Tamperė: puiki idėja smagiam savaitgaliui

Suomijos miestas Tamperė daugeliui lietuvių yra visiškai nežinoma vietovė, nors ir slepia turtingą kultūrinį gyvenimą. Daugybė įvairių stilių muziejų, kasmetinių festivalių, taip pat ir aktyvus naktinis gyvenimas. Daugelis miesto fabrikų, dirbtuvių šiandien jau nebeveikia, tačiau vietoj jų įsikūrė įvairios meno galerijos ir muziejai. Tamperė - jaukus nedidelis miestelis, kur plyti net keli ežerai ir beveik viskas pasiekiama ranka. Beje, jos panorama galima pasigrožėti nuo apžvalgos bokšto!

Lankytinos vietos

Mumių muziejus

Turbūt daugelis bent kartą yra girdėję ar matę šiuos fantastinius, tačiau itin mielus komiksų personažus. Po Santa Klauso šie personažai yra antrasis pagal žinomumą Suomijos eksporto produktas. Nors muziejus yra skirtas vaikams, tačiau ir suaugę...

Särkänniemi nuotykių parkas

Labai sunkiai ištariamas pavadinimas slepia neišdildomus įspūdžius. Nesvarbu, ar keliaujate su vaikais, ar su antrąja puse – būtinai išbandykite šiuos atrakcionus. Be įprastinių pramogų, čia rasite ir delfinariumą, planetariumą ir milžinišką...

Vapriikki muziejų centras

Vaizdingoje vietoje įsikūręs Vapriikki muziejus centras -puiki vieta užsukti su visa šeima. Apie tuzinas parodų (tiek besikeičiančios, tiek ir nuolatinės ekspozicijos) įvairiomis temomis, įskaitant istoriją, technologijos ir gamtos...

Šnipinėjimo muziejus

Kiek kartų esi žiūrėjęs filmus apie Džeimsą Bondą? Aš tai daug. Ir visą laiką buvo įdomu, koks šnipų gyvenimas yra iš tiesų, o ne kino ekrane. Jei ir Tau smalsu, kito apsilankymo Tamperėje metu gali užsukti į pirmąjį pasaulyje "Šnipinėjimo...

Lenino muziejus

Vienas patraukliausių muziejų. Įsikūręs dviejuose mažuose kambariuose, čia siūloma pamatyti įvairių nuotraukų, knygų, skulptūrų, skirtų Suomijos istorijoje “pasižymėjusiam” raudonosios revoliucijos tėvui.

Transporto subtilybės

Tamperėje yra pakankamai keliavimo būdų, užtikrinančių, kad patogiai pasieksite savo kelionės tikslą. Labai rekomenduojama įsigyti turisto bilietą, kuris leidžia neribotai keliauti vietiniu transportu bilieto galiojo laikotarpiu. Taip keliauti renkasi daugelis turistų.

Iš Tamperės autobusu galima pasiekti įvairius miestus visoje Suomijoje, kadangi miestas turi didelę autobusų stotį, įsikūrusią miesto centre. Taip pat galima keliauti geležinkeliu, kuris aptarnauja daug maršrutų, jungiančių Tamperę ir svarbiausius Suomijos miestus. Galima keliauti ir taksi, bet taip tikrai bus brangiau. Viešojo transporto bilietas kainuos 2,6 euro, kai kilometras taksi - apie pusantro euro, o dar ir įsėdimo mokestis, už kurį galima nusipirkti bent du paprastus bilietus.

Maistas

Suomija nėra pati pigiausia Europos šalis, tad ir maisto kainos palyginti su lietuviškomis yra didesnės. Pavalgyti nebrangioje vietoje asmeniui kainuotų apie 10-15 eurų Dviese papietauti vidutiniškame restorane (du patiekalai ir desertas) vidutiniškai kainuotų apie 60 eurų (tarp 40 ir 80 eurų, priklausomai restorano). Vietinis alus kainuotų apie 5 eurus (parduotuvėje - apie 3 eurus), puodelis Cappuccino - apie 3 eurus.

Norint sutaupyti, parduotuvėse galima pasidairyti įvairių akcijų, tad verta kiek pasižvalgyti, jei nenumatėte lėšų restoranams.

Jeigu norite pramogauti, apsilankykite kazino ar bingo salonuose – čia labai populiaru gurkšnojant sulošti keletą partijų. O gal pavyks?

Makaliaus patarimai

Jeigu norite ramiai pasėdėti su draugais ar susipažinti su vietiniais, drąsiai eikite į bet kurį jaukiai atrodantį barą ar aludę. Nesvarbu – norite pajausti vietinę atmosferą, ar mieliau išlenkti pintą užsienietiško alaus (pvz., airiškoje aludėje) – turistai yra laukiami visur.

 

Night life, CasaBlanca, Tullikamari, Yo-talo – tai tik keletas iš daugelio klubų, kuriuose visada šoka minia žmonių. Po sunkios dienos čia mielai pasišokti ir atsipalaiduoti ateina ne tik jauni, bet ir vyresnio amžiaus žmonės, todėl nenustebkite, jei šokių aikštelėje “į kaulus duos” į tėvus tinkanti pora. Šiuose klubuose mielai groja ne tik vietiniai didžėjai, todėl nepatingėkite pasidomėti, kur verta nueiti.

 

Daugiau patarimų Makaliaus kelionių laidoje: TV laida: http://www.youtube.com/watch?v=42C-nhvzYt8&feature=related

Panašios kryptys

Kefalonija – Graikijos sala, kurioje norisi pasiklysti
Zakintas - meilės ir dainų sala
Marokas - ryškiaspalvė vakarų karalystė
Praha - didingas karalių miestas
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt