Austrija - slidininkų meka Alpių viršūnėse

Austriją garsina ir žymusis kompozitorius Mocartas ir didingoji Habsburgų dinastija, tačiau ne šių žymių žmonių gyvenimo takais vedini keliauja nesuskaičiuojama galybė mažų ir didelių keliautojų, žiemos šeštadieniais tiesiog užtvindydami šalies automagistrales ir kelius, sudarydami kilometrus besitesiančias automobilių ir autobusų virtines. Visiems jiems Austrija asocijuojasi su kalnais, maloniu šaltuku ir neapsakomu pojučiu skrodžiant sniegą slidėmis ar snieglente. Daugeliui jų tai lyg slidininkų Meka, juk daugiau nei pusę šalies teritorijos sudaro Alpių kalnai. Nuostabios snieguotos viršūnės ir daugybė gerai paruoštų trasų - Austrijos vizitinė kortelė. Žiemos sezonas čia prasideda nuo lapkričio vidurio, o šimtai miestelių ir kaimelių kiekvienais metais laukia milijonų turistų, kuriems siūlo modernaus slidinėjimo bei austriškos autentikos derinį. Apgyvendinimas mediniuose Alpių nameliuose - vienas žaviausių dalykų, koks tik gali laukti žiemos atostogų metu!

Lankytinos vietos

Soldenas

Soldenas - tai mažytis kaimelis prie pat Italijos sienos, pelnytai vadinamas "Alpių Ibisa". Puikiai tinka mėgstantiems pašėlusį naktinį gyvenimą ir žiemos sportą. Šį kurortą ypač mėgsta jaunimas ir snieglentininkai. Pastariesiems Soldene įrengti...

Kaprun

Kadangi Zell Am See neturi didelių kalnų, slidinėti keliaujama ir į šalia esantį Kapruną (Kaprunui ir Zell Am See galioja vienas bendras ski-pasas.). Aukščiausia viršūnė “Glossglockner” čia nenutirpsta net vasarą, o žemiau esančios slidinėjimo...

Zell am See

Jei ieškai svajonių žiemos atostogų Zalcburge, keliauk tiesiai į Zell am See! Ypatingo grožio gamta, senovinis miestas, įsikūręs įspūdingoje Alpių ežero pakrantėje sužavės kiekvieną. Ne veltui tai vienas populiariausių slidinėjimo kurortų visoje...

Ischgl

Prabangos mėgėjams subalansuotas kurortas. Čia trasose galima pamatyti naujausia “Bogner” kolekcija besipuikuojančius slidininkus ir slidininkes. Apgyvendinimo kainos paprastai būna taipogi kiek didesnės nei kituose Austrijos slidinėjimo...

Insbrukas

Miestas, Tirolio sostinė, įsikūręs Rytinių Alpių centre. Čia net 2 kartus vyko žiemos olimpinės žaidynės. Būtent dėl šios priežasties Insbruke išliko puikiai išvystyta slidinėjimo infrastruktūra, kad leidžia mėgautis nuostabiomis žiemos...

Mairhofenas

Mairhofenas - vienas populiariausių Austrijos slidinėjimo kurortų, pasižymintis tradicine tirolietiška atmosfera. Autentikos gerbėjai čia gali pasigrožėti miesto gatvelėmis, medžio raižiniais dekoruotais namų fasadais, susipažinti su vietiniais...

Bad Gašteinas

„Alpių Monte Karlu“ vadinamas, 1000 m virš jūros lygio, kalnų tarpeklyje esantis pasagos formos miestas-kurortas išsiskiria visame pasaulyje žinomais gydomųjų karštųjų versmių baseinais, daugiaaukščiais mūriniais pastatais, statytais dar XVIII–XIX...

Transportas

Kurortuose nuo savo gyvenamosios vietos (apartamentų ar viešbučio) iki keltuvų nukeliausite "ski busais". Tai - autobusai, kursuojantys po kurortą ir vežantys slidininkus iki keltuvo ar trasų. Turintiems "ski-pasą" dažniausiai jie yra nemokami. 

Jei ketinate pakeliauti po Austriją, siūlyčiau išsinuomoti automobilį. Čia visos didžiosios tarpatutinės automobilių nuomos kompanijos turi savo padalinius, o ir eismas toks pat kaip ir daugelyje Europos valstybių. Na, gal tik kiek tvarkingesnis nei pas mus :)

Maistas

Austrijoje maistas nėra itin pigus. Žinoma, pigiausiai „prasisukti“ pavyks, jei maistą pirksite parduotuvėse ir gaminsitės patys (daugelyje apartamentų yra įrengta maža virtuvėlė). Greito maisto užkandinių nėra gausu, nesunkiai pavyko rasti tik turkiškus kebabus, o iki artimiausio Mc Donald‘o gali tekti pavažiuoti ir gerą šimtą kilometrų. Patys austrai tikri gurmanai, jie maistą valgo juo besimėgaudami, tad maistas turi būti patiektas gražiai, jį valgyti derėtų atitinkamoje aplinkoje ir neskubant.

Nacionalinis skanėstas be jokios abejonės - štrudelis. Tai - austriškas desertas, pyragas su varškės arba obuolių įdaru ir vanilės padažu. Garsieji saldainiai „Mocartukai“ (apvalūs marcipanai, glaistyti šokoladu, įpakuoti į įvairiaspalvę foliją su Mocarto atvaizdu). Baltas nefiltruotas alus (Weissbier arba dar vadinamas „vaicen“). Jėgermaisteris, ypač mėgiamas sldininkų ir geriamas apre-ski baruose iš miniatiūrinių buteliukų arba tuos buteliukus skandinant baltame aluje (vaicene). Tradicinė austriška virtuvė man labai priminė vokiškąją, tad čia galima drąsiai ragauti skaniausius kiaulienos šnicelius, troškintus kopūstus su bulvėmis ir dešrelėmis.

Ski-pasai

Tai bilietai, leidžiantys naudotis keltuvais į kalnuose esančias trasas bei autobusais (ski-bus), vežančiais iš atokesnių nakvynės namų ar viešbučių slidinėtojus prie keltuvų. Dažniausiai tai būna magnetinė kortelė, kurią būtina turėti su savimi. 

Kiekviename kurorte reikia įsigyti atskirą ski-pasą, o kainos skiriasi nuo to, kelioms dienoms jį įsigysite (kuo daugiau dienų tuo pigesnė dienos kaina), nuo sezoniškumo („karščiausias“ sezonas Austrijoje tęsiasi nuo gruodžio vidurio iki kovo vidurio, tuomet kainos būna didžiausios) ir nuo to, kiek Jums metų (vakams, paaugliams ir senjorams taikomos nuolaidos). Štai, pavyzdžiui slidinėjimo pasas Zell am See ir Kaprune suaugusiems dienai kainuos apie 42 €, vaikams (gim. 2000-2009 m.) - 21 €, jaunuoliams (gim. 1997-1999 m.) - 31 €.

Naktinis gyvenimas

Slidinėjimo kurortuose veikia nesuskaičiuojama galybė apre-ski (po slidinėjimo) barųTai - laisvalaikio praleidimo vieta, baras ar kavinė, kur po dienos, praleistos trasose, su slidinėjimo apranga renkasi slidininkai pailsėti ir atsipalaiduoti. Jie išsidėstę tiek pačiuose kalnuose, tiek jų papėdėse.

Čia nuo pat ankstyvo ryto iki gilios nakties vyksta linkmybės, o žmonės nuolat keičiasi. Naktinio gyvenimo mėgėjams siūlau keliauti tiesiai į Alpių Ibisa tituluojamą Soeldeno miestelį Tirolyje. Jame esantys barai, naktiniai klubai, žymiausias jų „Fire & Ice“ tikrai neleis nuobodžiauti! Beje, sezono uždarymo proga kasmet į Soeldeną atvyksta pasaulinio garso didžėjai, sezono uždarymo vakarėlis vyksta kalno viršuje.

Naudingos nuorodos

Informacija apie slidinėjimo kurortuose esančias trąsas ir keltuvus ieškok čia.

Kurortų informacija (kiek kainuoja ski-pasas, kokia šiuo metu oro temperatūra, kiek ir kokių trasų turi, kokie artimiausi numatomi renginiai kurorte ir tiesioginė transliacija iš trasų) čia:

Makaliaus patarimai

Slidinėjimas laikomas ekstremaliu sprotu, tad labai patariame prieš kelionę apsidrausti.

Iš slidinėjimo kurorto skrydžio namo dieną išvykti gerokai anksčiau (jei kurortas nutolęs 200 ir daugiau km., išvykti prieš 6 valandas). Gali tekti pakiurksoti kamščiuose, kuriuos sudaro išvykstantieji iš slidinėjimo rojaus atgalios namo. Austrijoje yra priimta apgyvendinimo paslaugas teikti nuo šeštadienio iki šeštadienio, todėl šeštadienis yra ta diena, kai patys austrai žiemos metu, jei nėra skubaus reikalo, į kitus miestus nekeliauja.

Būtinai po dienos, praleistos slidinėjant, pasimėgaukite pirtimi. Patys austrai tai laiko kone kasdieniu ritualu. Įdomu tai, kad Austrijoje einant į pirtį nepriimta dėvėti maudymosi kostiumėlį, tad drovesnieji gali apsisiausti rankšluosčiu, o kiti į pirtį gali keliauti taip, kaip gamta juos sukūrė.

Panašios kryptys

Tivatas – kur prabanga susitinka su kalnų ir Adrijos jūros grožiu
Sofija – miestas, kuriame susilieja istorija, moderni kasdienybė ir gamtos grožis
Rodas - saulėčiausia vieta Europoje
Stokholmas – viena gražiausių Europos sostinių
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt