų ten nemažai paslėpta netikėčiausiose vietose.