Madeira - aktyvus poilsis nuostabios gamtos apsuptyje

Madeira - kitaip dar vadinama ugnikalnių sala, artimesnė Afrikos krantams nei Portugalijai. Nuo Afrikos žemyno ją skiria vos 700 km, Lisabonos apie 900 km. Nepaisant to, saloje jaučiamas portugališkas stilius, kultūra, istorija. Madeira yra vulkaninės kilmės sala - būtent dėl to kraštovaizdis yra išskirtinis ir įvairus. Čia yra net 2 iš 5 aukščiausių viršūnių Portugalijoje!

Salą smagu pažinti keliaujant dviračiu ar automobiliu - keliai vingiuoti, įspūdingi, galima grožėtis kriokliais, senais tuneliais, kurie yra išlaikę savo istorinę vertę. Reikėtų atsiminti, kad Madeira tinka aktyviems, mėgstantiems keliauti žmonėms. Tai - keliautojų sala, o ne gulinėtojų! Saloje nerasite galybės smėlio paplūdimių, čia jų vos keletas. Verta žinoti, kad šiaurinėje pusėje bangos yra didesnės, pietuose mažesnės, ten platesni paplūdimiai, daugiau turistų. Būtinai įsigykite maudymosi batus – krantas akmenuotas, o ir jūros ežių pasitaiko!

Lankytinos vietos

Ariveiro viršukalnė

(Pico do Arieiro). Daugiau nei 1800 m siekiantis, trečias pagal aukštį salos taškas – puiki vieta pasigėrėti Madeiros grožiu. Prieš kiekvieną įkopusį atsivers nuostabus vaizdas: debesų pataluose apsigaubusios uolų viršūnės ir kvapą gniaužianti...

Levados takai

Levados – tai speciali drėkinimo sistema, kanalai, surenkantys rezervuaruose esantį bei lietaus vandenį ir gabenantys jį į mažiau kritulių gaunančią šiaurinę salos dalį. Keliaudamas šalia kanalų įrengtais takeliais pasieksi atokesnes vietas,...

Monte

Šok į patogius batus, pasiimk fotoaparatą ir keliauk į kelis kilometrus nuo Funšalio nutolusį Monte miestelį. Kildamas funikulieriumi į jame esantį kalną galėsi mėgautis įspūdingais vaizdais, o atsidūręs viršuje apžiūrėti aukštumoje stūksančią...

Kabo Žirau

(Cabo Girao). Apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Atlanto vandenyną, kalnuotą Madeiros reljefą bei Funšalio panoramą. Beje, aikštelė yra padaryta iš stiklo, tad pažvelgus žemyn gali ir galva apsisukti… Beveik 600 m...

Lavos baseinai

Populiarūs tiek tarp vietinių, tiek tarp turistų – šis natūraliai gamtos sukurtas kompleksas yra tikra Porto Moniz miestelio pažiba. Madeiros šiaurės vakaruose esantys baseinai susiformavo iš ugnikalnio išsiveržusiai lavai sutekėjusi ir atvėsus...

Nakvynė

Funšalis – turistų traukos centras ir Madeiros sostinė, turinti labai gražų senamiestį. Dauguma viešbučių yra toliau nuo paplūdimių, jie nesiūlo daug pramogų, dauguma orientuoti į ramų poilsį arba keliavimą po salą. Salai nė nereikalingas „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipas - kainos čia nesikandžioja, smagiau pačiam apsilankyti autentiškuose restoranuose bei baruose, išbandyti daug skirtingų, autentiškų vietų.
Jei ieškai ramesnės nakvynės – rinkis Mašiką. 5 km nuo Funšalio oro uosto, 22 km nuo Funšalio miesto nutolęs ramus kurortas. Čia veiklos ras mėgstantys vandens pramogas, ypač - nardymo mėgėjais.
Priklausomai nuo viešbučio, nakvynę asmeniui Madeiroje galima rasti nuo 15-20 Eur už naktį.

Transportas

Turistų traukos centre ir Madeiros sostinėje Funšalyje iš oro uosto iki miesto centro patogu nusigauti taksi. Priklausomai nuo automobilio tipo (pagal keleivių skaičių), tai turėtų kainuoti nuo 20 eurų. Taksi tiks ir keliavimui po Madeiros miestus. Šiuos automobilius pažinsi iš ryškiai geltonos spalvos kėbulo, pagrąžinto mėlyna juostele. Miestuose už taksi mokama pagal fiksuotas, regione nustatytas kainas, tačiau nebijokite derėtis! Kainos už miesto paprastai priklauso nuo kilometražo.
Po Madeirą gana pigu keliauti autobusais. Tiesa, vienas trūkumų yra tai, jog tam tikrais maršrutais jie kursuoja tik kartą per dieną. Bilietus galima nusipirkti tiek iš vairuotojo, tiek kioskuose. Informaciją apie maršrutus, kainas ir tvarkaraščius rasi viešbutyje ar autobusų stotyje.

Maistas

Kadangi Madeirą iš visų pusių supa vandenynas, nenuostabu, jog čia gaminama ypač daug įvairių žuvies patiekalų. Aišku, neapsieinama ir be mėsos. Vienas populiariausių valgių Madeiroje – espetada – su lauro ant iešmo kepta mėsa (dažniausiai jautiena), įtrinta česnaku, druska, kepama ant žarijų. Kiti vietiniai patiekalai:
Cebola – svogūnų su pomidorais sriuba.
Carne de vinha d'alhos – marinuota kiauliena su vynu ir česnakais.
Bolo de caco – tradicinė Madeiros duona.
Bolo de mel – tamsus medaus pyragas.
Madeira taip pat garsi savo vynu, kuris čia gaminamas nuo seniausių laikų. Tiesa, šis vynas yra stipresnis, nei mums įprasta, o ir kaina aukštesnė - vynuoges saloje auginti labai sudėtinga.

Panašios kryptys

Fuerteventūra - kvapą gniaužianti laukinė gamta ir banglentininkų rojus
Paryžius: meilės miestas
Žaliasis Kyšulys - unikalus gamtos kampelis
Kipras – vieta, kur niekada nepritrūks saulės, vyno ir meilės
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt