Mauricijus – egzotiškas atostogautojų rojus

Mauricijus - nepakartojamas rojaus kampelis žemėje, kur telpa visas pasaulis. Daugiau kaip 150 kilometrų besidriekiančius balto smėlio paplūdimius ir skaidraus vandens lagūnas nuo atviros jūros skiria salą supantis, trečias pagal dydį pasaulyje koralų rifas. Skirtingai nuo daugelio vietų, garsėjančių balto smėlio paplūdimiais, skaidriais vandenimis ir prabangiais viešbučiais, kur pavargę nuo deginimosi ir maudynių imate ilgėtis kokios nors kitokios veiklos, Mauricijuje sunku bus pasirinkti kokios veiklos griebtis! Saloje gausu žymių istorinių vietų, didelė kultūrinė ir geografinė įvairovė. Tačiau didžiausias salos turtas - šilti ir svetingi žmonės, kurie sužavi kiekvieną atvykusį. Reiktų nepamiršti ir gausybės skirtingų kultūrų delikatesų, uždegančios muzikos, puikių vakarėlių. Nuvyksite, pamatysite viską savo akimis ir suprasite, kodėl Mauricijus vadinamas rojumi žemėje.

Lankytinos vietos

Port Luisas

Port Luisas - Mauricijaus sostinė, veikiantis uostas ir prekybos centras, todėl kaip dauguma šiuolaikinių miestų gali būti gana triukšmingas ir pilnas žmonių. Vaizdingoje vietoje - tarp Lio Pūso ir Piter Boto viršukalnių - įsikūręs Port Luisas...

Šamarel miestelio žemė

Spalvota Šamarel miestelio žemė - tokį vardą gavo nepaprastas gamtos reiškinys kai žemė natūraliai išsisluoksniuoja į 7 skirtingas spalvas. Skirtingos spalvos, įskaitant raudoną, geltoną, oranžinę, tamsiai violetinę ir mėlyną, ryškiausiai matomos...

Juodosios upės tarpeklių nacionalinis parkas

Nuostabi miškinga vieta, kurioje atsiskleidžia nuostabūs slėniai, stulbinanti parko augmenija, paukščiai, nepaprastai reti dodo medžiai, juodmedžiai ir laukinės guavos.

Žvaigždės regionas

Natūralios gamtos plotas Mauricijaus žemyninės dalies rytuose, kur teka didelė upė, sruvena upeliukai ir šniokščia sraunūs kriokliai. Regione yra apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria stulbinantys kalnų, slėnių, natūralios augmenijos ir...

Le Morne pusiasalis

Tai pietvakariniame Mauricijaus iškyšulyje esantis izoliuotas pusiasalis. Jo išskirtinis bruožas yra įspūdingi 555 m bazaltiniai kalnai, iškylantys Lio Morno pusiasalio centre ir pavadinti tuo pačiu pavadinimu. Palei 4 km ilgio pusiasalio pakrantę...

Nakvynė

Mauricijuje galima rasti labai įvairių apgyvendinimo variantų: nuo kuklių svečių namų iki prabangiausių viešbučių. Nakvynė kukliuose svečių namuose gali kainuoti apie 15-20 eurų. Viena nakvynė gerai vertinamame paprastame 3* viešbutyje kainuos apie 25-40 eurų. Na, o jei norisi apsistoti prabangiame 5* viešbutyje, teks už parą jame mokėti nuo 100-150 eurų asmeniui.

Transportas

Atvykti į Mauricijų iš Lietuvos galima su 1-2 persėdimais. Skrydžio laikai gana patogūs, tačiau dėl didelio atstumo skrydžiuose dažniausiai praleidžiama ir naktis. Mes rekomenduojame pažiūrėti vietinės Mauricijaus oro bendrovės "Air Mauritius" pasiūlymus, taip pat "Turkish airlines" skrydžius. 

Norint išsinuomoti automobilį Mauricijuje, reikalingas bent vienerių metų vairavimo stažas, taip pat minimalus vairuotojo amžius – 21 m. Mauricijuje su turimomis, savo valstybės išduotomis, teisėmis vairuoti galima 4 savaites. Svarbu su savimi turėti kelių žemėlapį. Mašinų nuomos servisai siūlo platų šiuolaikinių automobilių pasirinkimą. Dauguma viešbučių nuomoja automobilius per specialias agentūras. Kadangi piko metu gali būti mažas pasirinkimas, mes patariame rezervuotis mašiną iš anksto.

Originaliausias būdas keliauti po šalį – autobusai. Autobusas yra pagrindinė transporto priemonė Mauricijuje. Viešojo transporto sistema apima visą šalį, yra gana veiksminga ir pigi. Tačiau atidėti autobusų reisai ar perpildyti autobusai yra gana dažni. Didžiosios autobusų stotys yra Mahebourg, Port Louis ir Curepipe. Dėmesio: po 18 val. kai kurie reisai nebevažiuoja arba yra labai reti. Todėl pasiklauskite paskutinio išvykimo laiko. 

Taksi yra labai daug. Jie atpažįstami iš baltų registracijos lentelių su juodais simboliais, tuo tarpu kai privačios mašinos turi juodas numerių lenteles su baltais simboliais. Prieš važiuojant sutarkite kainą, taip pat galite sužinoti atitinkamas kainas viešbučiuose.

Nepamirškite, kad kelių eismas - kairės pusės.
 

Maistas

Mauricijuje gyvenantys žmonės yra kilę iš daugybės pasaulio šalių, būtent šis reiškinys ir atsispindi tradicinėje Mauricijaus virtuvėje. Tikras fenomenas, kad nekeldamas kojos iš Mauricijaus tu apkeliauji beveik visų pasaulio kampelių virtuves. Čia paplitusi giliavandenė žūklė, elnių medžioklė. Auginamos cukranendrės, prieskoniai (karis, šafranas), arbatžolės, elniai. Jaučiama olandų, anglų, prancūzų, indų, kinų ir kitų Afrikos tautų virtuvių įtaka. Mauricijaus gyventojai eksperimentuoja su maistu ir valgo kreolų, kinų, indų ar musulmonų virtuvių patiekalus.

Daug skanių užkandžių, rekomenduojamų paragauti, yra pardavinėjama tiesiog gatvėse:

  • Įžymioji „gateaux piments“ – tai čili pipirų pyragaitis. Jis kilęs iš pietų Indijos regiono ir yra gaminamas iš lęšių ar bulvių masės, pridedant čili pipirų.

  • Egzotiškas patiekalas - „pain vindaye d'ourite“. Tai – duona su aštuonkoju.

  • Kepti baklažanai

  • „Samosas“ – sluoksniuotos tešlos pyragėliai, patiekiami su mėsa ar daržovėmis.

  • „Rougaille“ – pomidorų ir svogūnų pagrindu sukurtas mėsos ar jūros gėrybių patiekalas, primenantis prancūziškąjį ragu, ypatingai mėgstamas ir beveik kasdien valgomas vietinių gyventojų.

  • „Dholl puri“ – indiškos kilmės patiekalas, duona įdaryta su aštriu turiniu.

  • Mauricijus gamina įvairių rūšių romą. Jis šalyje yra labai pigus ir nepaprastai skanus, ypač geriant jį sumaišytą su kola ir ledu arba su kokoso pienu bei žaliosios citrinos skiltele. Ne pro šalį būtų paragauti ir vietinės gamybos alaus, kuris vertinamas ne tik pačioje šalyje, bet ir už jos ribų.

  • Nacionaliniai gėrimai – kava, vaisių sultys, sutirštintas pienas (Aludu) su prieskoniais, vietinis šviesusis alus (Stella, Blue ir kt.), baltasis romas ir žolelių antpilai. Geriamas kokosų pienas, vynas ir juodoji arbata su kokosais ar egzotiškais vaisiais, įvairių rūšių romas.

Klimatas

Mauricijuje klimatas tropinis, jam įtakos turi iš pietryčių pučiantis pasatas. Žiemos sezonas prasideda gegužę ir tęsiasi iki lapkričio. Būdingos šiltos ir sausos žiemos. Nuo lapkričio iki gegužės – vasaros sezonas. Vyrauja karšti ir drėgni orai. Svarbu nepamiršti, kad Mauricijuje būdingas mikroklimatas: vienoje vietovėje gali smarkiai lyti, tačiau tuo pat metu vos už poros kilometrų danguje šviečia saulė ir nematyti nė vieno debesies. Vidutinė temperatūra Port Louis mieste (šiaurės vakarinėje salos dalyje) sausio mėnesį 27 laipsniai, gegužę – 24 laipsniai. Vidutinė temperatūra Curepipe mieste (centrinėje salos dalyje) sausio mėnesį 24 laipsniai, gegužę – 21 laipsnis. Sausio – kovo mėnesiais Mauricijaus pakrantėse Indijos vandenynas įkaista net iki 28 laipsnių!

Panašios kryptys

Tamperė: puiki idėja smagiam savaitgaliui
Kipras – vieta, kur niekada nepritrūks saulės, vyno ir meilės
Kreta: sala prie keturių jūrų
Ryga – (ne)pažinta savaitgalio kelionės kryptis
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt