Koso sala: lankytinos vietos, nakvynė, patarimai

Koso sala - viena jaukiausių ir mažiausių Graikijos salų. Būtinai išsinuomokite automobilį ar pasinaudokite viešuoju transportu, nes salos ilgis tėra apie 45 km, o plotis apie 10 km, tad tikrai pamatysite labai labai daug gražių vaizdų. Koso mieste apstu įvairiausio paveldo. Vaikščiojant siauromis gatvelėmis, susidarė įspūdis, jog viskas alsuoja istorija – daug kur gali pamatyti kolonų likučių, įstabių pastatų bei dailų uostą… Pažinčiai su Koso miestu rekomenduoju pasinaudoti Koso lankytinų vietų žemėlapiu. Didžiausias Graikijos Koso salos miestas Kosas iš tiesų savo plotu primena Palangą, tik gal kiek apvalesnis. Visam miesto paveldui apžiūrėti drąsiai galite skirti dieną ar net dvi.

Lankytinos vietos

Senoji Agora

Kiek paėjus už pirčių komplekso (jūs neįsivaizduojate, kaip čia viskas arti) pateksite į Senąją Agorą – viena didžiausių archeologinių kasinėjimų vieta. Iš pirmo žvilgsnio dar vieni griuvėsiai, tačiau pasivaikščiokite, paskaitykite ir pabandykite...

Gazi Hassan Pasha mečetė

Žymių mečečių Koso mieste yra net dvi, bet abi neveikiančios – t.y. jose įkurtos įvairiausių suvenyrų parduotuvės. Ši mečetė buvo pastatyta 1786 m. Toje pačioje aikštėje, pasisukus nugara į Hipokrato medį ir dešiniu šonu į mečetę, išvysite...

Hipokrato medis

Pasak legendos, prie šio medžio su savo mokiniais mėgo sėdėti žymusis Hipokratas. Medis kaip medis, pasakė viena maža mergaitė, tačiau vertėtų pabandyti pajausti jo istoriją, prasmę. Beje, prie Hipokrato medžio yra fontanas, kurio rezervuaras...

Koso miesto pilis

Didelį plotą užimanti Koso miesto pilis pastatyta 14 a. ir yra išskirtinis tuometinės architektūros pavyzdys. Pilį juosia aukštos sienos, sutvarkyta aplinka. Oro sąlygos ir istorinės aplinkybės tikrai palengvino darbą išsaugant tokį paveldo...

Asklepionas

Vienas geriausiai žinomų Koso salos paminklų. Senovės Graikijos laikais tai buvo gydymo centras, pavadintas medicinos ir gydymo dievo Asklepijo garbei. Sakoma, kad garsusis Hipokratas, kurio priesaiką duoda visi medikai, medicinos subtilybių...

Nakvynė

Pagalvokite ir nuspręskite, ko norite, ar ramiai pailsėti, ar pašėlti vietiniame klube ir jausti pietietiško miesto ritmą. Ar norite gyventi paprastame viešbučio kambaryje ar nuomotis studiją-apartamentus, kur galėsite gaminti maistą? Studija – lyg mažas butelis su virtuvėle viešbučio komplekse, o įprastas viešbučio kambarys – tiesiog kambarys su lovomis, spintelėmis ir sanitariniu mazgu bei dušu, be virtuvėlės.

Dėmesio. Ką jums žada nakvynės vietoje:

Internetas. Salų graikai nelabai daug reikšmės teikia šiuolaikinėms technologijoms. Įdėmiai paskaitykite, ar jūsų nakvynės vietoje bus internetas, nes Kos salose jis įnoringas svečias, ir prieinamas dažniausiai vestibiuliuose bei tada, kai pats to nori. Labai reta, kad visi kambariai turėtų savo internetą. Beje, būna ir mokamo, bet ne geresnio interneto, už kurio valandą gali tekti pakloti net kelis eurus.

Kondicionierius – mokamas, nemokamas?

Parkavimo vieta. Sakysite, kam mums tas parkingas, tačiau, jei nuomositės automobilį, pvz., visą savaitę, jums tikrai rūpės, kur jį pastatyti. Kartais prie viešbučių išvis nebūna jokių parkavimo vietų.

Virtuvėlė. Pasitaiko, jog virtuvėlė tebūna šaldytuvas su kriaukle. Tad įdėmiai pasižiūrėkite nuotraukas!

Vieta žemėlapyje. Nesusigundykite mažomis kainomis, nes gali būti, kad jūsų atrastas lobis bus tarp dviejų miestelių, kur nors prie kelio. Klausimas, ar norėsite eiti iki artimiausio miesto porą kilometrų greitkeliu?

Jei rašoma, kad paplūdimys yra vos už 300 metrų, nesusigundykite. Pasižiūrėkite, kiek gatvių skiria jūsų pasirinktą viešbutį ir išsvajotąjį paplūdimį.

Jei norite triukšmingai leisti laiką mieste, taikykite į centrinę jo dalį, nebent norite nušauti abu zuikius – tada teks paplušėti ir pasidairyti viešbučio nelabai toli vandens, bet mieste. Jei norite ramybės Kos saloje, venkite Kos ir Kardamenos miestų, kurie pelnytai skirti linksmybių ištroškusioms sieloms.

Transportas

Autobusai iš oro uosto iki kurortų (ir atgal) važiuoja kelis kartus per dieną. Pavyzdžiui, į Kefalos kurortą – tik 6 kartus. Pažiūrėkite autobuso tvarkaraštį prieš blūdinėdami po oro uosto apylinkes. Vidutinė vietinio transporto bilieto kaina - apie 1.2 euro.

Triukšmingiausias kurortas saloje – Kardamena. Jeigu norite ramybės, keliaukite į Marmari, Mastichari, Kefalos, Timgaki kurortus. Benzino litras Kose kainuoja apie 1,5 euro, o automobilio nuoma Koso saloje - apie 35 eurus parai. Taksi Kos mieste kainuoja apie 1 eurą už kilometrą.

Maistas

Jei jums aktualu, paskaitykite, ar turite galimybę užsisakyti pusryčius ar visą maitinimą. Gan dažnai pusryčius galėsite užsisakyti ir rezervavę studijos tipo kambarius. Norintiems taupyti patariame, jog antrą ar trečią viešnagės dieną nuomokitės automobilį, nuvažiuokite iki didesnio prekybos centro ir apsipirkite. O ko pritrūks, galėsite nusipirkti netoli viešbučio esančiose šeimos krautuvėlėse. Jos čia labai paplitusios, tad alkani tikrai neliksite.

Atvykę į Koso oro uostą, prie pat autobuso stotelės rasite pigiausią saloje “Carrefour” supermarketą. Jeigu visų atostogų metu gaminsitės patys, o ne valgysite restoranuose ar tavernose, kuo daugiau jame visko nusipirkite – gal tik vandens neimkite, pataupykite jėgų. Kodėl patariu apsipirkti iškart? Kurortų supermarketuose kainos tikrai didesnės. Restorane verta paragauti graikiškų salotų ir vietinės žuvies.

Makaliaus patarimai

Saugokitės uodų. Jie labiausiai aktyvūs liepos – rugpjūčio mėnesį. Apsaugos priemonių galėsite įsigyti bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Jei viešbutis neturės, įsigykite vietinę elektrinę apsaugos priemonę nuo šių vabzdžių – jums tereikės įkišti ją į elektros lizdą. Jos nebrangios, parduodamos visur. Iš patirties siūlau negailėti pinigų ir naudoti šią priemonę. Beje, nepamirškite, kad uodus traukia šviesa, tad vakarais atidarę langą, nepalikite įjungtos šviesos – banalus patarimas, bet atostogų metu dažnai užmirštamas.

Nakvynę rezervuokite internetu. Tiems, kas tiki, jog atvykę apsigyvens viešbutyje daug pigiau – klysta. Viešbučių rezervacijos sistemos visada pasiūlys kur kas mažesnę kainą, nei atėjus iš gatvės. Be to, pabandykite įsivaizduoti, kaip Graikijoje ieškote viešbučio? Po kelių variantų apžiūrėjimo jau būsite pikti ir pavargę.

Svarbiau už kainą. Skaitykite žmonių atsiliepimus. Nors Makalius.lt esanti viešbučių rezervacinė sistema pašalina per daug neigiamų vertinimų surinkusius viešbučius, bet vis tiek ten yra tokių, kur nenorėtumėte gyventi. Gerų dalykų galite ir nerasti, bet neigiamų atsiliepimų ir pastabų, kurios gali būti jums reikšmingos, paskaitysite visada. Jums turi patikti viešbučio nuotraukos. Sakysite, ne taip svarbu? Na gal, bet juk tai jūsų atostogos! Nekankinkite savęs, jei jums net nuotraukose nepatinka tai, ką matote, vargu, ar patiks atvykus.

Sekmadieniais didieji prekybos centrai bei degalinės gali būti uždaryti. Atkreipkite dėmesį prieš ruošdamiesi į kelionę automobiliu.

Daugiau patarimų Makaliaus kelionių laidoje.

Panašios kryptys

Tenerifė - viena gražiausių salų visame pasaulyje
Dominikos Respublika – Karibų jūros regiono svajonė
Algarvė - šilčiausias regionas Portugalijoje
Tunisas – neatrastas Viduržemio jūros perlas
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt