Malta: muziejus po atviru dangumi

Malta – mažytė salų valstybėlė Viduržemio jūroje, neretai žemėlapiuose žymima tik taškeliu su pavadinimu virš jo, tačiau kiekvieną svečią stebinanti savo kultūra, istorija ir grožiu. Čia idealų poilsį ras tiek ramybės ir lėto gyvenimo tempo išsiilgęs, tiek aktyvaus poilsio ištroškęs keliautojas. Saloje tikrai yra į ką pažiūrėti, kur pasimėgauti šiltu jūros vandeniu, saule, paplūdimiais, naktiniu gyvenimu. Šaunių atostogų vykti čia tikrai verta!

Lankytinos vietos

Sostinė Valeta

Tai svarbiausias Maltos uostas. Šis miestas labai skiriasi nuo kitų savo išplanavimu – jei Mdina ar Mosta žavi savo siaurutėmis, painiomis gatvytėmis, kartais vedančiomis į niekur, tai Valeta nustebina savo plačiomis, itin tiesiomis gatvėmis,...

Džgantija

Besidomintiems istorija, Maltoje tikrai atsiras, ką pamatyti – saloje yra septynios neolito šventyklos (senesnės už Egipto piramides ir Stounhedžą), kurių žymiausia – Džgantija, esanti Gozo saloje, miestų senamiesčiai siekia Senovės Romos laikus,...

Comino sala

Tarp Gozo ir Maltos yra nedidelė Comino sala, kurioje nuolatinių gyventojų tėra dvi šeimos, t.y., maždaug aštuoni žmonės. Vasaromis čia atvyksta turistų, tačiau, jei važiuosite ne sezono metu, šioje saloje pasijusite tikrai pasprukę nuo viso...

Šv. Jono katedra

XVI a. katedra, laikoma vienu geriausių Europos baroko architektūros pavyzdžių. Iš išorės ji atrodo paprasta, tačiau užsukus į vidų laukia tikrai nuostabus reginys. Puošnus interjeras su akmeninės raižytos sienos, skliautinės tapytos lubomis,...

Mdina senamiestis

Mdnina - istorinė Maltos sostinė, dar žinoma kaip "Tylusis miestas". Pasivaikščiok po senas, siauras, viduramžiškas gatveles, aplankyk nuostabius istorinius paminklus - pajausi tikrą istorijos dvelksmą. Be to, čia draudžiamas automobilių eismas,...

Transportas

Kaip jau minėjau, Maltoje atstumai nedideli, tad salą patogu išmaišyti keliaujant vietiniu transportu, kuris yra tikrai gerai išvystytas. Iš oro uosto iki sostinės Valetos ar kitos vietos galima nuvykti su "Airport Express" autobusiukais, bet dar patogiau ir visai nebrangu yra užsisakyti pervežimą iš/į oro uostą. Vienu ar dviem skaitmenimis žymimi maršrutai (pvz. 1, 2, 3 ... 10, 11, 12) jungia Valetą su įvairiomis salos vietovėmis. Tuo tarpu trijų skaitmenų maršrutai susieja skirtingys taškus, tačiau netinka norintiems keliauti į sostinę. Bet jei norėsi nuvykti į kitas turistų lankomas vietas, tokias kaip Mdina ir kitas. Penktadieniais ir šeštadieniais galima pavakaroti ilgiau ir į viešbutį grįžti naktiniais autobusais, kursuojančiais kas pusvalandį ar valandą.

Bilietų kainos: 2 val. bilietas, kurį galima įsigyti iš vairuotojo, kainuos 2 €. Jei planuoji keliauti daug, patogu įsigyti savaitės ar 12-ai kelionė skirtas korteles, kurios atitinkamai kainuos 21 € (vaikams - 15 €) ir 15 € (gaunasi tas pats, kas pirkti dvylika 2 val. bilkietų, tik pigiau).

Maistas ir gėrimai

Maltos gatvėse daug užeigėlių, prekiaujančių užkandžiais ir gėrimais – nepraeikite pro šalį! Išsirinkite nedidelę, jaukią, kurioje matysite sėdinčius ir geriančius kavą vietinius ir tikrai nenusivilsite – paragausite skanių ir sočių sumuštinių su namų gamybos duonele ftira, paskanausite šviežių salotų, atsigersite gaivos, pagamintos iš vietinių granato vaisių ir pabendrausite su šeimininkais, kurie nuoširdžiai pasidomės iš kur atvykote ir ką gero pamatėte jų šalyje, nepagailės patarimo ir gero žodžio. Ragausite vietinio maisto, kurį šeimininkės neretai ruošia pagal senus arabiškus receptus. Gozo saloje paragaukite ožkų pieno sūrio su įvairiomis žolelėmis, kurio lauktuvių greičiausiai neparvešite – suges.

 

Maltiečių maistas - visų maltiečių mėgstama nuga yra puikus saldumynas, vertas parvežti dovanų. Taip pat, Maltoje yra keli vyndariai, ypač įdomaus skonio Gozo saloje gaminamas vynas. Malta savo produkcijos eksportuoja labai nedaug, tad tikrai verta paragauti visų tų vietinių gėrybių. Vienas jų mėgstamiausių patiekalų – triušiena, tačiau ją skaniai gamina toli gražu ne kiekviena kavinė, tad prieš užsisakydami būtinai išklausinėkite, ar nebus riebi, mat daug kur ji tiesiog plaukia riebaluose.

Klimatas Maltoje

Tik, nedidelis patarimas – keliaukite čia rudenį – nuo rugsėjo pabaigos iki lapkričio pradžios, arba pavasarį, nuo kovo antros pusės iki gegužės pabaigos – tuo metu visa Malta žaliuoja ir žydi, jos nealina kaitri saulė, todėl pamatysite visą vietinės gamtos grožį. Vasarą, kai karštis kartais pakyla iki keturiasdešimties laipsnių Celcijaus, žali lieka tik kaktusai, tad gamtovaizdis būna daug skurdesnis, o žiemą, kuomet temperatūra nukrinta arti nulio, galite tiesiog sušalti. Rudenį ir pavasarį klimatas čia būna švelnus ir šiltas, tinkamas ir keliauti, ir pasidžiaugti paplūdimio malonumais.

Makaliaus patarimai

Maltoje nėra kur skubėti – visur suspėsi, nes viskas itin arti. Maltos plotas tik 316 km², tad atstumai tarp miestų – minimalūs, neretai nuo vieno miestelio iki kito galima nusigauti ir pėstute, o iki tolimiausio taško autobusu važiuosite ilgiausiai dvi valandas.

Maltoje galite išsinuomoti automobilį, tačiau atkreipkite dėmesį, kad eismas čia vyksta kaire kelio puse, o ir autobusų vairuotojai, lakstantys siauromis gatvelėmis milžinišku greičiu, atrodo pavojingai.

Nepirkite maisto niekur arti viešbučių, jei jums svarbi kaina, taip pat niekur pačiame miesto centre. Pasižvalgykite parduotuvėlių tolėliau, kur eina apsipirkti vietiniai, taip pat ir atokesnių kavinių - aptarnavimas bus daug malonesnis, o ir kainos daug mažesnės.

Norintiems patirti Maltos naktinį gyvenimą, reikia vakarais traukti į St. Julians miestelį, kurio Paceville rajonėlis – ištisas naktinių klubų kvartalas. Įėjimai į daugumą klubų nemokami, tad žmonės tiesiog migruoja iš vieno klubo į kitą, taip dalį nesibaigiančio vakarėlio pernešdami į gatvę. Patys klubai iš tiesų yra įvairaus lygio, o publika – spalvinga. Labai daug jaunimo, beveik vaikų, kuriuos tėvai atveža pasišokti, o vėliau pasiima, tad mezgant pažintis reikėtų pirmiausia išsiaiškinti pašnekovo amžių, mat pietiečiai bręsta anksčiau ir Jūs tikrai nustebsite kaip Maltoje atrodo kai kurie keturiolikmečiai.

Patys maltiečiai nėra konfliktiški, gatvėse nesutiksite vietinių su niežtinčiais kumščiais, tad įsivelti į nemalonumus įmanoma tik su kitais turistais, ar pačiam labai pasistengus.

Maltos gyventojai labai draugiški, šilti ir smalsūs – jei rodysite susidomėjimą jų šalimi, išgirsite tiek pasakojimų, kad galėsite rašyti knygą. Dauguma net patys pasisiūlys parodyti gražesnes, mažiau turistų lankomas vietas, geresnius maršrutus, patars, kur skaniau pavalgyti ar pigiau apsipirkti.

Vaikščiokite Maltos pakrantėmis ir įlankomis, grožėkitės atsiveriančiais nepaprastai žydros ir šiltos Viduržemio jūros vaizdais, atraskite tarp uolų pasislėpusius, žemėlapyje nepažymėtus miniatiūrinius žvejų kaimelius – kai kurie jų tai tik keli trobesiai su džiovinamais tinklais ir vienu kitu vietiniu gyventoju, sėdinčiu pakrantėje ar lošiančiu kortomis su kaimynu.

Panašios kryptys

Tailandas - plačių šypsenų ir neblėstančių kontrastų šalis
Sankt Peterburgas - Rusijos meno ir kultūros sostinė
Sardinija - rojaus kampelis žemėje
Italija - snieguota žiemos klasika
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt