Stambulas - miestas, kuris niekada nemiega
Lankytinos vietos
Mėlynoji mečetė
Aukso ragas
Bazilikos vandens saugykla
Cagaloglu pirtis
Didysis Stambulo turgus
Topkapi rūmai
Šv. Sofijos soboras
Galata bokštas
Valento akvedukas
- Mėlynoji mečetė
- Aukso ragas
- Bazilikos vandens saugykla
- Cagaloglu pirtis
- Didysis Stambulo turgus
- Topkapi rūmai
- Šv. Sofijos soboras
- Galata bokštas
- Valento akvedukas
Nakvynė
Stambulas gali pasiūlyti įvairiausių nakvynės variantų: nuo paprastų, pigesnių nakvynės namų, iki prabangių viešbučių. Jei pagrindinis kelionės tikslas yra kultūriniai objektai ir pažintis su miestu, aišku, geriausia yra rinktis viešbutį miesto centre. Galima užsisakyti pigesnį viešbutį kiek tolėliau nuo miesto centro, tačiau tuomet reiks skirti papildomai laiko kelionei iki/nuo transporto stotelės bei pačiai kelionei. Kainos, be abejo, svyruoja priklausomai nuo sezono. Pavyzdžiui, rudens sezono metu paprastesnę nakvynę galima rasti už 20-25 eurus už naktį asmeniui. 3 žvaigždučių viešbutį netoli centro galima rasti maždaug už 60 eurų asmeniui.
Makalius rekomenduoja
Transportas
Eismas Turkijoje gana chaotiškas, gatvės labai judrios. Atostogaujant ir nenorint patirti papildomo streso, rekomenduojama naudotis viešuoju transportu arba taksi. Čia galite keliauti ir autobusais, metro, traukiniais, tramvajais, ir funikulieriais, keltais, vandens taksi. Mieste yra du lyniniai tramvajai – iš jų galite pasigrožėti nuostabia Stambulo panorama. Autobusai važiuoja labai dažnai, tačiau norint, kad jie sustotų - reikia pakelti ranką. Kitu atveju taip ir liksite stovėti stotelėje. Važiuoti autobusais nebrangu, tačiau laiko sąnaudos, palyginti su taksi, gali būti didesnės. Taksi paslaugos brangokos (1 km kainuoja apie 1 eurą). Kelionė maršrutiniu autobusiuku (dolmušu) kainuoja pigiau (kurorte – apie 2 liras).
Maistas
Turkijoje didžiulis vaisių ir daržovių pasirinkimas, visa tai šviežia, naujo derliaus. Nors turkai – dideli mėsos mėgėjai, vegetarams ten tikrai bus ko paskanauti. Sultingi apelsinai Turkijoje daug pigesni už obuolius ar morkas, kilogramas baklažanų kainuoja apie 1 eurą. Taip pat galima nusipirkti egzotiškų vaisių ir uogų. Būtina paragauti turkiškų desertų - chalvos, lukumo (marmelado su įvairiais riešutais), sluoksniuotos tešlos deserto baklava. Turkiški desertai labai saldūs, tačiau nepalieka abejingų. Norintiems paragauti tikros turkiškos skrudintų pupelių kavos nereikėtų jos prašyti kavinėje ar restorane - dažniausiai gausite paprastos tirpios kavos. Jei bus proga pabendrauti su turkais apsipirkinėjant - jie visada pasiūlys tikros turkiškos kavos arba juodos arbatos. Pastarąją jie geria daug dažniau.
Populiariausi patiekalai:
Shish kebab, doner kebab – avienos patiekalai.
Barbunya (raudonoji kefalė), kilic baligi (kardžuvė) – žuvies patiekalai.
Dolma – riešutai ir razinos, suvynioti į vynmedžių lapus.
Kamiyari – baklažanai, prikimšti maltos mėsos.
Giozleme – susuktas blynas, į kurį dažniausiai dedama fetos arba daržovių.
Ayran – jogurtinis gėrimas.
Alkoholiniai gėrimai
Nuo 2013 - ųjų metų Turkijoje labai apribotas alkoholio vartojimas. Alkoholinių gėrimų galima nusipirkti tik specializuotose parduotuvėse ir tik 22 valandos. Taip pat uždrausta vartoti alkoholinius gėrimus viešoje vietoje. Tačiau kurortų viešbučiuose, naktiniuose klubuose ir baruose - viskas po senovei. Galima vaišintis turkų taip mėgstamu alumi, įvairiais kokteiliais iš importuotį gėrimų. Tradicinis Turkijos gėrimas - anyžių degtinė raki. Šis gėrimas tikra stiprus ir pasižymintis netradiciniu anyžiu skoniu. Patiks tikrai ne kiekvienam, bet pabandyti verta.
Klimatas
Dėl ypatingos geografinės padėties Stambulas patenka į Viduržemio, drėgno subtropinio ir vandenyno klimato zonas. Vasaros čia karštos ir tvankios, su perkūnijomis (aukščiausia vidutinė temperatūra +27°C), o žiemos – švelnios ir gana drėgnos (vidutinė dienos temperatūra +9.3°C ). Pavasario ir rudens orai švelnūs, tačiau nelabai prognozuojami.