Žaliasis Kyšulys - unikalus gamtos kampelis

Žaliasis Kyšulys - salų valstybė Atlanto vandenyne, vakarinėje Afrikos žemyno pusėje. Iš viso šiai valstybei priklauso 10 salų ir 8 mažesnės salelės. Keliautojus salos žavi švariu paplūdimių smėliu, skaidriu neužterštu vandeniu, verdančiu naktiniu gyvenimu Sal saloje, įvairiomis lankytinomis vietomis. O klimatas čia nuostabus - vasara džiugina ištisus metus! Žaliojo Kyšulio salas mėgsta ir vandens sporto mėgėjai - čia puikios sąlygos užsiimti nardymu prie koralinių rifų, skrosti bangas banglentėmis, burlentėmis ar jėgos aitvarais. Žaliojo Kyšulio salose galima džiaugtis vasara visus metus, atrasti vietą, kur susimaišę įvairios kultūros ir kalbos, tinginiauti plačiuose balto smėlio paplūdimiuose, užsiimti vandens sportu ir nardymu prie koralų rifų ar nuskendusių laivų liekanų, grožėtis gamta: vulkanais Fogo saloje, Santiago kalnais ir slėniais, Sacharą primenančiomis Boavista kopomis, paplūdimiais, kur jūros vėžliai deda kiaušinius. Būtina nuvykus į Žaliojo Kyšulio salas mėgautis išskirtiniais žuvies ir jūros gėrybių patiekalais, leisti vakarus mielai bendraujančių salos gyventojų draugijoje, klausytis tradicinių dainų, šokti salsą...

Lankytinos vietos

Pedra de Lume

Pedra de Lume - užgesusio vulkano krateris. 1804 metais pastačius dirbtiną tunelį galima patekti į kraterio vidų. Krateris yra jūros lygyje ir nors jūra yra 1 km atstumu, vanduo įstengia prasiskverbti į kraterį.

Pico do Fogo

Pico do Fogo - aukščiausias Cape Verde taškas, iškilęs net 2829 metrus virš jūros lygio. Tai aktyvus ugnikalnis, bet tikrai nepavojingas. Paskutinį kartą jis buvo išsiveržęs 1675-ais metais, sukeldamas masinę emigraciją iš salos.

Jardim Botânico sodas

Jardim Botânico yra vienintelis botanikos sodas Žaliojo Kyšulio salose. Sodas yra įsikūręs São Jorge dos Órgãos vietovėje. Sode auga daugybė gėlių, palmių, hortenzijų ir daugybė kitų vietos augalų.

Paço do Concelho

Senovinės architektūros pastatas, kuris šiuo metu naudojamas kaip Mindelo miesto rotušė.

Buracona - Olho Azul

Nuostabaus grožio pakrantė, kurios pagrindinis akcentas - "mėlynoji akis". Tai 11 metrų gylio ola, kurioje tyvuliuoja smaragdo mėlynumo vanduo. Šalia yra įlanka, į kurią galima šokti nuo uolų.

Praia de Santa Maria

Fantastiško grožio paplūdimys, baltas smėlis ir skaidrus žydras vanduo. Paplūdimys yra didelis, jame nebūna daugybės žmonių, ant prieplaukos žvejoja žvejai. Tikra ramybė! Puiki vieta norintiems pailsėti. :)

Boa Vista kopos

Boa Vista sala taip pat turi nemažai įspūdingų paplūdimių ir kopų. Įspūdingiausios kopos – Praia de Chaves. Paplūdimiai pasižymi auksiniu biriu smėliu, prie kurio lietuviai yra įpratę, tad kraštovaizdis gali pasirodyti panašus į mūsų pajūrio.

Nakvynė

Jeigu į Žaliojo Kyšulio salas nutarėte keliauti su kelionių organizatoriais, nakvynės kaina priklausys nuo pasirinktos salos ir viešbučio. Iš Lietuvos į Žaliojo Kyšulio salas neskraidina niekas, tačiau tai galite padaryti iš kaimyninės Lenkijos, pasinaudoję kelionių organizatoriaus "Itaka" paslaugomis. Už tiesioginį skrydį, pervežimą iš oro uosto iki viešbučio ir atgal bei 7 nakvynes Sal Rei esančiame paprastame viešbutyje su pusryčiais sumokėsite nuo 900 € iki 1800 € ir daugiau. Jeigu rezervuosite viešbutį naudodamiesi Booking.com sistema, už savaitę prabangesniame viešbutyje sumokėsite nuo 500 € asmeniui, pigesniame – nuo 100 € už savaitę asmeniui.

Maistas

Žaliojo kyšulio salų virtuvėje susipynė portugalų ir Vakarų Afrikos maisto ruošimo tradicijos, labai populiarūs žuvies ir jūros gėrybių patiekalai. Šviežia žuvis, vėžiagyviai bei moliuskai, kepti ant žarijų ir patiekiami su daržovėmis, yra pagrindiniai valgiaraščio patiekalai, siūlomi restoranuose. Cape Verde patiekalai kiek kitokie nei tradiciniai, jiems būdingi patiekalai pagardinti gausybe prieskonių.

Tradiciniai patiekalai

pastel com diablo dentro – pyragėlis iš virtų bulvių ir kukurūzų miltų, įdarytas aštriu tuno, svogūnų ir pomidorų įdaru;

cachupa – kukurūzų, pupelių ir žuvies arba mėsos troškinys;

coldo de peixe – žuvies ir daržovių sriuba, sutirštinta maniokos miltais;

bife de atum – matinuotas tunas;

bananas enroladas – bananai, kepti tešloje.

Gėrimai

aguardiente - cukranendrių romas;

manecome - Fogo salos vyno rūšis;

san antao -  likeris, gaminamas iš kavos pupelių, cinamo, mėtos ir apelsinų arba žaliųjų citrinų, ponch;

ceris - vietinio alaus rūšis;

Klimatas

Žaliojo Kyšulio salų klimatas tropinis, jūrinis. Klimatas tinka kelionėms visus metus. Net per „liūčių sezoną“ rugpjūčio – spalio mėnesiais ištisas savaites nebūna lietaus. Net žiemą vidutinė paros temperatūra nenukrenta žemiau 20°C, nors vakarais prireikia megztinio ar lengvos striukės. Temperatūra svyruoja nuo 19°C naktį vasario mėnesį iki 29°C dieną gegužės – lapkričio mėnesiais. Vandens temperatūra 21-25°C.

Makaliaus patarimai

  • Atostogaudami Žaliojo Kyšulio salose, jokiu būdu negerkite vandens iš krano. Galite apsinuodyti!
  • Viešėdami Žaliojo kyšulio salose, būtina paragauti Cape Verde romo. Išskirtinis Cape Verde romas ar grogas yra pagamintas Santo Antao.
  • Stebėkite saulėlydį Sal saloje. Ko gero jis vienas gražiausių pasaulyje.
  • Prisiminkite, kad oficiali kalba +aliojo Kyšulio salose yra portugalų, o valiuta - Escudo (cve) (110.265 = 1 euras).
  • Salose dažniausiai yra renkamas pagalvės mokestis (nuo 16 m.). 220 CVE (apie 2 €/dienai. Mokama viešbutyje.

Panašios kryptys

Madeira - aktyvus poilsis nuostabios gamtos apsuptyje
Egiptas - amžina vasara apgaubta faraonų civilizacijos paslapčių
Lansarotė - kvapą gniaužianti ugnies sala
Slovakija – nuostabių kalnų ir didingų pilių žemė
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt