Tel Avivas - miestas, kuris niekada nemiega
Lankytinos vietos
Senoji Jafa
Beit Hatfutsot - žydų diasporos muziejus
Neve Tzedek
Tel Avivo meno muziejus
Tel Avivo promenada
HaYarkon parkas
HaCarmel turgus
- Senoji Jafa
- Beit Hatfutsot - žydų diasporos muziejus
- Neve Tzedek
- Tel Avivo meno muziejus
- Tel Avivo promenada
- HaYarkon parkas
- HaCarmel turgus
Nakvynė
Kaip ir kiti dalykai, nakvynė Tel Avive ne iš pigiųjų. Jei nenori dalintis vienos patalpos ir vonios kambario su dar 5-6 žmonėmis, pvz. pavasarį neištaigingą nakvynę rastum ~ nuo 40 eurų asmeniui už naktį. Jei nenorėsi leisti pinigų valgant įvairiose maitinimo įstaigose (kas yra gan brangu), stenkis ieškoti numerio su virtuvėle, kur maistą galėsi gamintis pats. Pigiausių kainos prasidėtų kažkur nuo 60 eurų už naktį. Aišku, pigiausių ir kokybė nebus pati geriausia. Na, o jei norėsi prabangos, tai jau tikrai būk pasiruošęs išleisti nemažai.
Beje, kainas nurodžiau eurais, nes taip jas matysi ieškodamas viešbučių sistemoje. Tačiau nepamiršk, kad Izraelyje atsiskaityti turėsi vietine valiuta - šekeliais. 1 Izraelio šekelis lygus 0,23 euro.
Transportas
Jei esi geras ėjikas ir nesibodi pasivaikščiojimų - keliauk apžiūrėti miesto pėstute, tikrai daug pamatysi. Na, bet jei oras bus labai karštas ar lietingas, pasinaudok puikia miesto bei tarpmiestinių autobusų sistema. Tel Avive taip pat kursuoja maži autobusiukai – sherut. Jie keleivius daugiausiai vežioja miesto autobusų maršrutais, bet pasigauti tokį gali bet kurioje kelio vietoje. Taksi taip pat galima pagauti bet kur arba išsikviesti telefonu.
Trumpai apie kainas. Vienkartinis autobuso bilietas kainuoja apie 1,5 euro. Mikroautobusiukų kainos nelabai skiriasi nuo autobusų, bet kartais būna ir mažesnės. Taksi kilometras kainuoja apie eurą, įsėdimo mokestis - apie 3 eurus.
Čia taip pat kainas nurodžiau eurais. Prisimink, kad nuvykęs turėsi atsiskaityti vietine valiuta.
Maistas
Kaip jau ne kartą minėjau, Tel Avivas tikrai nėra pigi kelionių kryptis, tad leisdamasis į tokią išvyką turi numatyti, jog piniginę teks šiek tiek paploninti. Asmeniui užkąsti nebrangiame restoranėlyje ar užeigoje kainuos apie 15 eurų (McDonalds ir panašiose vietose - apie 10 eurų), o sotūs pietūs dviems vidutinės klasės restorane - 50 - 70 eurų. Už bokalą vietinio alaus sumokėsi 6-7 eurus (parduotuvėje - apie 2,5 euro), puodelį Cappuccino kavos - apie 3 eurus, o 0,33 l kolos stiklinę - apie 2 eurus. Tad jei nori apsisukti pigiau - reiktų bandyti gamintis maistą pačiam, pvz. apsistojus numeryje, kuris turi įrengtą virtuvėlę. Vėlgi, nepamiršk apie vietinę valiutą!
Žydų virtuvės tradicijos yra senos ir gilios, tad jei gali sau leisti, labai smabu paragauti vietinių patiekalų. Štai keli variantai, kuo būtų galima pamaloninti skranduką:
Humusas - žirnių, svogūnų, česnakų ir įvairių prieskonių užtepėlė
Falafeliai - iš avinžirnių ar pupelių gaminami vegetariški rutuliukai;
Burek - pyragėlis su sūrio, špinatų ar bulvių įdaru;
me'orav Yerushalmi - populiarus mėsiškas patiekalas, gaminamas iš įvairių dalių vištienos, maišant su ėriena, daržovėmis ir prieskoniais
Iš saldėsių, gali pabandyti pyragėlius bakava ar hamantash - pyragėliai su aguonomis, medaus pyragą lekach.