Ryga – (ne)pažinta savaitgalio kelionės kryptis

Žinai, kaip atsirado Ryga? Legenda byloja, kad miestą pastatė milžinas Kristoforas, kuris audros metu priglaudė vaiką, o atsikėlęs ryte vietoje jo rado krūvą aukso, už kurį ir nusprendė pastatyti Rygą :) Netikėta? Patikėk, yra daugybė dalykų, kurių mes dar nežinojome apie savo braliukų sostinę. Tam, kad juos patirtum, būtinai patariu apsilankyti Rygoje, o paprastesniam kelionės planavimui pateikiu keletą gairių!

Lankytinos vietos

Šv. Petro bažnyčia

Tai yra vienas seniausių ir vertingiausių viduramžių statinių Baltijos šalyse, o iš bokšto atsiveria nuostabi Rygos senamiesčio panorama! Apsilankyti gali: Gegužės 1 d. – rugpjūčio 31 d.  Antradieniais – šeštadieniais 10.00 – 19.00...

Rygos aviacijos muziejus

Šis muziejus po atviru dangumi – išskirtinė sovietinio karinio paveldo kolekcija. Ją atrasi tarptautinio Rygos oro uosto teritorijoje. Beje, tai didžiausia visoje Europoje ir vienintelė Baltijos šalyse tokio tipo ekspozicija. Pamatysi daugiau nei...

KGB muziejus

Tai – viena įspūdingiausių lankytinų vietų Latvijoje. Pasiruošk nemažam sukrėtimui – tiek ekspozicija, tiek gidų pasakojimai tikrai priverčia susimąstyti. Taip pat galėsi pažiūrėti nufilmuotus pasakojimus tiesiai iš čia tardytų bei kalintų latvių...

Nakvynė

Pigiausią nakvynę Rygoje galima rasti net nuo 10 €! Jei norėsi kokybiškesnio poilsio, 3* vidutiniškai kainuos 40 €, 4* – 75 €, o 5* nakvynė – apie 150 € už asmeniui už naktį.

Jei nori sutaupyti, nepamiršk, kad keliauji į pajūrio miestą! Net netoli centro gali rasti oficialias stovyklavietes (angl. camping) ant upės kranto, kur naktis dviem asmenim, palapinei ir automobiliui gali kainuoti vos nuo 15 €!

Viešbučių ieškok Makaliaus sistemoje, o apie stovyklavietes Rygoje daugiau informacijos gali rasti paspaudęs čia.

Transportas

Rygoje gali keliauti autobusais, troleibusais ir tramvajais. Gali rinktis tam tikro laikotarpio, tikslaus kelionių skaičiaus ar mėnesinius bilietus, taip pat gali įsigyti vienkartinį bilietą iš vairuotojo. Beje, Rygoje važiuoja naktiniai mikroautobusai!

Bilietų kainos ir informacija apie taikomas nuolaidas.

Kelių žemėlapį gali rasti paspaudęs čia.

Viešojo transporto stotelių žemėlapis.

Dar paprasčiau – tiesiog įvesk iš kur ir į kur nori nukeliauti!

Taksi iš oro uosto į miesto centrą neturėtų kainuoti daugiau nei 10 €, mikroautobusas – vos daugiau 1 €, o viešasis transportas iš oro uosto kainuos apie 1,50 €.

3 km kelionė taksi Rygoje kainuos apie 7 €, o vienkartinis troleibuso, autobuso ar tramvajaus bilietas – iki 2,15 €.

Maistas

Nebrangūs pusryčiai Rygoje gali kainuoti nuo 2 €, pietūs – nuo 3 €, o vakarienė ~5,50 €. Žinoma, jei norėsi pavalgyti skaniau ir prabangiau, teks sumokėti kiek didesnę sumą. 

Latvijos virtuvė smarkiai nesiskiria nuo Lietuvos, Estijos ar Rusijos. Čia taip pat rasi barščių (net šaltibarščių!), šiupininę sriubą, visi mielai valgo karbonadus bei kotletus, o užkandžiams renkasi šaltieną bei dešrą. 

Vis dėlto, yra maisto, kurį Latvijoje paragauti tiesiog būtina! Visų pirma – garsioji Rygos duona, kurioje rasi ne tik riešutų, bet ir abrikosų. Sakoma, kad ji gali iki mėnesio stovėti minkšta ir skani lyg pirmąją dieną! Dar vienas įdomus delikatesas – nėgė kavos ar arbatos drebučiuose. Žuvis trumai apkepama, paverdama arbatoje ar kavoje, o tuomet paslegiama tame skystyje ir atšaldoma.

Šaltieji užkandžiai užima tikrai nemažą dalį latviško meniu. Savo nacionaliniu patiekalu jie laiko kmynų sūrį, mums kiek neįprastas putras, pīrāgi ar pilkuosius žirnius su spirgučiais. Tradicinis alkoholinis gėrimas, žinoma, yra Rygos balzamas

Beje, prie Rygos senamiesčio yra puiki kavinė Milda – lietuvio įkurtas restoranas, kuriame galėsi paragauti tiek latviškos, tiek lietuviškos virtuvės patiekalų. Puiki vieta draugams iš užsienio parodyti geriausią, ką turi Baltija! Nepamiršk pasisveikinti lietuviškai!

Įdomūs faktai apie Latviją

Liepojos Karuosčio kalėjimas buvo atidarytas prieš daugiau nei 100 metų. Dabar jis atvėrė duris smalsuoliams ir viduje yra įkurti nakvynės namai! Nori pasijausti kaliniu?

Kai kurie šaltiniai teigia, kad 1951 metais į Australiją emigravęs latvis Arvidas Blumentalis iš Dundagos miestelio, galėjo būti garsaus filmo herojaus Krokodilo Dandžio prototipas. Teigiama, kad jis užmušė tūkstančius krokodilų.

Ar žinai, kad kartu su Levi Straussu džinsus užpatentavęs Jacobas W. Davisas yra JAV imigrantas iš Rygos?

Aukščiausia Latvijos kalva – 312 m virš jūros lygio. Konkuruodamis su Estijos Sūr Munamegiu (318 m) latviai nusprendė ant jos patatyti bokštą. Jis dar iki dabar nebaigtas :)

Net 54% Latvijos dengia miškai. Ji – viena žaliausių Europos valstybių.

Čia gyvena itin reti juodieji gandrai!

Klimatas

Čia, greičiausiai, nieko nenustebinsiu :) Paprasčiausias patarimas būtų toks: keliaudamas į Rygą imk tokius drabužius, kokius tuo pačiu metu rinktumeisi poilsiui Klaipėdoje.

Žiemą temperatūra Latvijoje gali nukristi žemiau -30, vasarą pakilti virš +30 laipsnių. Kažkur girdėta? :)

Panašios kryptys

Gruzija - šarminga, svetinga ir išskirtinė
Šri Lanka - egzotika su britiškais prieskoniais
Dominikos Respublika – Karibų jūros regiono svajonė
Kefalonija – Graikijos sala, kurioje norisi pasiklysti
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt