Egiptas - amžina vasara apgaubta faraonų civilizacijos paslapčių
Lankytinos vietos
Kairas
Luksoras
Karalių slėnis
Karnako šventykla
Spalvotasis kanjonas
Ibn Tuluno mečetė
- Karalių slėnis
- Karnako šventykla
- Spalvotasis kanjonas
- Ibn Tuluno mečetė
Nakvynė
Egiptas yra be galo spalvinga šalis! Lygiai taip pat ir viešbučiai Egipte - labai įvairūs. Skirtinguose kurortuose galima rasti labai įvairių viešbučių – nuo paprastų, ekonominio tipo viešbutukų kiek toliau nuo jūros, iki prabangių aukščiausios klasės viešbučių, įsikūrusių didžiulėse teritorijose. Savaitės atostogos paprastame 3* viešbutyje gali kainuoti nuo 300 eurų. Norintieji atostogauti prabangiame 5* viešbutyje turės sumokėti nuo 500 – 700 eurų ir daugiau.
Makalius rekomenduoja
Transportas
Nebrangus ir dažnai kursuojantis transportas Egipte – maršrutiniai autobusiukai. Kelionės kaina kurorto teritorijoje yra fiksuota – 1-2 EGP (apie 0,20 Eur). Taip pat važinėja skiriamosiomis spalvomis nudažyti taksi automobiliai, turintys skaitiklius, tačiau dėl kelionės kainos geriausia susitarti iš anksto ir paruošti sumą be grąžos.
Maistas
Egiptiečių virtuvė yra labai įvairi, su geriausiomis Artimųjų Rytų virtuvės tradicijomis. Egiptiečių virtuvėje vyrauja šviežios daržovės, vaisiai bei daugybė aštrių prieskonių. Čia, kaip ir daugelyje Rytų šalių, maistas yra vienas iš bendravimo būdų. Egiptiečiai mėgsta ilgai sėdėti už stalo ir svetingai pasitinka kiekvieną, norintį prisijungti. Senieji Egipto gyventojai buvo patyrę žemdirbiai. Jie augino pistacijas, ananasus, lazdyno riešutus, graikinius riešutus, vis dar populiarius šiandien. Iš jų sodų iškeliaudavo obuoliai, abrikosai, vynuogės, melionai, svarainiai ir granatai. Iki šiol egiptiečiai mėgsta daržoves. Faraonai grybus laikė ypatingu delikatesu.
Tradiciniai patiekalai:
Egiptietiški kebabai (avienos, jautienos, vištienos);
Koshari - makaronų, ryžių, juodųjų lęšių, keptų svogūnų ir pomidorų padažo mišinys;
Mashi warag enab - vynmedžių lapai, įdaryti ryžiais arba mėsa.
Desertai:
Ommu ali - kepiniai iš ryžių, razinų, kokoso riešutų ir pieno;
Misika – arabiška kramtomoji guma, kurios galima rasti daugelyje rytietiškų turgų;
Gėrimai:
Karkade – sodriai raudonos spalvos, švelniai rūgštaus skonio hibiskuso arbata, kurią galima gerti tiek karštą, tiek šaltą.
Musulmonams gerti alkoholinius gėrimus draudžiama, tačiau pasivaišinti keliomis taurelėmis didesnėje šalies dalyje toleruojama. Populiariausi vietinės gamybos alkoholiniai gėrimai: alus – „Stella“ ir „Sakkara“; vynai – „Omar Khayyam“, „Obelisk“, „Grand Marquis“ (raudonasis ir baltasis).
Makaliaus patarimai
Egiptas yra turtingas ne tik nuostabia gamta, architektūriniais paminklais, bet ir kurortų gausa. Kuriame gi apsistoti?
Hurgada
Šis Egipto kurortas yra tikra vakarėlių sostinė. Vakarais gatvėse būna daugybė žmonių, automobilių, prekybos centrai, drabužių ir suvenyrų parduotuvės dirba visą parą. Jei, vis dėl to, norite ramiai pavakaroti, galima pasivaikščioti Raudonosios jūros pakrantėje įrengtu bulvaru arba senamiesčiu. Pastarasis yra autentiškas, tylus, jame galima pamatyti daugybę vietinių gyventojų skubančių į mečetes ar turgelius. Šį kurortą taip pat mėgsta burlenčių ir kitų vandens sporto šakų gerbėjai. Sąlygos tam puikios! Kurortas yra ne tik triukšmingiausias, bet ir vienas pigiausių.
Šarm El Šeichas
Šis kurortas yra vienas prestižiškiausių ir brangiausių Raudonosios jūros kurortų. Viešbučių kokybė bei aptarnavimas - itin aukštas, visi draugiški ir nuolat besišypsantys. Vieni geriausių nardymo taškų yra būtent Šarm El Šeicho pakrantėse! Dauguma paplūdimių yra koraliniai, uolėti, todėl nėra paprasta įbristi į jūrą. Dėl šios priežasties dauguma viešbučių turi nutiestus į jūrą medinius tiltus. Norintieji pasilinksminti, tai gali padaryti kurorto centre esančioje barų gatvėje, kurioje duris yra atvėrę pasauliniai barų bei naktinių klubų tinklai.
Marsa Alam
Marsa Alam yra ganėtinai naujas ir labai greitai besivystantis kurortas. Kurortas yra gana ramus, didelių turistų srautų dar neatrastas, todėl puikiai tinka poilsiui su vaikais ar poroms. Jūra čia ypatingai skaidri, koraliniai rifai - žmogaus veiklos pėdsakų nepalytėti, o povandeninė flora ir fauna - itin turtinga. Čia ilsintis Jūsų nevargins įkyruoliai gatvės prekeiviai, siūlantys abejotinos kokybės prekes ar nepaliaujamas triukšmas, lydintis kasdienį Egipto miestų ir miestelių gyvenimą.
Sal Hašišas
Amžinai žaliuojantis Sal Hašišas - palyginti jaunas Egipto kurortas, įsikūręs visai netoli Hurgados ir dažnai vadinamas Žaliąja Egipto Rivjera. Aptarnavimas prestižiniuose kurorto viešbučiuose yra itin aukšto lygio, keliautojai gali smagiai praleisti laiką sveikatingumo centruose, restoranuose, žaisdami golfą, jodinėdami žirgais. Vienas įdomiausių architektūros objektų Sal Hašiše - Nuskendęs miestas. Tai milijonus metų skaičiuojančio faraonų miesto griuvėsiai, palaidoti po vandeniu dabartinio kurorto teritorijoje. Šis kurortas skirtas ieškantiems ramaus poilsio, todėl puikiai tiks šeimoms su vaikais. Miesto linksmybių čia nerasite - nebent sumanysite nuvažiuoti iki už 20 km esančio Hurgados miesto arba išnaudosite viešbučių siūlomas pramogas.
El Guna
El Gunos kurortas dažnai yra vadinamas madingiausiu, elegantiškiausiu ir moderniausiu Raudonosios jūros kurortu. Čia sukurti dirbtini kanalai, kuriais plaukioja motorinės valtys, nėra aukštų viešbučių - poilsiautojai gyvena kelių aukštų vasarnamiuose. Kurortą sudaro 20 salelių, kurios yra sujungtos tilteliais, viliojanti autentiška atmosfera, jaukios kavinukės ir restoranai - dalykai, dėl kurių šį kurortą yra pamėgę jaunavedžiai. Dėl puikios kanalų bei tiltelių infrastruktūros, šis kurortas neretai yra vadinamas Raudonosios jūros Venecija. Šiame kurorte netrūksta ir pramogų - vandens sporto mėgėjų čia laukia jėgos aitvarų mokyklos, nardymo klubai, miestelyje veikia nemokamas kino teatras po atviru dangumi, smalsuolius traukia didžiulis akvariumas. Norintys pašėlti iš širdies visada gali nuvykti iki už 30 km esančio Hurgados miesto.