Kipras – vieta, kur niekada nepritrūks saulės, vyno ir meilės

Kipre poilsiauti galima bet kuriuo metų laiku. Net 340 dienų per metus salos padangė nušviesta saulės, o ir likusios dienos ne mažiau malonios. Kipro paplūdimiai pasaulyje – vieni švariausių. Kraštovaizdžio įvairovė nenusileidžia neįkainojamoms kultūrinėms vertybėms, tarp kurių – antikinės helenistinės architektūros pavyzdžiai, bizantiško bei Venecijos stiliaus tvirtovių bei pilių liekanos, turkų valdymo palikimas – išlikusios mečetės, taip pat stačiatikių cerkvės ir vienuolynai.

Lankytinos vietos

Kirėnija

Miestas Turkiškoje Kipro pusėje. Įlankoje yra daug lauko kavinių kur vakare maloniai groja muzika, daug žmonių, siūloma ant grotelių kepta žuvis. Miestelyje yra pilis-muziejus. Vienas įdomiausių muziejų kokiame yra tekę būti.

Millomeri krioklys

Krioklys, esantis pakeliui iš Limasolio į Trodos kalnus, netoli Platres miestelio. Kol nuvažiuosite iki krioklio apsiginkluokite kantrybe, silpnesnių nervų žmonėms tai bus iššūkis, bet reginys viską atperka, tikrai verta bent kartą ten apsilankyti.

Cave Greco

Šalia Aya Napa miestelio natūraliai gamtos suformuoti urvai. Vasarą nuo olų šokinėjama į jūrą. Gal norit išmėginti?

Afroditės akmuo

Pusiaukelė tarp Limasolio ir Pafos, iš autostrados yra nuoroda. Tai vieta, žyminti deivės išnėrimo iš jūros gelmių vietą. Pasak legendos maudynės vandenyje, šioje vietoje, jaunina ir suteikia grožio.

Nuostabūs paplūdimiai

Netoli Larnakos plyti Makenzie paplūdimys – viena gražiausių salos pakrančių. Šį paplūdimį mėgsta ir vietos gyventojai, ir iš svetur atvykstantys poilsiautojai. Ypatingo grožio paplūdimiai – Nissi (Agia Napoje) ir Fig tree (Protaro kurorte), kur ...

Nakvynė

Kipras tikrai nėra brangi šalis, nakvynė Kipre – taip pat. Štai, pavyzdžiui, rugsėjo mėn. Pafose naktis viešbutyje kainuoja nuo 15 eurų asmeniui, Larnakoje - nuo 20 eurų. Jei ieškote linksmybių – verta rinktis apgyvendinimą Larnakoje, o ramiam šeimų poilsiui labiau tinkamas Pafosas. Viešbučių pasiūla Kipre išties didelė.

Transportas

Kipre patogu nuomotis automobilį. Nuomojantis reikia atminti, kad eismas vyksta kairiąja kelio puse. Asmuo turi būti sulaukęs 21 m. amžiaus ir turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą su ne mažesniu, nei dviejų metų stažu. Nuomojantis ilgesniam laikotarpiui paros mokestis sieks nuo 25 eurų už nedidelį ekonomišką automobilį, o imant tik 1-3 dienoms, jis kainuos maždaug nuo ~ 35 eurų už parą. Sutaupyti galima nuomojantis iš anksto internetu. Pačioje saloje puikiai išvystytas autobusų tinklas tiek miestuose, tiek miesteliuose, taksi paslaugos. Vienkartinis autobuso bilietas kainuoja 1,5 euro, dieninis 5 eurus, savaitinis 15 eurų. Gana populiarus yra keliavimas keltais, tiek ir tarp paties Kipro uostų, tiek į kitas Viduržemio jūros salas.

Maistas

Privalai paragauti tradicinių kipriečių patiekalų:

Kleftiko (ėriena, kepta specialioje molinėje krosnyje);

Halloumi (sudedamoji dalis - ožkos pieno sūris);

Pitta (duona);

Souvlakia (įvairių rūšių kebabai);

Sheftalia (mėsos kotletai kepti grilyje);

Musaka (malta mėsa su bulvėmis, kiaušiniais ir baklažanais);

Koupepia (balandėliai, ir kas įdomu, ne iš kopūsto, o iš vynuogių lapų ir mėsos įdaro);

Gliko (konservuoti vaisiai sirupe).

Iš gėrimų privalai paragauti vynų - vyndarystės tradicijos Kipre nuo senų laikų keliauja iš kartos į kartą. Vynas, sūriai, prieskoniai, alyvuogių aliejus – jei turėsite laiko, paieškokite šių dalykų ne tik parduotuvėse, bet ir turguose arba ūkininkų sodybose (teko prie jų rasti parduotuvėles, kuriose šiomis gėrybėmis prekiaujama iš pirmų rankų) tačiau, turime įspėti, kad derėtis čia nėra labai populiaru ar mėgstama.

Panašios kryptys

Madridas - karališkoji Ispanijos sostinė
Austrija - slidininkų meka Alpių viršūnėse
Milanas - itališkos mados ir kultūros namai
Atėnai - antikinės minties ir kultūros lopšys
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt