Amsterdamas - miestas, kuriame neegzistuoja jokie tabu

Amsterdamas vadinamas vienu romantiškiausių ir gražiausių Europos miestų - pradedant kanalais, baigiant visame pasaulyje garsiais muziejais ir istorinėmis įžymybėmis. Amsterdamas taip pat yra tituluojamas tolerancijos ir skirtingų žmonių miestu - nedaug pasaulyje yra vietų, kur sutiksite tokią galybę skirtingų rasių, tautybių, orientacijų žmonių! Miestas visuomet pilnas kontrastų - vieną akimirką čia ramu, o kitą jau viskas alsuoja gyvenimu ir šurmuliu. Vieną akimirką šis miestas atrodo savas, jaukus ir primenantis namus, kitą - praštmanus Europos metropolis. Amsterdamo gyventojai - egzotiški, įvairiausių kultūrų, tačiau tuo pačiu tolerantiški vienas kitam.  

Lankytinos vietos

Sex Museum Venustempel muziejus

Jis laikomas vienu seniausių tokios kategorijos muziejų. Pirmoji ekspozicija jame atsirado dar 1985-aisiais, bet per tą laiką išaugo į tikrą pikantiškų nuotraukų ir freskų labirintą, papildytą tam tikrais atrakcionais. Tik įėjus lankytoją...

Van Gogh muziejus

Pats pavadinimas sako, jog šiame muziejuje galite pamatyti daugiausiai šio kūrėjo darbų. Taip pat veikia ir kitos kintančios parodos. Šiame muziejuje sukaupta didžiausia pasaulyje didžiojo menininko darbų kolekcija – daugiau nei 200 paveikslų,...

Amsterdamo kanalai

Amsterdamas dar vadinamas „Olandijos Venecija“, o kartais tituluojamas ir „Šiaurės Venecija". Amsterdame priskaičiuojama per 160 kanalų, kurių bendras ilgis viršija 75 km. Plaukiant kanalais laivu galima netrukdomai stebėti Amsterdamo „aukso...

Anne Frank muziejus

Žymioji Anne Frank savo dienoraštį parašė nuo nacių persekiojimo besislapstydama šiame name II Pasaulinio karo metais. Šiandieną turistai gali patekti į dienoraščio autorės slėptuvę pro pasukamą knygų spintą.

Heineken muziejus

Buvusioje Heineken alaus darykloje dabar veikia muziejus, supažindinantis su šio alaus istorija ir gamybos procesu. Neatsiejama muziejaus lankymo detalė, be abejo, yra alaus degustacija. Heineken alaus darykla buvo įkurta 19 a. vidury.

Karališkieji rūmai

Karališkieji rūmai – šie XVII a. klasikinio stiliaus rūmai yra didžiausias pasaulietiškas statinys Amsterdame. Rūmai buvo pastatyti kaip miesto rotušė, tačiau XIX a. pradžioje perėjo karaliaus žinion ir tapo karališkaisiais rūmais. Rūmų...

Raudonųjų žibintų kvartalas

Raudonųjų žibintų kvartalas buvo įkurtas Amsterdame siekiant labiau kontroliuoti prostitucijos verslą ir rūpintis žmonių sveikata bei saugumu. Dieną šiose siaurose gatvelėse šurmuliuoja gyvenimas. Tarp prastos reputacijos įstaigų galima rasti...

Rijks muziejus

Rijks muziejus – tai Amsterdamo valstybinis muziejus, įsikūręs neorenesansiniame name. Rijks muziejuje sukaupta Nyderlandų „aukso amžiaus“ meno kolekcija. Čia galima išvysti Rembranto ir kitų žymių olandų menininkų darbų, taip pat porceliano...

Vondelpark parkas

Vondelpark - tai parkas Amsterdame. XX a. 7-8 dešimtmečiuose šioje vietoje buvo įsikūrę hipiai, tačiau šiandien tai pamėgta pasivaikščiojimų ir poilsio vieta. Parkas užima apie 48 ha, čia auga daugybė rūšių medžių, įrengti tvenkiniai. Miestelėnai...

Westerkerk bažnyčia

Westerkerk – tai renesansinė XVII a. bažnyčia Amsterdame. Šios bažnyčios kriptose palaidotas garsusis Rembrantas. Lankytojai gali užkopti į 85 m aukščio bažnyčios varpinę, iš kurios atsiveria puiki miesto panorama. Tai aukščiausias bokštas mieste,...

Nemo centras

Nemo – Amsterdame įsikūręs Nyderlandų nacionalinis mokslo centras, supažindinantis su mokslo naujovėmis. Čia galima patiems sudalyvauti moksliniuose eksperimentuose, stebėti demonstracijas ir paskaitas, žiūrėti filmus ir dalyvauti žaidimuose.

Nakvynė

Amsterdamas nėra labai pigus miestas, tad ir nakvynė nėra pigi. Tačiau apgyvendinimo įstaigos yra tvarkingos, modernios. Už vietą svečių namuose asmeniui gali tekti sumokėti nuo 15 iki 50 €. Jeigu norėsite gyventi viešbutyje, už parą dviviečiame numeryje asmeniui reikės sumokėti nuo 100 iki 400 € ir daugiau.

Transportas

Jeigu keliausite į Amsterdamą ir jūsų nakvynė bus miesto centre ar netoli jo – tikėtina, kad viešuoju transportu naudositės retai. Tačiau, apsistojus toliau nuo centro – greičiausiai neišvengiamai teks pasinaudoti tramvajumi, autobusu arba metro.

Amsterdame viešojo transporto sistema išvystyta labai gerai. Dienos metu važiuoja autobusai, tramvajai, metro, nakties metu – naktiniai autobusai.

Vienkartinis, vieną valandą galiojantis, bilietas kainuoja apie 3 €. Naktinis vienos kelionės bilietas kainuoja dar brangiau – apie 4 €. Turistams palankiausia pirkti 24, 48 arba 72 valandas galiojančius viešojo transporto bilietus, tačiau apsistojus ilgesniam laikui galima nusipirkti ir 96, 120, 144 arba 168 val. galiojančius bilietus. Juos turėdami galėsite nevaržomai, numatytam parų skaičiui, važiuoti metro, tramvajais, dieniniais ir naktiniais autobusais. Bilietas pradeda galioti nuo pirmo panaudojimo. Šiuos bilietus nusipirksite turizmo informacijos centruose, bilietų automatuose, kurie yra centrinėje geležinkelio stotyje (galima atsiskaityti ir grynais, ir kortele), autobusuose, tramvajuose pas konduktorių (vienkartinius arba tik 24 val. galiojančius bilietus), GVB informacijos ir bilietų pardavimo centruose. Tiek įlipant, tiek išlipant iš autobuso arba tramvajaus, būtina pažymėti bilietus! Nusprendus pirkti Amsterdamo miesto kortelę, kuri galioja 24, 48 ir 72 val., viešasis transportas kortelės galiojimo laikotarpiu bus nemokamas.

Galite pasinaudoti ir gana populiaria transporto priemone Amsterdame - dviračiu. Dviračių nuoma užsiima kompanija MacBike. Nuomos punktai išsidėstę miesto centre, o pagrindiniai įsikūrę Amsterdam Central Station ir Leidseplein. Dviračio nuoma dienai kainuoja apie 10-13 €, 2,5 € draudimo mokestis,reikia palikti apie 40-50 € užstatą.

Po Amsterdamą važinėja ir ekskursiniai autobusai bei maršrutinės taksi. Kelionėms po Amsterdamą galite įsigyti bilietus „All Amsterdam“, „I Amsterdam“ ar „Amsterdam Pass“, kurie suteikia ne tik teisę važiuoti visuomeniniu transportu, bet ir nemokamus įėjimus į daugelį muziejų, bei įvairiausių nuolaidų parduotuvėse ar kavinėse.

Informacija apie transportą: www.gvb.nl./

Maistas

Jeigu užklysite į Olandiją, būtinai paragaukite ne tik vietinio alaus ar sūrio, bet ir tradicinių šalies patiekalų. Tai galėtų būti žirnių ir kumpio sriuba arba jautienos troškinys, neatsisakykite žalios silkės ar rūkyto ungurio.

Olandų pusryčiai praktiškai niekuo nesiskiria nuo kitų tautybių: puodelis kavos, arbatos, virtas kiaušinis, sūrio ir kumpio griežinėlis, duona, pyragaitis.

Iš tradicinių olandų patiekalų tikrai išsirinksite jums patinkantį:

Erwtensoep – žirnių ir kumpio sriuba;

Stamppot – trintos daržovės su dešra;

Hutspot – jautienos troškinys;

Boerenkool met worst – lapiniai kopūstai su dešra;

Pannekoeken – lietiniai su įvairiu garnyru;

Olandai taip pat mėgsta jūros gėrybes. 

Maatjes – žalia silkė, tai tikras olandiškas patiekalas, kurį galima nusipirkti tiesiog gatvėje. Šis patiekalas patiekiamas su žaliais svogūnais. Nepamirškite paragauti kito labai populiaraus valgio – gerookte paling (rūkytas ungurys). Kaip ir prancūzai, belgai, taip ir olandai neatsisako midijų, austrių, krevečių.

Blaškydamiesi po maisto parduotuves nusipirkite paragauti EdamoGoudos arba Leidse kaas sūrio su kmynais bei Friese kass su gvazdikėliais.

Sėdint bare ar grįžtant į viešbutį nusipirkite alaus. Paragaukite Heineken, Grolsch, Amstel alaus, be šių, išmėginkite kitas šviesiojo alaus rūšis – Oranjeboom, Bavaria, Brand, Gulpen, Ridder, Leeuw, Alfa, Lindeboom. Paragaukite balto alaus – witbier, tamsaus alaus – bokbier. Norintiems pajausti greitą alkoholio poveikį siūloma išgerti populiaraus kokteilio – kopstoot (smūgis į galvą). Tai alaus ir olandiško džino mišinys.

Panašios kryptys

Sicilija - kelių civilizacijų lopšys
Zakintas - meilės ir dainų sala
Marokas - ryškiaspalvė vakarų karalystė
Fuerteventūra - kvapą gniaužianti laukinė gamta ir banglentininkų rojus
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt